Ghiocei de Martei-Aprilie 2009***225***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Scumpa de Luana, "dalmatian" dar bine-dispusa...parca ar zice:"bai, varicela-nevaricela, tre sa trec cu demnitate si peste asta!"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

ANUNT IMPORTANT
Mesaj de la andiaroro: eu sunt in bucuresti we viitor-vineri inclus.
Mi-a lasat un nr de tel pe care poate primi mesaje daca se organizeaza o intilnire (l-a mutat novus in mailul comun). A zis sa vi-l dau, acu sper sa nu fac vreo mare gafa ca l-am scris aici. Daca ma anunta cineva ca l-a mutat in mailul comun - ca eu nu mai am parola... imi editez mesajul si il sterg. Poate va intilniti vineri, daca vine si Novus :). Din pacate spunea ca nu reuseste sa intre pe forum, dar i se deschid mesajele private - cit o mai dura si asta



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Ela: f tare nominalizarile, mi-au placut f mult, parerea mea este ca sunt haioase dar si adevarate in aceeasi masura.
Ayla: este nemaipoment la Luana a inceput sa manance, saracuta prin cate trebuie sa treaca..... va imbratisam cu mare drag. Am retinut de la pediatra ca peritoulul ii face si pofta de mancare dar si somnic. Important este ca mananca si nu trebuie fortata incet incet va reveni la normal. Acum nu stiu daca pentru varicela trebuie respectat un meniu anume.... daca nu banuiesc ca ii dai suc de fructe. Eu ii dau suc de proto, gref, lamaie si kiwi. Acum de 1 saptamna am descoperit fructele de padure,i-am ontrodus pe rand cate un fruct. Azi am ajuns la cocteil din zmeura, coacaze, capsuni, afine, banana si piersica, facute la blender chiar daca avem dinti si strecurate.
Ma bucur tare mult ca reusiti sa va intalniti, tare as vrea sa particip si eu dar din pacate nu am carnet de sofer, poate ma voi incumeta intr-o zi sa venim cu autobuzul.
Am citit ca ati dat copilasilor ciulama, cum ati pregatit-o?
Eu ii dau lui radu sufleuri la greu: peste cu brocoli sau spanac cu carnita de pui sau vita.
Sanatate maxima Ayla pentru Luana !!!
Toate cele bune


http://family.webshots.com/album/571720469OjAmWI?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Luana e o adevarata "dalmatiana" roz. Multa sanatate !

Ela, esti o draguta. Ca si Ilinca. Dar eu nu ma vad cu nimic mai buna decit restul mamelor de aici.

Ilinca, bine ai revenit. Mi-a fost dor de tine.

Noi am plecat azi la pensiunea cu pricina - by the way, NU e un loc bun de intilneala, la cort ne-a fost foarte bine, camerele insa nu m-au dat pe spate - am ajuns, Pisilinca s-a jucat un pic cu talpitele in apa, s-a jucat cu poneiul (foarte comunicativ, ea bodoganea la el, el necheza usor, a fost delicios), a tras un somn de prinz (cam agitat, camerele sint la parter, deschise spre piscina, si era o mega harmalaie) apoi s-a pus pe o ploaie crunta, asa ca am strins bagajele si am taiat-o inapoi la Iasi, pentru ca (,) camerele sint mici, nu avem multe jucarii la noi ca ne-am bazat pe activitatile pe afara, Pisilinca era mai rau ca un leu in cusca, iar la halul in care ploua si batea vintul, ploaia putea tine inca o saptamina, iar curtea (foarte frumoasa si ingrijita) e iarba-iarba-iarba, deci ar fi devenit noroi-noroi-noroi, ceea ce nu era de natura sa ne incinte. Sa ne fie invatatura de minte sa ne mai bazam pe predictiile de pe accuweather.
In schimb Pisilinca s-a purtat exemplar pe drum - fara sa stea in scaun desigur - dar ne-am jucat, am cintat, am invatat cuvinte (vad ca e intr-o pasa de maimutareala teribila, si de trancanit, asa ca orice cuvint ii spun repeta si ea - fireste, asa cum poate :)).



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Ela mersi mult pentru multiplele nominalizari, nush daca chiar le merit.
Imi cer mii de scuze..ca absentez, insa am mari probleme cu Andrei..e posibil ca de luni sa ne interneze in spital



Pai ce-a patit ?? Multi pt mamica si feciorii ei !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri multumim de anunt !!trimit eu acum pe mail comun asa ca poti sterge nr

Monnvas , ai de lucru pe vineri se pare !!vin oaspeti de seama

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Off, Bogdana Doamne ajuta sa nu fie nevoie de spitalizare, si Andrei sa se faca repede bine.

M-Monique am vazut pozele cu bulanase adevarate, si copii alpinisti.

Novus, Ilinca, Pisigri, Curea, multumim!
Ilinca, ai fost super haioasa, da, cam asa, trebuie sa trecem si peste asta cu demnitate, numai ca incep sa manance bubitele, sunt cu ochii pe ea ca pe butelia galbena sa nu-si faca semne , e destul de irascibila, nici nu intelege care e problema, plange daca se vede in oglinda asa patata , cred ca de la peritol e somnolenta, dar nu doarme. Pe Claudiu il agita peritolul, pe Luana vad ca o moleseste, as renunta la el, dar a zis doctorita ca impiedica si mancarimile, nu stiu ce sa fac. Bubite noi tot apar, in ritmul asta va fi vai de noi in cateva zile. Boala asta imi strica un pic si planurile, ca doar acasa si la tati la lucru mai putem iesi deocamdata, nu ma lasa inima sa o las nici macar o ora in compania altcuiva. E bine ca aveam unde merge si iesi la curte, ca si numai in casa 2 saptamani o luam razna amandoua.
Curea, sucuri beau copiii mei amandoi, si eu le fac din ce fructe am in casa. Cand a fost in greva foamei cateva zile nici suc, nici lapte n-a mai vrut. Carne nu prea mai papa de cateva saptamani, era si singura din familie care papa de placere.

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Sympliana, ce veste !! dar tu stiai ca s-ar putea sa plecati, nu ?? mult succes si sper sa ne vedem vineri sa va cunosc si eu ca tare dragi imi sunteti !!

M_monique, am admirat si eu dop-modelul, e delicioasa !! Sper sa va intalnesc si pe voi vineri !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank"> Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Ela, si eu de-abia astept sa ne cunoastem ( nici nu-mi pun problema ca nu se va intampla chestia asta!)


Simplyana, desi ma bucur din toata inima pentru voi, nu pot sa neg ca ma incearca un sentiment de tristete, pentru ca mereu am sperat sa ne cunoastem fata in fata. Tare draga imi esti, cu Lucosul tau cu tot!Cu mult inainte sa incep sa scriu si eu pe forum, blogurile tale ma faceau mereu sa zambesc ( si cel cu Luca, si cel cu Mura). Cand am devenit "activa" ( s-o citez pe Ela), tu m-ai intampinat cu cea mai mare caldura, diminetile cand bantuiam amandoua pe DC sporovaind una-alta fiindu-mi sursa de energie si buna-dispozitie!Sper ca o sa mai ai timp si chef de cate-un popas pe forum, chiar daca va asteapta o noua viata!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Va scriu si voua, ce am primit pe mail:

"IERI MI-AM FACUT ACEASTA FOTOGRAFIE PENTRU CURRICULUM, CREZI CA MA VOR AVIZA?

FEMEILOR !!!
Amintiti-va ca un strat de praf protejeaza lemnul mobilelor...
O casa se transforma în camin când poti sa scrii "Te iubesc" pe praful de pe mobila.
Eu singura munceam cel putin 8 ore în fiecare sfârsit de saptamâna pentru a lasa totul perfect "pentru cazul ca vine cineva". In final, am înteles ca "nu venea" nimeni, pentruca toata lumea îsi traia viata petrecând-o bine !!!
Acuma, daca vine cineva, nu trebuie sa explic în ce conditii este casa : sunt mult mai interesati sa ma asculte despre lucrurile pe care le-am facut ca sa-mi traiesc viata si sa ma distrez.
Daca nu ti-ai dat seama...Viata este scurta, petrece-o bine !
Fa curat, daca e nevoie...
Dar ar fi mai bine sa pictezi un tablou sau sa scri o scrisoare, sa faci o prajitura sau un desert, sa plantezi o samânta, sa te gândesti la diferenta între "a vrea" si "a trebui".
Fa curat, daca e nevoie, dar nu ai mult timp...
Cu atâtea plaje pentru înotat si munti de escaladat, râuri de navigat, o berica de baut, muzica de ascultat, carti de citit, prieteni de iubit si viata de trait.
Fa curat, daca e nevoie, dar...
Lumea de afara : cu soarele pe fata, aerul în par, zapada care cade, o rapaiala de ploaie...Ziua asta nu se mai întoarce...
Fa curat, daca e nevoie, dar...
Tine cont ca batrânetea va sosi si nu mai esti ca acuma...Si când îti vine rândul sa pleci, te vei transforma tot în praf.
Transmite-l tuturor femeilor minunate din viata ta...
Eu am facut-o deja ! "

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput