Mamici si Gravidute Italia -76-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Petro....tutun zici?M-am lasat de vreo 4 ani...dar in momente ca astea tentatia e mare.Norocul meu ca maivreau un bebe,neafumat bineinteles!

Alexandra faci foarte bine, dupa parerea mea ca l-ai mutat in camera lui.Eu n-am camera ..ca era mutata de mult!

Andreea foarte frumoasa pernita!Ai rabdare, nu gluma!Fain aspiratorul...mi-ar trebui si mie...sa faca curat cand sunt la plimbare.
Giulia urla la aspirator,mixer,phon....mai zic????Doar de vreo 2 luni,nu stiu de ce!Asa ca nu le mai folosim..momentan!

Nu stiu ce am azi..dar scriu cu picioarele!O fi de la paharul de bere?



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

GEORGIANA, mi-ai facut pofta cu berea...asta mic sta langa mine si croseteaza cu mainile...vrea la somn

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Ioana "La multi ani" si sotului tau!!!Si voi bere si pizza????

Sotul meu m-a informat aseara ca azi vrea cartofi pai si oua ochiuri asa ca m-am scos cu gatitul azi!Doar Giuliei trebuie sa ii fac asa ca forumez cu berea langa!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly
Giulia urla la aspirator,mixer,phon....mai zic????Doar de vreo 2 luni,nu stiu de ce!Asa ca nu le mai folosim..momentan!



CORECT!!!! Ce n-as da si eu sa se mai sperie S. de ele, ca l-as arunca cat colo aspiratorul ala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Faza naspa e ca atunci cand ti-e lumea mai draga(adica duminica dimineata) trebuie sa trimit sotul cu fata in parc si eu sa aspirrrr!

Si galustele le fac la mana...bine ca nu am aptitudini de bucatareasa de dulciuri ca era belea!

Aparatul de epilat bazaie..desi trebuie folosit doar cand doarme, sotul se barbiereste cu aparat electric ..tot cand doarme Giulia..si lista continua!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Buna,gagici,tocmai am pierdut un mesaj..dupa ce ca mi-a luat o ora sa citesc tot din urma!
Pur si simplu sunt prea obosita seara sa mai deschid laptopul,din cauza asta n-am mai participat la discutii.Tot mai greu ma inteleg cu Anais,mama zice ca nu mai am eu rabdare din cauza sarcinii avansate,insa eu nu sunt sigura ca asta e motivul..Anais e tot mai salbatica.Poate cum nu vorbeste inca,e mai frustrata decat ar fi cazul.Ma intreb daca toti copiii de 2 ani si ceva sunt asa,daca au tendinta sa loveasca,sa se tavaleasca pe jos de cate ori nu le convine ceva,sa ia decizii de genul "nu mai mananc fiindca am nervi" (exprimat prin gesturi)..si totul de la cele mai neinsemnate motive.Chestia asta ma deprima,cu atat mai mult cu cat nu trece o zi fara incidente.

In alta ordine de idei,am facut si un lucru bun in weekend,am amenajat camera pt Maeva.Initial vroiam sa o tin cu noi in camera,pt ca atunci cand Anais era mica si dormea la ea,imi lipsea foarte mult peste noapte.Pe urma,m-am razgandit,are nevoie si ea de un loc al ei..

Petro,imi pare rau de varicela care a stricat planurile,sper ca Silvia e mai bine acum.Sa stii ca se poate face in mod repetat,eu am avut-o de doua ori,a doua oara in liceu!

Kemsy,cand dai peste un test intact,sa-mi spui si mie rezultatul!Te-ai bazat doar pe alaptat?

Bun venit noilor fete!

Georgy,degeaba iti zic si eu rabdare,ca stii si tu..sa ajungeti zile si nopti mai linistite!

Andreea ,ma bucur ca a mers mereu cu explicatul la Ambra,as fi vrut sa am si eu un copil intelegator!Cum te mai odihnesti in ultimul timp?

Roxali,lasa ca timpul le va aranja pe toate!Voi sa fiti sanatosi!Cum trec copiii prin schimbare?

Nafi,nu te lasa,nu infofoli copilulBravo pt iesiri in 2...

Alexandra cu rosiile,felicitari pt progres..asa o invatasem si eu pe a mea,insa de vreo 3 luni ii trebuie companie la culcare

Va pup pe toate si va doresc numai bine!Sper sa nu uit sa intru in 2 iulie,daca nu,urez de pe acum lui Roxali si Georgy la multi ani,cu sanatate si implinirea dorintelor!

Daca vreti,trimiteti-mi pe pm linkul cu pozele voastre si eventual parolele..sa va mai vad din cand in cand

Raluca

de Anais Iasmina si +29

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Am actualizat si semnatura!

Raluca

de Anais Iasmina si +33

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Seara buna!
Ne-am intors de la plimbare afara, pacat ca sunt atatia tantari, ca in rest a fost racoare!
Yoana, La multi ani si sotului!!Banuiesc ca la ora asta stati cu berica rece in fata
georgyiuly, il adorm la tzitzi pe Loris. Seara, daca nu ar trebui sa-l alaptez (deci adoarme la san) s-ar culca si singurel, dupa 20-jdemii de ridicari, rostogoliri, agatari, etc. Insa noaptea daca nu-i bag sanul in gura nu tace. Face o gura rotunda si plange din gat...
Raluk, nu am mai luat nici un test, poate o sa iau totusi. Nu m-am bazat numai pe alaptat, iau cerazette. Probabil sunt asa terorizata de ideea de a avea acum, imediat, alt copil, si umbla fluturasii. Desi am o prietena care la 5 luni dupa cezariana a ramas iar insarcinata, si neavand nici un simptom, inclusiv menstruatie peste, a aflat cand avea deja 4 luni
Andreea, super faine pernutele (sunt 2, nu). Cata rabdare si talent!

Merg si eu la culcare. Doamne ajuta sa dorm cate 2 ore legate, macar atat!!!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Buna seara fetelor.Cu intarziere La multi ani sarbatoritiilor!.Multa sanatate si tot ce va doriti.
Ufaaaaa in seara asta nu am somn,l-m adormit pe teremoto si acu stau un pic pe-aci.

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

RALUCA, o colega de-a mea a facut a doua oara varicela, dar a facut zona Zoster, tu tot varicela normala ai avut?
cu pozele vezi daca nu ti-a trimis deja Ioana linkul si parola
Sunt convinsa ca in timp cine stie ce modificari mai apar si cum o sa vrea si el sa doarma, ma bucur macar acum asa cate putin de progrese...azi noapte ne-a facut circ ca nu vroia sa adoarma, cauza cred ca nu isi facuse somnul de dupa masa, ca am fost iesiti pana la doctorita si nu a adormit cat am asteptat acolo...la 11 a adormit si la 5 m-am dus sa vad ce face, ca nu dadea semne...el era treaz si statea cuminte in patut...i-am dat sa pape si acum doarme...sper ca azi sa fie cumintel si sa vrea sa adoarma spre seara fara taraboi. Oricum zua si seara cand il culcam si el vrea pe cineva langa el, iar ziua daca stai cu el si te vede ca esti acolo doarme mai mult
Va am

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput