MONTIGNAC (143) .... stil de viata, nu dieta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mey puisorule revin la aceeasi intrebare ce te face pe tine sa crezi ca zaharul e mai sanatos decat fructoza(ca nu cred ca se pune problema de pret aici)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandusik, nu cred deloc ca e mai sanatos zaharul, dar nici nu mai cred in miracolul fructozei. Mai caut inca indulcitorul ideal dar nu l-am gasit . Sper sa gasesc stevia pudra sa incerc si cu ea. Am mai zis ca voi incerca sa ma axez pe dulciuri cu fructe uscate( ca si indulcitor) dar prajitura cu visine nu se preta

Meniu azi:
MD: conopida cu ou si telemea la cuptor
P: supa cu galuste nemonti, pulpe de pui la cuptor cu legume mexicane
C: visine

O zi frumoasa

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

pusisorule poti sa incerci ce pune mama la placinta de brinza...stafide...is ff dulci si merg ok la praji

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

iar am ramas numai cu doi copii. Abia i-am recuperat si au plecat cu soacra-mea la Tg Mures. Vineri cand am avut din nou casa plina pur si simplu am inviat.

Din motive de prezenta soacrei n-am mai apucat sa fac gimnastica. Azi s-au dus intr-o vizita si eu m-am eschivat si am bagat o portie de insanity cu Shaun. De fapt din 43 de minute am facut doar 25. Atat m-au tinut puterile. Wow dar curgeau apele pe mine nu gluma, basca tremuratul picioarelor care nu m-a lasat nici acum.

Meniu de azi : MD coctail verde ( piersica + leustean+macris) apoi omleta cu ceapa verde, sunca si ardei.
P ciorba de leume
C visine

Catalisha , waw mai da-ne vesti cand poti. Incearca sa nu te mai stresezi la abateri. Bucura-te de concediu cu tot cu ele.

Puisorule tu ai reusit sa faci dupa programul ala? Zilnic? Waw esti bunoaca rau de tot.

Na tre sa culc piticii.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

somleac ce tot te-o apucat cu alea tale cocktail-uri verzi ca ma termini cu ele..suna tare ciudat :)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata!

Sunt tare fericita azi: am 1 sapatamana de regim monti si am dat jos primul kilogram

Desi trebuie sa recunosc ca la gratarul de sambata am calcat stramb cu un paharel de tuica si o halba de bere. M-am abtinut la toate minunatiile de dulciuri, dar berea aia rece... In rest am mancat carne de pui la gratar cu salata de varza.

Azi habar nu am ce o sa mananc ca e frigiderul cam gol.
Cred ca la MD o sa pap mere
P - omleta cu rosii
C - salata de legume

catalishka, distractie placuta la munte! Si eu plec la sfarsitul saptamanii, abia astept!

Ce e cu cocktail-ul ala verde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puishorule, si eu cred ca fructoza aia... e ceva fishy cu ea. mi se pare foarte chimica si nu prea am curaj s-o folosesc. Dar ideea lui Brindu cu stafidele mi se pare geniala o sa le folosesc si eu, mai ales ca fac f des pandispan si le pot baga in el. tot asa s-ar mai putea folosi caise uscate, curmale, etc
Vali, felicitari ptr primul kg! La mai multe!
Somleac, cum reussti sa ai in fiecare dimineata atatea frunze proaspeet ptr cocktailul tau verde? Nu mai bea atata apa, incearaca si niste ceaiuri. stiu ca apa e buna, dar nici chiar asa!
Catalishka, enjoy! Ai prilejul sa faci sport in aer curat, te invidiez.

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Daca incepem sa dam raportul, eu sunt prima la ca sa ma laud. Am mai pierdut 0,5 kg, deci59!!!
Yuppyy!!!!

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

A, stiti ce m-a motivat? Cusca aia uracioasa din tabel. urasc sa fiu acolo!!! Felicitari, Brindu ptr idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Si eu - 500gr
Catalishka,daca ai chef si timp,urca si la muntele rosu!E relativ lejer drumul pana acolo si e frumos prin padure,plus de asta cand ajungi la cabana ai o priveliste minunata,merita efortul.Vacanta placuta!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

vali foarte tare...sa ramai asha happy pana dai ultimu kg jos...esti sigura ca vrei sa mananci pe stomacu gol mere?..creeaza multa aciditate si o sa te doara stomacul sau o sa-ti fie foame in 2 ore

ninha..ashea vin eu mereu cu idei geniale

sapt asta nu dau raport...is cu problemele pe cap..plus altele carieresti..uooooof

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput