Final de odisee! Flori de liliac mai-iun'10-100

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

onana ms de rasp chiar nu mai stiam cine a zis ca l a folosit
legat de tranzit noua ne a fost fff bun bonisanul


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

m-am apucat eu de listuta pt casa noua

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Oooo, capitolul 100!!!!!! Ce frumos suna!!!

Nana f frumos mesajul! Uite cate o si un ca meriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Virgi17 spune:

ce fete talentate avem aici!! nana, superb mesaj! emotionant rau! ma bucur mult ca v-am cunoscut si am invatat multe de la voi chiar daca nu am fost foarte activa,v-am urmarit cu sufletul la gura tot timpul, de craciun, in noaptea de revelion, ori de cte ori se nastea o floricica de liliac. si mie imi sunteti toate dragi!!

cu intarziere spun si eu la multi ani fericiti alexandrei fetita iubita a sabinei.asteptam povesti cu mickey.

acum scriu si eu cu o mana,caci pitica s-a cuibarit in brate si ii e tare bine.vine ora de masa in curand asa ca va

virginia si ioana(19.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Felicitari si multumim, Nana, pt cat de frumos ai reusit sa descrii odiseea noastra!

Multumim si tie, Artu, pt munca la prima pagina din noua "viata" aici, impreuna..

Si multumesc inca o data tuturor fetelor dragi care au facut posibila aceasta minunata odisee si cu care am impartasit atatea momente frumoase; multe pt voi!
..La mine vad ca e ora multumirilor si a bilantului

Tudor e ff agitat dupa vaccinul de azi, plange intruna. Sper sa nu faca si febra, oricum baita nu-i fac in seara asta, asa zicea dr ca e mai bine..

Fug sa-l inlocuiesc pe tati la linistit de bebe..






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

daca tot suntem la capitolul multumiri, vreau si eu sa va multumesc pt sprijinul pe care mi l ati acordat, sa imi cer scz pt incidentul de la inceputul odiseei(sper ca l ati uitat).
am invatat multe de la voi si stiu ca voi mai avea inca de invatat, si sa va spun ca va iubi ca pe niste surori si sunteti a oua fam a mea


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Onana
Tudor e ff agitat dupa vaccinul de azi, plange intruna. Sper sa nu faca si febra, oricum baita nu-i fac in seara asta, asa zicea dr ca e mai bine..

Fug sa-l inlocuiesc pe tati la linistit de bebe..
Sorana
Matei (21.02.2008) si Tudor (24.04.2010)



si noi pe 5 facem vaccinul si tare mi-e frica sa nu faca febra ca habar n-am ce sa-i fac in astfel de situatii

ale si eu am vrut sa iau colief pt colici dar cand am vazut cat costa si ce miiica e sticluta am zis sa mai astept pentru crizele mai puternice,sper sa nu fie cazul...oricum am auzit ca-i cel mai bun

nana,foarte frumos si emotionant mesajul

HAI DANA!!!
NASTERE USOARA!!!

http://emma-antonia.weebly.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns murica spune:

Dragele mele,

la multe capitole impreuna ne doresc. Mai raspund si eu din amintiri la unele framantari:
Iubirisca, Nan 1 transit face tare bine la bebici, e contra constipatiei. Vorbesc din experienta cu fie-mea.
Nikolett, din cate stiu, chiar daca facem sport, in timpul alaptarii nu pierdem grasime, ci producem in continuare pentru ca organismul are nevoie de rezerve - asta a fost explicatia ginecoloagei mele si a kinetoterapeutei.
Alesicoo, linia neagra dispare cam dupa 6 luni, cica, la fel toate maronelile aparute care pe unde
Madamar, nu trebuie sa infesi in pelinca bebitul cand e agitat, doar sa ii prinzi putin manutele sa nu si le mai agite sa se sperie.
Tatyana, pe mailul comun, am citit ce spune dr. Culcer (apropo de alaptatul fetitei tale de catre prietena ta): ca nu e bine sa fie alaptat copilul tau de o alta persoana pt ca prin lapte copilul ia bolile persoanei respective. De la mama copilul ia evetuali virusi, infectii, dar si anticorpii care il apara.
Despre taurasi, am citit ca trebuie sa fie mangaiati. Poate ati observat si voi ca se linistesc, la mine foarte bine functioneaza metoda.
Despre colici, revin la homeopate, asa le-am invins de vreo 2 saptamani. De asemenea, de la aerul conditionat din masina, sotul a racit rau de tot, eu am avut usturimi mari in gat, iar bebita nasul infundat si o tuse mica, seaca. Le-am rezolvat la homeopat in 3 zile. La fel si bubitele de pe fata care nu voiau sa mai treaca.
Despre manute si picioruse reci: pana pe la 3-4 luni e ok sa fie asa, deoarece creierul da comanda organismului sa concentreze circulatia sangelui spre organele vitale, care trebuie sa se dezvolte, iar extremitatile sa fie cumva mai putin irigate. Am citit asta pe undeva, dar nu mai stiu pe unde.
Cam atat. Theophilina pe unde esti?
Felicit toate mamicile acestei odisei, sa ne traiasca puii, sa ajungem sa ii vedem mari si sanatosi. Ma bucur sa mergem impreuna mai departe, sa deschidem un nou capitol al vietii noaste.
Hai DANA ca vin delfinasii peste noi!
PS Unde gases sa citesc si eu mesajul primit de la odiseea dinaintea noastra? Doar sunt curioasa.

Murica, mami fericita de Evelyne-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Iubirisica bonisan nu am folosit deco nu stiu ce sa iti spun despre el. Ceairi eu i-am dat Baby Calm si de musetel simplu cand a fost rau constipata si a functionat. Dar nu o oblig decat daca vrea ea intre mese ca altfel varsa.

Murica ce e Nan1 transit si daca nu e lapte praf cum se administreaza?

Mami de fetita frumusica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

listuta pt casa noua este gata

sta aici cuminte pana ce ne mutam, dupa ce naste si Dana, ok?

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput