Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

daca e nociv

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, eu stiu ca sunt un caz patologic, asa ca, aveti rabdare cu mine si fiti indulgente.

Maine imi fac programare cu bebe la ecografie. Mi s-a pus pata sa-mi zica daca are displazie de sold.
Dr. ginecolog nu mi-a zis nimic la ecografiile de atunci, din spital iarasi nu mi-au zis nimic, iar medicul de familie nici atat. Cu toate astea baiatul meu are cutele alea interioare diferite. E drept ca daca ii strang picioarele si-i apropii genunchii se egaleaza, dar daca sta cracanel cum stau ei nu mai sunt simetrice.
Si la fel se vad si din spate.
L-am tras, saracu', de picioare de-a vazut stele verzi ca sa vad daca e vreunul mai scurt, dar nu mi se pare.

Si da din ele de parca ar fi pe bicicleta, dar trebuie sa aud cu urechile mele daca are sau nu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Pai, nu e recomandat copiilor sub 2 ani, nici chiar ala Junior. N-or fi prosti aia de au facut remarca asta pe propriul produs. In plus, scrie pe el sa nu inspire copiii aerosolii respectivi oricare ar fi produsul.

Mai stii ce reactii poate da? Sau intoxicatii sau astm? Habar n-am, dar mai bine nu ii dau cu el si incerc sa-l feresc , cat pot, ca la mine in casa e zona ce-a mai expusa incidentelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

miria nu e vb ca.s prosti ci sunt obligati sa scrie asa, mi.a explicat farmacista, pe toate scrie 2+ pt ca ei se ling, isi sug manutele, dar si in cazul asta nu ar pati nimic

e bine sa faci ecografia ca rutina, si la ivan am facut si pt ca nu s.a convins pediatra nici cu ecografia ok, am facut si radiografie, la eco nu iese 100%, asta in cazul in care sunt dubii
dar cand sta pe burta si ii intinzi picioarele are cutele egale cum spui tu, nu are de ce sa fie vreo problema

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Lu'Silvana i-ai facut?

Nu, cand sta pe burta nu-s simetrice. Dar cica, nu dupa pliuri s-ar lua medicii ortopezi, ca alea pot fi straturi de grasime repartizata diferit, ci dupa mobilitate.

Le face niste teste de mobilitate, asta pana la certitudinea radiografiei sau ecografiei.

Le flexeaza genunchii de burta si le indeparteaza apoi picioarele in afara. Cine e ok atinge cu exteriorul pulpei patul, cine nu...are displazie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

da miria asa e se face manevra barlow, aia doar un medic o poate face , aici se face la externarea din maternitate si la fiecare control lunar sau din 2 in 2 luni , silvana nu are nici.un semn pana acum ca ar fi cazul, manevra i.au facut.o de 2 ori in spital dupa nastere si de 2 ori la pediatru

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ivan nu atingea cum spui tu deci datea pozitiv la manevra si nu a avut nimic

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

doamne bre uitati.va si voi
http://0.tqn.com/d/babyproducts/1/0/r/3/svan.jpg

m.am spart de ras...asta e prea futurista si pt mine, scaun de masa pt copil, cred ca daca.l vad noaptea in casa mor de frica si.i trag cu ceva in cap (cred ca are si cap la cum e)

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ROXANO - As jura ca stie sa vorbeasca?

Daca te sperii noaptea si vrei sa-i dai in cap, io ti-l tin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

ROXANO - As jura ca stie sa vorbeasca?

Daca te sperii noaptea si vrei sa-i dai in cap, io ti-l tin.


Cristina, mamica de George Casian (23 aprilie 2010) si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/






roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput