Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-m spune:

Fetelor eu am intrat azi in 10 saptamani si am fost la eco la alta doctorita ca a mea este in concediu.

Decolarea nu prea sa lipit asa ca mai stau in pat.

Diferenta dintre bebei sa marit. Acum doua saptamani era de circa un milimetru si de o zi acum este de un centimetru si de o saptamana.

Unul are 24,3mm si 170 b/m si unul 14mm si 172 b/m.
Doctorita zice ca probabil unul este fata si unul baiat.
Era de asteptat sa fie diferenta ca am bagat blastocistii unul 4AA si unul 3AA, da tot mi-se pare mare.
Of
Voi ce ziceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Neeko din pacate la mine au descoperit prea tarziu ce am adica colestaza si mi-au dat decat mixtura mentolata si alcool mentolat.Multumesc lui Dumnezeu ca am nascut ca iti spun sincer ca nu mai puteam.Ma bucur sincer ca iti este mai bine si iti recomand sa gandesti pozitiv si o sa vezi ca te vei simti altfel, ajuta.

http://www.photoshop.com/user/gemenelemele/?wf=share&galleryid=3420fd094f3a4ca0b5a3916e85682548&trackingid=BTAGC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui neeko

Wooow, Dragaica, dar si baietii tai sunt suuper!!! 1810kg si 1700kg!!! La mai mare, atunci!!! Inca putin si ajungi la 34!!! Apoi..pana la 36 mai e atat de putin!
Ma intreb, oare bebelina care s-a asezat cu capul in jos..se mai poate suci? Ma rog, nu asta e problema mea cea mai mare, pana la urma pot naste oricum atata timp cat e ok pentru fete..si pentru mine, normal.


Va pupam pe toate!


Multumesc la fel.
Ai mei la 28 SA erau amandoi cu capu in jos, apoi la 31 SA Felix s-a asezat transversal, am sa vad miercuri in ce stare mai sunt, eu i-am simtit succinduse
Ma bucur ca ai reusit sa dormi, eu am o saptamana de cand nu mai am mancarimi puternice, in schimb am insomnii, ma culc la 12-1 si la 5 cel tarziu 6 sunt in picioare.
Gata nu ma mai plang, important e sa fii bebeii bine.
Hai curaj ca mai avem un picut si ne tinem puiutii in brate.
Am terminat bagajele pentru spital, hainutele de spalat, camera e pregatita
Pup la fete si la gemanasi dragalasi.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 32+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 4 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana-m

Fetelor eu am intrat azi in 10 saptamani si am fost la eco la alta doctorita ca a mea este in concediu.

Decolarea nu prea sa lipit asa ca mai stau in pat.

Diferenta dintre bebei sa marit. Acum doua saptamani era de circa un milimetru si de o zi acum este de un centimetru si de o saptamana.

Unul are 24,3mm si 170 b/m si unul 14mm si 172 b/m.
Doctorita zice ca probabil unul este fata si unul baiat.
Era de asteptat sa fie diferenta ca am bagat blastocistii unul 4AA si unul 3AA, da tot mi-se pare mare.
Of
Voi ce ziceti


M-ai facut curioasa si-am cautat analizele mele de la 10 SA si 2 zile:
Fetus A- 35,6mm
Fetus B- 35,7mm
Activitate cardiaca - present
Aici nu mi-au spus de bataile inimii pana la 20SA, abia atunci au inceput sa le masoare.

Am uitat sa spun ca e sarcina obtinuta prin Fiv cu transfer de Blastocisti ziua a 5 a.
Uite un site foarte bun cu biometrii fetale http://www.aly-abbara.com/echographie/biometrie/biometrie.html#Clart%C3%A9%20nucale
Sper sa te ajute

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 32+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 4 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

Ce harnicuta ai fooost! Bravo!!! Eu am cumparat majoritatea lucrusoarelor pentru bagajel, mai sunt cateva de bifat pe lista..insa nu am spalat..calcat..pus nimic la gentuta. Tocmai in perioada asta mi s-a stricat si masina de spalat, ca nu aveam atatea de cumparat, asa ca nu am putut spala nimic, nici pentru mine, nici pentru fete. Am cumparat aseara, asept sa se faca livrarea marti!(as fi avut-o de azi, dar la noi a fost nebunie cu TVA-ul, toata lumea a fost ieri la cumparaturi..asa ca eram departe pe lista de asteptare).
Camaruta e aproape gata si ea..mai trebuie sa cumpar saltelute la patuturi (daca nu..le culc pe somiere, sa aiba spatele drept!glumesc!).
Si eu imi zic in fiecare zi ca mai e putin! Si chiar asa este!
Pentru somnic..nu stiu ce sa iti spun..poate daca ai bea laptic dulce cu miere seara inainte de culcare te-ar ajuta. Sau ceai de tei cu miere. Sper sa fie doar ceva trecator, sa te poti odihni din nou bine!

Multi pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

luminita, andutza Multzam pt ponturi. Am stopat oricum azi fructele. Ma mai gandesc cum continui cu ele. Oricum pana nu trece eritemul nu le mai dau fructe, doar legume gatite. Totushi eu suspectez marul sau banana, pt ca in ultimele 2 zile cand s-a agravat asta au papat in combinatzie.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 4 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana-m

Unul are 24,3mm si 170 b/m si unul 14mm si 172 b/m.
Doctorita zice ca probabil unul este fata si unul baiat.
Era de asteptat sa fie diferenta ca am bagat blastocistii unul 4AA si unul 3AA, da tot mi-se pare mare.
Of
Voi ce ziceti



La noi nu s-a verificat chestia cu nr de bpm si sexul.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 4 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

larisel ce soi de mere e dai. la mine matei face un eritem urat de la mere. Singurele mere pe care le superta sunt cele golden. In rest se irita de la toate. De ananas stiam si eu ca e mai acid iar para are rol de laxativ. Fructele sunt bune mai ales pe caldurile astea ca sunt asa racoroase. Itrodu pe rand iar fiecare fruct in parte si vezi ca ii deranjeaza.

Sarcini usoare fetelor si la termen si mamicilor multa putere si pupici la gemenasi.


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

bebeii mei unul are 3.2cm si unul 3.5cm
varsta sarcinei 10 s si 3z
faceau tumbe
agitatii lui mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

buna fetelor

bebeii mei unul are 3.2cm si unul 3.5cm
varsta sarcinei 10 s si 3z
faceau tumbe
agitatii lui mama




He, he... ca ai mei, prezic doi baietei

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 32+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 4 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput