Mamici si Gravidute Italia -76-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

am inteles...ma si gandesc ce au mai trantit pachetul de a ajuns asa...

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare|
Yoana, aratai foarte bine la cununie, ti se potrivea culoarea la par!
Masinile, ambele asigurate aici. Nu stiu, mi se pare complicat sa le asiguri in tara, ce faci daca se intampla ceva, cat dureaZA SA-TI RECUPEREZI PAGUBA, SAU DACA RAMAI in pana si ai nevoie sa te duca la mecanic?
Bine ca a ajuns pachetul, pacat de paguba
Abramburika, stabilim intalnirea, mai in toamna sa ne intoarcem din Romania
La multi ani pentru onomastica!!
georgyiuly, ce draguta e buburuza!Cum s-a bagat ea in sertar?
Camicreata, important e sa vina masina, ca inveti tu sa conduci. Vorbesc eu care eram afoana total, acum sunt partial . Multa sanatate piciului
Andreea, mai ai timp si de cusut??Bravo!!

Mie cu caldura asta nu-mi vine sa ies din casa. Inainte nu eram asa, suportam caldura, acum imi da palpitatii, nu stiu de ce. O fi de la umiditate
Aseara iar a fost agitat bebe, cald nu-i era, foame nici atat...nu stiu ce a avut.As vrea sa mai stau cu el in camera vreo cateva zile, apoi sa ma mut in dormitorul conjugal Oare o sa-l pot lasa sa doarma singurel?
Nu am o zi buna...pe tatal meu, D-zeu sa-l odihneasca, il chema Petru

O zi buna.

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Kemsy-da de se invata Loris si ii mai trec noptile agitate
si sotul meu e Petru
pe el nu-l doare capul nici de ziua lui dapoi de onomastica



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

salut fetelor,dar ce active sunteti astazi.eu tot citesc la voi de azi dimi,dapoi nu scriu niik,parca am ceata in cap azi.cu cat trec zilele cu atat mai rau merg,ma consolez ca aud ca si voi sunteti destul de slabite poate o fi din cauza caldurii.eu stiu???
am facut o praji azi,eu fac mereu ca baietii mei sunt tare golosi,dar mai muòt de atat n-am reusit s combin.
ALEXANDRA-maine merg sa fac analizele,daca pot,dapoi nu prea am chef de niik.eu patesc asa cateodata,dar asa rau ca akum n-am mai fost din noiembrie.in general mi se intampla cand sunt f obosita,si din pacate am avut ceva saptamani agitate la munca si uite ca m-au doborat.asta e...
IOANA-ma bucur ca a ajuns pachetul,pacat de danni,dar la nervii care i-ai papat,bn si asa.
PETRO-LA MULTI ANI,la onomastica.am vazut buburuza cu bubite,apoi are destule,saracuta.sper sa-i treaca repede si sa n-o manance,dar mai ales sa nu-i lase semne.
nu mai stiu ce am mai vrut sa scriu,v-am zis ca azi am ceata..dapertutto.
ma duc sa ma intind un pic,vb dupa.va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

kemsy, daviduca - multumesc!!

D-zeu sa-l ierte pe tatal tau, kemsy!

daviduca - se poate sa fii slabita de oboseala, caldura ... eu suport acum tare rau caldura, ca sunt insarcinata. In anii trecuti parca nu eram chiar asa lesinata. Efectiv simt ca nu am aer, tre' sa fac respiri profondi ...

ioana - ce bine ca au ajuns pachetele!! Ai scapat de stres! Auguri sotului!

A murit Pietro Taricone ... saracul!

Mi-au venit si mie produsele comandate ieri, de la Weleda. Imediat ce avem unda verde la spalat le testam si va spun ce si cum.

Ma duc sa vad pozele andreei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

andreea - da, robotul l-am mai vazut prin reclamele de la Media World.
Pernele sunt faine, bravo pt. rabdare si talent! Candva, in tineretile mele , ma ocupam si eu cu goblenuri. Insa acum nu mai am chef, timp, rabdare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Am adormit bebeloi si am zis sa treg o tara pe-aci.Ce faceti?Io am stat un pic pe terasa cica vreau a ma bronzez,dar cred ca fuge de mine soarelel.
Kemsy e adevarat intai sa vina nesuferita asta de masina si apoi oi vedea ce mai combin.
Ma mai duc pe terasa insist un pic sa prind un pic de soare sau insolatie.
poooppp

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!

M-am apucat si dimineata de un mesaj dupa cafeaua Ioanei dar n-am mai apucat sa il si trimit!Dar am incarcat vreo 2 poze!
fetelor!!!Ma bucur ca va place "inotatoarea" si "alpinista"mea!
Giulia are o pasiune pt sertare de mica...acum le goleste si tzuuup in ele.
In colac sta ...e de acela "cu fundulet".Cum am asezat-o s-a si asezat pe burta si a inceput sa de-a din maini.Am fost foarte surprinsa...am vazut intr-adevar ca au de mici instincul de a inota!

Petro La Multi Ani si o onomastica frumoasa sa ai cu familia ta!

Ioana frumoase pozele de la cununie,iti statea foarte bine satena cu par scurt dar si acum iti sta foarte bine.Soferita foarte relaxata...maine poimaine va trebuie a doua masina!

Alexandra felicitari pentru rasturnarile lui Alessandro.Nu te plange ca doarme,ca mai respiri si tu.
Stiu eu ce spun ca a mea te innebuneste pana adoarme!

Kemsy m-am tinut sa-ti scriu dar n-am reusit apropo de trezirile lui Loris noaptea in fund si nu mai stie sa adoarma....asa este perioada asta, majoritatea fac asa can dinvata lucruri noi( mers de-a busilea, ridicat in fundulet,mersul in picioare)...raman setati pe noile achizitii si le exerseaza mereu ..e o perioada,va trece....si va face altele!
Tu cum il adormi pe Loris????

Daviduca...sanatate multa!!!

Laura bine ai venit intre noi.Despre cum se naste aici au spus fetele totul.Din fericire si experienta mea a fost una frumoasa!

Acum sa ma plang...ca fiica-mea ma aduce la disperare ca nu doarme( ieri deloc),plange( adica urla),e mereu agiatat, nervoasa...si eu la fel....stiu ca maselel sunt de vina( ne mai lipsesc 2 colturi la o masea de sus..ca la cealalta,tot de sus a spart duminica,ieri,azi ).E greu....de ea ca sufera,pe mine ca desi mi-e mila de ea de nu mai pot....ma dispera si pe mine.
Petro...i-am luat tot felul de geluri,acum i-am pus si un supozitor cu paracetamol...cateodata sunt degeaba.

Cami ce bine ca ai terasa si te poti relaxa chai daca nu te bronzezi!
Si eu anul asta...nimic bronz,noi cu Giulia vedem marea doar dupa ora 5 asa ca nu se prinde cam nimic!

ma duc sa vad pozele Andreei si pe S.!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

georgy - merci . Da, o sa sarbatorim in 3 cu pizza si bere (asta din urma numai noi, adultii, se intelege).

Nu stiu ce sfat sa iti dau cu dintisorii .. decat rabdare si tutun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

eu va spun ce am observat de cand nu mai doarme micutul cu noi...inainte cum se foia, repede saream sa vad ce si cum, acum il aud doar cand striga si doar atunci merg la el Azi dimineata i-am dat sa pape si el avea chef de vorba si radea la mine, a deschis ochii mari, dupa ce a papat am plecat din camera si l-am lasat singurel...tot radea el acolo, pana la urma a adormit, dar sunt convinsa ca de stateam cu el se trezea de tot

in rest in timpul zilei adoarme doar daca stau cu el

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput