Mamici si Gravidute Italia -76-

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Nu am vazut-o niciodata de aproape numai la tv(nissan),nu stiu cat de mare este in realitate dar la tv mi se pare enorma.Oricum e bun si un harb masina sa fie,io am vrut la mana a doua dar al meu sa incapatanat.Sper sa fie bine ca altfel am de lucru cu el,va da-ti seama ce-mi aud.
Abramburika mi-ai facut pofta de iahnie tre sa fac si io,numai ca nu stiu daca ii place la macaronar.
Aha si ca mi-am amintit vroiam de multa vreme sa va intreb care dintre voi aveti barbateii italieni?Doar de curiozitate

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui camicreata
Aha si ca mi-am amintit vroiam de multa vreme sa va intreb care dintre voi aveti barbateii italieni?Doar de curiozitate

http://picasaweb.google.it/camicreata24


Eu, nu .

Fa si tu o portie, doar pt. tine, de pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Ciao fetele!

Am mai aparut si eu un pic. m-am informat cu ce s-a mai intamplat pe-aici...

Ioanaq - sper sa treaca buzita repede si fara semne de "buna purtare". cred ca e f bine ca ai dat catelul. intr-adevar iti pot face surprize neplacute atunci cand te astepti mai putin. nepotica mea, mai sa ramana fara un ochi din cauza cainelui care de bucurie ca o vede a sarit in sus si n-a gasit alt loc sa aterizeze decat pe fata ei si una din ghierute i-a zgariat micutei fata de la frunte la barbie. ca printr-o minune nu i-a scos ochiul!

Kemsy - ce bine ca Loris a iesit bine la analize! Bravo!

Cami - felicitari ptr masina, s-o conduci sanatoasa. spune-i sotului ca daca masina e pe numele mamei sa lase ca si amenzile sa se duca tot la mama soacra

Noi am luat anul trecut o toyota yaris disel si suntem f multumiti de ea. initial mie imi placuse volvo C30 si am fost la un pas s-o luam dar impedimentul a fost portbagajul care e mic. bine ca n-am luat-o ptr ca acum nu ne incapea caruciorul si trebuia s-o schimbam.

Alexandra - sa stii ca si Riccardo doarme singurel . cred ca ti-am mai spus. a dormit asa de cand s-a nascut. il mai verificam de cateva ori pe noapte dar oricum il auzim ca e la 3 m distanta de dormitorul nostru. motivul a fost ca , asa cum spui si tu, se foieste f mult noaptea, viseaza cine stie ce si face in fel si chip. sotul are somnul mai adanc si nu-l aude dar eu as sta treaza toata noaptea daca l-as avea langa mine ( de fapt asta s-a intamplat in ultimele 20 de zile cat a fost mama aici si a trebuit sa-l tin cu mine in dormitor!)

A...mama a ajuns cu bine acasa. saraca era f obosita caci a facut un drum f lung ptr varsta ei (69) . cred ca acum e fericita sa fie inapoi la tabieturile ei.

Astazi noi am fost la piscina cu Riccardo. este un loc f frumos pe un deal unde sunt viile unde se face vinul de Custoza. o priveliste superba si o racoare placuta ( erau cam 27-28 grade fata de 34 in oras). am reusit sa inot 2 lungimi de piscina si am scos limba de'un cot. mai mult n-am reusit ca Riccardo era cu foamea in glanda si a mancat de 2 ori in 3 ore si pe urma plangea din cauza gazelor din burtica asa ca trebuia sa-l luam in brate sa-l calmam...a dormit si el cam 40 de minute in total dar pe bucatele si asa n-am reusit sa ne relaxam si sa ne bucuram cum trebuie de iesirea asta. Eu am ajuns sa cred ca n-am vocatie de mama. de atatea ori ma trezesc visand cu ochii deschisi la cat de bine ar fi sa fiu in cu totul alta parte decat cu un bebelus in brate care mi-a luat toata libertatea pe care o aveam...parca sunt intr-o capcana fara iesire...Off...intr-o zi chiar am plans gandindu-ma ca Riccardo merita o mama mai buna care sa nu se gandeasca la propriul copil ca la o povara. nu stiu daca voua vi s-a intamplat sa simtiti asa...Poate doar trec eu printr-o faza...cine stie...Cateodata tare as vrea sa ma duc la servici in locul sotului si sa-l las pe el 3-4 zile acasa.

gata cu lamentarile ca va deprim si pe voi.

Ma duc sa pregatesc cina ca pe urma ii facem strumfului baita.

O seara placuta dragelor.
va pupacesc!







Mami de iepuric Riccardo ( 19.04.2010)
http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Hello, tot eu!
Yoana, off, sa treaca repede buzita lui pitzi. Eu asa am o frica de momentul cand o sa inceapa sa mearga si o sa tot cada
Cami, eu am sotz roman.
nafi, ce bine ca ati mai iesit. Si noi vrem sa mergem duminica, ori la mare ori la piscina. In ce priveste gandurile tale, stai linistita, nu esti singura care a gandit asa. Eu am avut vreo 2 saptamani in care ma...incrancenasem asa, nu mai vroiam bb care sa planga, vroiam pauza, mi se parea ca sunt nedreptatita. De cine, nu stiu.Ideea e ca am avut asa un clik acum cateva zile, mi-am dat seama ca am un bebelus care depinde de mine, il iubesc de nu mai pot, l-am dorit, e sanatos. Totul trece, ne vom intra si noi in ritmul anterior, acum e doar o etapa, bb va creste si nici nu o sa ne dam seama cum vine cu fidanzata acasa.Adevarat e si ca o sa astept cativa ani sa-mi fac curaj pentru al doilea bb

Seara placuta!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

CU INTARZIERE lA MULTI ANI PETRO PTR ONOMASTICA !

Sant in urma cu cititul, dar vreau neaparat sa vad si piticei

Ioana faci ca mine, santem prea saraci sa nepermitem reparatii ...pai a mea anul trecut imi plateam 1 an de rate
Nissan parca ziceai ca vrei e super truper...japonezicile imi plac ptr ca dau siguranta la drum si confort extra
opelul l-am vrut ca e tedeschina multa siguranta la drum , blocaj roti in caz de frana brusca , nu sbandament etc

Masina o i-au vineri, ca a trebuit sa rezolv cu asigurarea si vroiam sa am instructor mult timp liber sa-mi arate unde trebuie sa butonez , macar sa ajung acasa








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Cami ce masin?? opel corsa??pai aici aveau in promozie benzina si gpl, chiar repede le inmatriculau...cum naiba pe numele lui socrela??da ce naiba , conduci tu masina sau socrela, aveai si tu niste clase la asigurare...chiar daca merge prost firma stiu tot trebuie sa-ti ia sau sa dai ceva

Cine statea pe langa Privero(Roma)??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

HELP
...NAFI si FETELE care va mai amintiti...spuneti-mi ce acte ati completat pt acei bani de nastere...ca nu stiu daca ne-au facut actele bune...sotul se impacienteaza acum...ce ma enervez in fazele astea ca nu stiu italiana

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Raluk ai alte ganduri acuma , e normal sa nu stai pe net
Nu te speria ca nu e numai Anais mai atomica sau cu caracter...plange pana vomita si printesa mea...

Georgy sant perioade si perioade,dinti, burtici, vise , dar sa nu uitam ca au cate ceva si de la noi

LAlexandra nu stiu nik

Kemsy nici eu nu mai am tatic...doamne si ce ne mai impungeam, doar semanam
primul bb e ptr tine si al 2 lea ptr primul

Nafi mamica nu se naste nimeni, se devine, dar toate avem caderi (hormonii!!) , nu trebuie sa te invinovatesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

neata
va las
Roxali-abia astept sa ne spui prima impresie de la guida
acuma dimineata merg sa vad si eu o masina
al meu a luat appuntament dar merg s-o vad eu si daca imi place sa vedem in week daca e deschis
nu vreau sa bag banii in masina pt reparatii
masina asta e din noiembrie 2002,nu-i asa veche dar daca incepe sa se strice una alta....si de cind o avem nu am avut probleme deloc in schimb a recuperat ...luna trecuta 210 si luna asta 320
vedem noi cum o sa fie
Nafi-scumpo stai linistita ca e normal sa mai vrei sa faci si altceva in afara de stat cu bb
si ori unde mergi sau orice faci il cari dupa tine
cind ai un copil se schimba total viata ta ,dar ai mari satisfactii
pe linga mama mai tre' sa facem si altceva
ma bucur ca a ajuns mama ta cu bine
Abramburika-atunci te invidiez pt masina
ce culoare e?
Kemsy- pt analize!
ce bine ca nu are nimic Loris
Alexandra-nu te pot ajuta cu actele ca eu pe atunci eram in maternitate si ma platea inps-ul
Daviduca-cum te mai simti?
va pup am fugit,a dopo



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!!

M-am trezit intepenita, cu o durere de spate!!
In rest, bine! Cald, cald, cald!!

nafi - eu spun ca e o faza trecatoare si bine ca ai chef, curaj sau cum vrei sa o iei sa vorbesti despre asta ... pt. ca nu e bine sa tii in tine, face mai rau. Sigur ca esti o mama buna, sigur ca o sa fii capabila sa il cresti pe Riccardo, doar ca acum iti trebuie timp sa te obisnuiesti in postura asta. Si ai sa vezi, pe masura ce o sa creasca si devine mai independent, o sa iti fie mult mai usor. Si munca sau alte preocupari o sa ti le reiei, esti tanara si ai timp pt. toate. Capul sus si o sa fie bine!

roxali - merci pt. urari .
Spor la condus cand iti vine masinuta!
Alexandra e de-acolo de unde zici ...

alexandra - nu mai stiu de acte, oricum sotul a umblat atunci pt. ele. Din cate imi amintesc insa parca o cerere din comuna a completat si certificatul ala plurilingv. Sper sa nu gresesc. Insa oricum, ai timp pana la implinirea a 6 luni a lui bb ca sa depui actele, in caz ca nu sunt bune astea.

ioana - hahahhaaaa .. suntem chit atunci, eu te invidiez pt. mare, tu pt. masina. E argintie, a fost preferinta mea pt. culoare.

Mergi la inceput