MONTIGNAC (143) .... stil de viata, nu dieta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

salut fetele

dau raportul si fuug-600 gr.
sper sa am timp mai tirziu sa scriu si meniul




NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:


nu ma bateti da ???

nu am disparut, da efectiv nu am apucat trei zile sa intru deloc .... mi-a plecat fecioru in cantonament azi si am avut atatea pe cap , plus bagaj, cumparat ce-i mai trebuia pe acolo .... va dati seama .... am si musafiri , cumnata , cumnatul si nepotul din Canada , va dati seama ca n-am timp nici sa mor

acuma problema e cu dezlipitul .... e a doua oara plecat de acasa pentru o perioada mai mare de timp .... si sunt stresata

alta problema ... trei saptamani incepand de azi e inchis la sala partea de fitnes (antrenorii in concediu) si se doar doar clasele de grup (ma rog nici alea toate ... si anume zumba dance, tae boo si step aerobic.... oare o sa ma descurc ??? n-as vrea sa fac pauza trei saptamani si mai ales acuma cand e copilu in cantonament si practic am timp nu? a fost cineva a step aerobic ??? cum e ?? e greu ??? vreau sa merg sa vad cum e si daca ma descurc o sa fac asta acuma in vacanta fitnesului tae boo nu sunt in stare , e prea greu am constatat si zumba dance e prea saltaret cred ca nu rezist

ce sa va mai spun .... hmmm .... nu stiu ????
ce mananc ???? nu va spun normal ca si mici abateri cu atatia musafiri

cum stau ?? nu m-am cantarit de o sapt .... mi-e frica

va pup pe toate si nu va iau pe rand ca n-am citit din urma decat ultima pag

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Andanii, eu merg la step aerobic, si e grozav! I just love it! Poate fi greu la prima sedinta daca nu ai deloc conditie fizica(mie mi-a fost, si am vazut si o tipa care pur si simplu a renuntat si a plecat dupa un sfert de ora). Dar nu e cazul la tine, ca ai mai fost la fitness. Consta intr-o jumatate de ora de step (bun ptr transpirat si slabit) si o alta jumatate de ora exercitii de tonifiere pe saltea.
Mie mi se potriveste cel mai bine, e alert, e fun, e pe muzica, se vad rezultate rapid... ce mai vrei? Eu zic sa te duci.
Sa-mi zici ce parere ai si tu.

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ninha la ce rezultate te referi ??? ai slabit imediat cum ai inceputsa mergi ????
la ce sala mergi ??? mi-ai mai zis da baba cum sunt am si uitat
o sa merg diseara si maine iti spun impresii ... sper sa ma descurc

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Meniul de azi:
md;2 piersici
p;salata de rosii,castraveti,ardei si ceapa
c:supa de rosii si salata de vinete cu 3 felii de paine neagra

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Felicitari fetelor care au slabit

Andanii, mie nu imi place step aerobicul in schimb iubesc tae-bo-ul. Concluzia: du-te si incearca sa vezi daca ti se potriveste.

Ninha, problema e ca stafidele nu sunt monti . Si nici smochinele sau curmalele. Am facut o prajitura raw vegan fara zahar,doar cu smochine si fara copt. Ne-a placut foarte tare dar din pacate nu e monti.

Meniu azi:
MD: avocado cu rosie si wassa
Gustare: placinta cu branza ( muream de foame si nu am avut de ales )
P(pe la 17): pizza marguerita( facuta dupa reteta de pe culinar)
C: cateva ciuperci pane la cuptor

Am facut blatul de pizza cu ou, unt si faina Galmopan dar nu imi place ca a iesit tare sfaramicios.

In schimb, datorita lui Somleac am reinceput P90X. Azi am facut Core Sinergystics si am transpirat de numa. Hai Miha, poate daca ne indemnam una pe cealalta facem treaba

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Veniti cu biciul ca-l accept bucuroasa!Am facut papanasi!Evident ca am mancat unu!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisorule de unde ai scos-o pe asta cu stafidele nu sunt monti??..au indicele glicemi 65 da...dar nu is zahara sau glucoza cu 110IG....personal cred ca is mai sanatoase stafidele intr-o praji decat sa pui zahar in ea+daca prajitura e facuta cu ametescuri de faina monti IG-ul final poate da ceva sub 50



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montignace spune:

stie cineva ceva de ariel7000, cge, melany72, ymca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hai Brandusik ca ma omori. Au indice 65 si sunt monti ? Parca orice peste IG 50 sunt interzise. De acord ca sunt mai sanatoase decat zaharul dar monti nu sunt deloc.

Vali, eu vin cu biciul dar zi drept, au fost buni ?

Sa va zic ultima mea revelatie in materie de facut pane.Nu e monti 100% dar e cea mai acceptabila varianta pe care am gasit-o pana acum. Deci se dau legumele sau ce-or fi prin faina de secara sau faina integrala( nu Galmopan ci faina de-aia fina) si apoi in ou( ou, un pic de ulei,apa minerala, o lingurita de praf de copt si un amestec de faina Galmopan si secara). La cuptor pe hartie de copt si voila, o mancare delicioasa si usoara. Sunt asa de entuziasmata pt ca tocmai am papat ciuperci de padure pane

Noapte buna,ma bag la nani

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput