Mamici si Gravidute Italia -76-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!!

raluca - ooofff, nu stiu ce sa iti spun ... cred ca stii ca sunt "crize" specifice varstei si, asa cum zici, poate frustrari pt. ca nu se exprima in cuvinte. Nu te consoleaza deloc sa iti spun ca suntem precum andreea, adica functioneaza explicatul de spemii de ori, ba chiar sa ii spui adevarul ca unui om mare. Adica nu pacaleli de copii.
Poate totusi mama ta are dreptate si le vezi tu asa amplificate lucrurile din cauza sarcinii, na, lucrand cu copiii, stie cum sa ii ia. Zic si eu.

Eu din citite stiam ca se face o singura data varicela asta, insa virusul ramane in corp si, inaintand in varsta, se poate "trezi" in Zona Zoster. Deci, esti singurul caz pe care l-am auzit cu varicela de 2 ori. O fi ... sper totusi sa nu o faca din nou imediat, sapt. viitoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Neata
Abramburika-:))
ce figura esti
doar n-o sa mai faca o data,nici nu-i trec bine si iar sa faca??? no way ;)
Cami-ce masina iti iei?
Raluca-iti mai trimit o data linkul
e usor de intrat la album
asteptam sa pui si tu pozici
au ei perioade de crizute
si eu ma plingeam nu de mult ca se crizeaza,daca nu-i luam ce vroia indata era pe jos....si eu ii explic si nu o duc cu zaharelul,intelege ea dar daca au toane atunci in plina criza nu tine nimic decit sa isi faca crizuta apoi sa-i explici frumos
daca se comporta asa acum ti-e si groaza pe cind nasti....
Kemsy-ai reusit sa dormi mai bine?
Georgy-asa asa cu o bere rece se sta tare bine!
Alexandra-cind era mica fetita mea o culcam in carucior-navicella da tot linga mine
si acum e cu noi,vara la ea in patut ca e cald dar tot cu noi in camera
eu inca nu ma pot dezlipi de ea s-o las sa doarma singura in alta camera,asa m-am invatat cu ea ca n-as mai fi eu :)) daca n-o stiu linga mine
cind mai creste se muta ea singura da pina atunci mi la tengo stretta stretta
ce sa va mai zic....duminica seara am dus cainele la un cunoscut,locuieste intr-un loc unde are 3 hectare de pamint....are loc destul
eu cu cainele nu prea eram.....afectionata....nu suportam mizeria ce o facea.....par si alte cele....ma crizam mereu....asa ca mai bine asa
Giulia mereu cu matura la ea sau cind se dadea cu bici intra in plin in ea si nu se stie pina cind inghite si cum sint imprevizibili si nu te poti increde am ales sa o dam daca avem ocazia pt ca Giulia nu-i da pace deloc si eu nu puteam s-o las in curte nici un minut singura
de acum stau linistita cind se joaca in curte ca nu-i cainele
sa vedem cum a fi.....da de se acomodeaza repede

bun...altceva....aseara mi-a tras o izba fiica-mea de are buza de sus umflata si crepata si pina la nasuc numai julitura
fuge fuge de nu sta in loc mai ales cind e amichetto suo si mi-i s-a intins c o placinta si cum a cazut pe umar mainile erau sub ea si a dat cu gura
aseara a mincat citeva linguri de supica,un kinder fette al latte si 2 deserturi(ca si iaurtul)
e ceva decit nimic....zicea ca are bua si nu poate ca o doare....gheata nu a vrut sa tina si plingea si mai tare asa ca raportam o buza mare si umflataaaa



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ioana - oooff, cazaturile astea. Sa ii treaca repede buzita Giuliei .

Parerea mea, ai facut bine cu cainele. Da' eu nu-s asa mare iubitoare de animale, cel putin nu la bloc, ci la curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Abramburika-apoi nici eu nu-s sincer
l-am laut de mic ca sotul meu ii adora...dapoi na....degeaba....pe primul loc e fata apoi restul....
si de sta cainele cuminte nu-i da pace ea ca mereu dupa el e....
mie nu pprea imi placea,ma enervam ca de mergem undeva cara-l dupa tine.....ma dispera si in masina sa-l aud cum respira.....si mizeria care o face.....si noi avem curte.....da tot face mizerie da sa-l ti in casa!!!! nici vorba!
s-a invata acolo ca n-are de ales
deja l-am dus duminica seara
apoi cind vin prieteni tot lega cainele,ai grija,dezlega-l si la noi nu auzeai altceva decit lasa cainele in pace!!! du-te de la caine!!! sau trimiteam cainele la cuccia
acum e liniste si bine in curte



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

netza fetelor,vad ca sunteti deja online.
eu am fost de dimi la analize,apoi am trecut pe la prietene mea la bar ptr o colazione doppia.
sunt tot ametita,si nu se leaga niik,nu stiu pana cand.sunt tot mai preoccupata mai ales ca sambata ar trebui sa ma intorc la munca ori eu abea stau in picioare.
IOANA-imi pare rau ptr buzita giuliei,sper sa-i treaca repede.si davide mereu e lovit pe undeva,da nu se uita unde pune picioarele sau fundul si numa-l vezi jos de pe masa sau mai stiu eu pe unde se urca el...
cam atat ptr acum va si vb dopo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

'Neatza!

kemsy-e doar o pernita,am facut poza la ambele fete.
Cum ai dormit azi-noapte?

petro-cum e Silvia?Tot asa de tare o mananca bubitele?Nici nu te-am intrebat,ti-ai desfacut bagajele?

roxali-felicitari pt. ,, despampersit"!

raluca-eu zic ca asa sunt toti copii,e normala faza prin care trece Anais.Si Ambra a vut perioade in care nu manca,dintr-un motiv,sau altul,dar incercam sa nu ma stresez prea tare,desi ea avea probleme de constipatie,daca nu manca...dar au trecut,stai linistita ca o sa treaca si la Anais...O sa fie cam greu dupa ce o sa nasti,sa te astepti,ca pana o s-o accepte Anais pe surioara,o sa dureze umpic...dar cu multa rabdare,si daca va vede pe voi ca o iubiti (pe micutza),totul o sa vina de la sine...si bineinteles sa-i dati la Anais atentia pe care a avut-o tot timpul...Nu-i usor deloc,dar sunt sigura ca o sa reusesti.
Sapt. asta am inceput-o bine,ma odihnesc destul de bine,sper s-o tin tot asa.Ambra nu a venit deloc la mine in pat,spre deosebire de sapt. trecuta (in fiecare noapte venea)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ioana--ici la Giulia!sa treaca cat mai repede!
Ai facut bine cu cainele,si eu as fi facut la fel,desi iubesc fff. mult animalele...pe rpimul loc sunt copii,nu i-as pune in pericol...Imi pare rau ca l-ati dat,parca era al meu ...chiar il admiram in poze,eu demult imi doream un rottweiler,dar neavand curte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

IOANA, eu am preferat sa il mut pt ca stiu ca apoi nu ma mai pot dezobisnui nici eu si nici el sa doarma cu noi...si parca as vrea si eu viata cu sotul si mai bine sa se obisnuiasca si el singurel.
Si mai ales asa dormim amandoi linistiti, eu nu ii mai aud foiala si el nu ne mai aude pe noi
...si mie imi plac cainii...dar nu cu copii...eu am avut o catelusa, dar era la curte, nu la noi si cand ma vedea sarea sa ma muste...pt ca asa stia ea sa ne jucam, dar numai la mine facea asa, eu am crescut-o de mica si ma harjoneam cu ea si ea de fericire ma musca, cate muscaturisi pantaloni rupti de coltii ei

DAVIDUCA sper sa iti revii repede, nu e de joaca, ai grija de tine, lasa-le toate si odihneste-te..crede-ma ca le gasesti si apoi


GIULIA sa isi revina repede

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Neata fetelor.Am gatat treburile si zic sa stau o tara,mai am de facut curat la caini si gata pe ziua de azi.
Yoana mi-am luat opel corsa asta care a aparut nou,dar deja domnul imi zice ca imi baga numai 50 deeuro pe luna de benzina si tot felul de prostii.I-am zis sa se pregateasca sa-mi dea bani sa am in buzunatr ca nu ma pot duce cu baiatul pe undeva fara bani si a strambat din nas.
O sa fie o perioada mai grea vara asta cu banii astia,masina mea a platit-o toata iar cand vine a lui in rate.Nu va ganditi ca mi-a pus masina pe numele meu,a pus-o pe numele lui ma-sa.Nu are prea multa importanta imi ajunge ca o conduc,dar macar atat meritam si io.
In fine m-am plans o tara aci acum gata nu vreau sa incep ca nu mai termin.


http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Daviduca-sanatate! sa te faci bine repede
ai grija ca si caldurile astea te doboara
macar la supermercato e aer conditionat dar si cind ies afara de acolo zici ca intru direct in forno

e ciudat fara caine acum...parca ma tot uit unde-i si ce face
normal ca de 5 ani jumate il aveam si acum pare anormal ca nu-i
e chestie de obisnuinta
uite asa e viata asta/si cu omul te inveti cu el linga tinee si dintr-o data nu mai e /e dureros si greu de acceptat
si te atasezi si de un animal...i-am zis sotului ca atitia nervi mi-am facut eu pt caine si acum mi-e ciudat ca nu mai e...ma tot gindesc ce face..cum e...dar mai bine asa ca nu pot risca sa-mi muste fata
mai ales ca are si un caracter ciudat asa...adica daca fuge ca-i vine sa fuga ca o racheta de-i stai in cale te doboara(vb de caine) si pe Giulia a dat-o de multe ori de pe picioare ca trecea pe linga ea cu viteza
asa ca cu toata parerea de rau asta e
eu nu ma gindesc,imi pare rau ca stiu ca sufera sotul pt el ca il iubeste
a zis si el ca e mai bine asa dar ca nu-si mai ia alt caine in veci ca ajungi sa-l iubesti si apoi suferi dupa el
o sa mergem sa-l vedem ca nu e departe(numai ca e greu ca si de il vede sufera si mai tare) si nici ca-mi place sa vad ca e necajit cu toate ca nu prea se arata....numai ca il cunosc
si daca l-am dat acum ramine dat ..nu cred ca il luam inapoi
va pup merg sa termin de aranjat hainele ca am calcat o tura de haine pina nu se face forno



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput