Mamici si Gravidute Italia -76-

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Cami-e frumoasa masina
cred ca si Roxali tot opel corsa nou si-a luat
sincer eu m-as criza sa-mi ia masina si sa o puna pe numele la mama-sa
adica nu sa-mi ia ca ne luam ca eu nu consider ca-mi ia el sau ii iau eu ci ne luam
daca ne-am luat masina am luat-o amindoi
ce daca numai unu lucreaza o perioada??? aia inseamna ca numai unu face tot si celalalt nimic?
la noi prima masina a fost pe numele meu,a doua pe a lui ca asa am vrut eu si ca asigurarea e mai ieftina de la o anumita virsta in sus si daca ai carnet de conducere de mai mult timp si eu pe atunci eram incepatoare
da acuma m-as urca fara probleme
lasa nu te mai necaji ca te descurci tu cumva,sa o conduci cu placere si sa il duci pe Sebi peste tot

mie imi plac nissan qashqai non mi alargo troppo vero?



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Da mi-a zis ca daca o sa am probleme cu firma sa nu imi puna mana pe masina nimeni de asta a pus-o pe numele lui ma-sa.Nu e problema de munca ,io chiar vreau sa merg la munca numai ca el nu ma lasa.Cand Sebi va merge la gradi ma duc la munca ca am inebunit acasa.El cica sa mai fac un copil dar ma mai gandesc,tre sa se schimbe un pic de lucruri apoi se poare vb de alt copil.Ufaa m-am saturat de tot,sa nu-mi aduc aminte de altele ca ma ia draciiiiii.

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

andreea - S. are multe cojite acum, nu i-au mai aparut alte besicute si nu o mai mananca. E pe trecute. Bagajele le am in mijlocul casei (vorba vine), dar nu le-am desfacut de tot, doar am mai luat una-alta pt. S., ca ii pusesem toate hainele si mai aveam nevoie acum. Insa nu mai am stresul cu bagajele, inchid repede valiza acum.

ioana - noi avem nissan q. Primul model, nu asta nou. Adica masina s-a nascut odata cu S. . Si ca model (in anul ala a iesit pe piata) si cand am cumparat-o noi, in anul cand s-a nascut fata. E o masina tare faina, cu aspect de fuori strada, dar economicoasa ca o masina mica. Ma refer la intretinere, consum, merge bine. Sa zicem ca as fi preferat-o mai spatioasa (inauntru si portbagaj), dar pt. o fam. de 3 pers. e faina. Eu ma gandesc in viitor ca o sa fie cam stramta cu 2 copii. Insa 10 ani de-acu' incolo nici sa n-aud de alta masina. Pana acum nu ne-a dat probleme de nici un fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Yoana e frumoasa nissan dar este mare pt mine,sunt incepatoare sper sa ma descurc cu asta.Si sincer nu-mi trebuie masina mare.
Unde mergeti in vacanta fetelor?

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui camicreata

Yoana e frumoasa nissan dar este mare pt mine,sunt incepatoare sper sa ma descurc cu asta.Si sincer nu-mi trebuie masina mare.
Unde mergeti in vacanta fetelor?

http://picasaweb.google.it/camicreata24


Mda, tocmai ce spuneam. Nu e mare nissan q. Are aspect de masina mare, dar e ff manevrabila, usor de condus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ce mai faceti de mancare? Veloce, usor si bun? Azi am facut o iahnie de fasole cu salata de rosii .. pe diseara sa vedem.

Ca tare m-am saturat ... de bucatarit, ca de mancat as tot manca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

pai da fetelor e faina
nu e chiar jeep dar arata
imi place mult
la sotul meu i-a trecut insa....acu i se pune pata pe altceva
de ar fi sa am masina mea sa ma invirt de ici-colo atunci vreau peugeot 107
daca e sa avem numai una atunci nu mai pot alege doar eu
Abramburika-ce bine ca i-au mai trecut bubitele
hai ca mai ai un pic si mergeti cu avionul blu
si de masina da e mica cilindrata,consum mic si faina




Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Acum 3 ani cand eram in cautari de masina, m-am indragostit pur si simplu de nissan la prima vedere. Ma lipisem de vitrina si nu imi mai luam ochii de la ea. O studiam, o admiram ... mai ceva decat sotul. Mi-a placut, ce mai!
Pe atunci eram si insarcinata, dar nu stiam, am aflat la putin timp dupa. Deci mie imi trezeste si amintiri de suflet masina asta. O sa imi fie ff greu sa ma despart de ea cand o fi sa fie ... sper cat mai tarziu.

Na, ca mi-am adus aminte ... fix ieri s-au implinit 3 ani de cand am primit cheile si masina. Ca radeam de sot, uite ce galant esti tu, asa da cadou pt. sotia ta ... de Sf. Petru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna!
Da, am dormit mai bine, L s-a trezit tot la 2 ore, dar a adormit imediat la loc, la tzitzi . Am lasat geamul deschis, si probabil de asta a fost si el mai linistit.
Vorbiti de masini: eu nu ma vad conducand decat micra mea, deocamdata, ca e mica. Desi recunosc, cu 2 copii in spate deja e neincapatoare , iar in dreapta e asa stramt. Locul soferului e cel mai bun .
Mie nu mi se par prea spatioase masinile astea mari. Din exterior par imense, dar in interior lasa de dorit, dupa mine. O masina spatioasa in interior e Discovery . O masina care imi place tare mie, din afara, e mitsubishi (), modelul lung, mare si negru .
Azi am fost si am luat rezultatul la analizele lui Loris, nu are viermisori, slava Domnului.
Va salut pe toate!!!!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

kemsy - bine ca te-ai mai linistit in legatura cu Loris.

Mergi la inceput