Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(48)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Da, noi scaune din acelea avem, cu isofix, dar le-am gasit numai la comanda online. Pentru acest drum, ca sa fie mai mult loc in spate sa poata sta omeneste mama, vom muta unul din scaune pe mijlocul banchetei (el se poate fixa perfect si cu centura masinii, datorita cadrului de la isofix), deci e chiar OK.

Multumesc pentru sugestii, o sa ti clar cont de ele si o sa plecam noaptea. Anul trecut am fost si noi la drum de aprox. 250 km si nu avut nicio problema (aveau 8 luni), dar acum sunt mult mai activi.

Va tin la curent si mai astept si alte sfaturi.

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Luminita, sunt superbi hunii
Ginger, cred ca au dreptate fetele cu lasatul in aceeasi grupa la gradinita.
manumanu, noi am fost acum la bulgari ~ 700 km, am mers noaptea si fetele au dormit tot drumul. Cand ne-am intors a fost ziua, dar nu am avut pb cu ele. Si noi avem scaune cu directia la mers. As fi vrut cu spatele ca stiu ca e mai safe, dar nu am gasit ca vroiam cu isofix.
Ma gandesc ca fetitele mele sunt mai mici si de aceea au fost asa cuminti/somnoroase in masina. Poate cand vor creste va fi altfel, sper ca bine. Pana atunci citesc ce sfaturi primesti de la cele ce au trecut prin asa ceva. Vacanta placuta sa aveti.
dalina, frumoasa descrierea. Oare si gemenii bivitelini sa fie tot asa uniti? Fetele mele se joaca impreuna, inca nu le-am auzit certandu-se, sau batandu-se pt vreo jucarie, dar mai este timp. Cand una se duce intr-o directie, imediat merge si cealalta acolo. Si eu care ma gandeam ca o sa o ia in directii diferite si intru in dilema dupa care sa ma duc, dar deocamdata e bine.
Elenada, sa-ti traiasca gemenutii si sa fie sanatosi, voiosi si norocosi!! LA MULTI ANI ANA MARIA!!! LA MULTI ANI MATEI STEFAN!!!
mirela, felicitari pt puiuti!

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)



mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuulti ani: Ana Maria si Matei Stefan !!!
Sa fie sanatosi si norocosi!


Moniland dar cand ati fost plecati mai au un pic pana la un an... se pot pune cu fata la directia de mers de la un an... si peste 9 kg... Eu zic ca nu mai ai de ce sa-ti faci probleme... mandra mea pe la 11 luni nu mai vroia sa stea in scoica, cu spatele la directia de mers... si decat deloc, am preferat sa-i schimb scaunul cu urmatorul model, cu fata spre directia de mers...


www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">I love DC (ely-1.jpg)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

elyanne, fetitele mele sunt subtirele. Laura are 7,6 kg si Irina 8,5 kg. Le-am luat totusi scaunele cu fata la directia de mers, dar vroiam eu sa fie cu spatele ca asa am citit ca e mai safe. Oricum s-au simtit f. bine in scaunele, dar a fost o mica/mare pb: Laura vroia sa doarma pe burta.
www.flickr.com/photos/monicahhh/4777229716/in/set-72157621980600772/" target="_blank">poze din concediu

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Elena avea vreo 8 kg cand am schimbat scaunul si directia... dar n-aveam alta solutie... cum ziceam, decat deloc... am ales raul cel mai mic...
Ma pun pe vizionat pozele...



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">I love DC (ely-1.jpg)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3in1

Luminita, Dalina superbe poze!

Andrea, mami de Abigel &Tamas (24.03.2008.)


http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami




Cum mai e Abi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland
dalina, frumoasa descrierea. Oare si gemenii bivitelini sa fie tot asa uniti?
de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)



Multumesc!

Eu zic ca da, ideea e ca au fost impreuna din burtica, nu neaparat ca-s univitelini.. Poate ca e si asta un punct in plus, dar.. fata de frati nascuti separat, si bivitelinii s-au avut alaturi din secunda 1, nu? Si, gemeni fiind (identici sau fraternali, whatever), e de-ajuns...

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

dalina Ce vacantza frumoasa ati avut! Iar fetele ce mari s-au facut...si sunt asha de frumushele...

Noi ne pregatim de vaccin maine si avem emotzii...

din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5; L6; L7
Filmuletze

AMR 3 (+11)



Multumim!

Stai sa vezi si voi ce repede o sa cresteti maricele! Nici n-o sa-ti dai seama..

Tinem pumnii la vaccin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

LA MULTI ANI, Ana Maria & Matei Stefan !!!

Elenada, sa-ti creasca puiutii mari si sanatosi, sa va aduca numai bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

moni sarumana
elenada sa ti traiasca puiutii

+12 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani Ana si Matei de Elenada! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii in fiecare clipa!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput