Exista viata dupa divort :)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Si ca sa raspund titlului ,DA, EXISTA !
Exista si OAMENI minunati care merita sa traiesti alaturi de ei.Oameni in fata carora nu ti-e teama sa-ti deschizi sufletul ,sa-l pui pe tava ,si sa ai incredere ca nu "ti-l vinde" !
Oameni ptr care vrei sa te trezesti cand dormi cel mai bine si sa-i faci ceasca de ceai ptr ca nu se simte bine.Oameni in fata carora nu ti-e nici teama si nici rusine de slabiciunile si neajunsurile tale, ptr ca ti le intelege si te ajuta!Oameni ptr care alergi intr-un suflet, indiferent ca e zi sau noapte ,numai sa-i alini sufletul si durerea si neputinta!
Pentru toti acesti OAMENI care ne-au aratat ca viata merge inainte, ca exista viata si putere in noi .


Gabriela
25 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Fetele, sunteti tare dragute sa ma felicitati:). Stiu ca aici pe DC gasesti intotdeauna prieteni:).
Si acum vestea cea mare - dupa cum probabil ati ghicit dupa mesajul de la draguta mea Blue Eyes: M-A CERUT IN CASATORIE PE 16.08:)!!!!!
Miracole se intimpla si in vieti simple. Dumenezeu ne ajuta si ne bucura atunci cind aproape ne pierdem speranta.
Eu intrasem intr-un fel de transa, de acceptare a situatiei dezastruoase de dupa divort, credeam ca este normal si ca asa va fi:(.
Am primit un frumos sut in fund de la viata si acum sunt un alt om:)
Va doresc fericire!!!!!!!!!

PS: Ne mutam impreuna pina pe 15.11.201.

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Kulta iti doresc succes si multa fericire! Sa fie intr-un ceas bun!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

felicitari, kulta, sa ai parte de toate acele bucurii din care nu ai gustat pina acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ce frumos! Kulta, ma bucur mult pt tine!! Sa fie intr-un ceas bun!

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Felicitari Kulta si iti doresc doar sa fi la fel de deschisa spre viata si de acum incolo...tu dai speranta ca se poate
sa traiti frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Citat:
citat din mesajul lui KULTA


Si acum vestea cea mare - dupa cum probabil ati ghicit dupa mesajul de la draguta mea Blue Eyes: M-A CERUT IN CASATORIE PE 16.08:)!!!!!
Miracole se intimpla si in vieti simple. Dumenezeu ne ajuta si ne bucura atunci cind aproape ne pierdem speranta.
Eu intrasem intr-un fel de transa, de acceptare a situatiei dezastruoase de dupa divort, credeam ca este normal si ca asa va fi:(.
Am primit un frumos sut in fund de la viata si acum sunt un alt om:)
Va doresc fericire!!!!!!!!!

PS: Ne mutam impreuna pina pe 15.11.201.

Va pupic

Kulta, mamica de Danuta(15,04,2004) si Sebastian(25,08,2005)


"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

FELICITARI draga mea! Camin de granit! Te muti din Vantaa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

felicitari

Mergi la inceput