Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(48)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Luminita, trimite-mi si mie pe PM link cu poze cu voi, ca nu v-am vazut nici eu pe voi de multiceel.. (am vazut ca l-ai scos de la semnatura).

Misis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

dalina, jos palaria pentru ce ai scris!
ai sintetizat foarte, foarte bine legatura dintre gemeni. sunt total de acord cu tine si te felicit, inca o data, pentru gandirea deschisa, coerenta si clara.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

Luminita, trimite-mi si mie pe PM link cu poze cu voi, ca nu v-am vazut nici eu pe voi de multiceel.. (am vazut ca l-ai scos de la semnatura).

Misis!

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"


ba il pun aici, ca nu e chiar privat, ma feresc insa sa-l mai las la semnatura. sunt ceva mai prudenta.
asta e site-ul de poze, pe care-l updatez frecvent:

si mai jos cateva poze, cele mai recente, asta il utilizez ptr fetele de la scutece, ca nu toti pot vedea pe site-ul de poze:


enjoy!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

dalina, jos palaria pentru ce ai scris!
ai sintetizat foarte, foarte bine legatura dintre gemeni. sunt total de acord cu tine si te felicit, inca o data, pentru gandirea deschisa, coerenta si clara.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Iti multumesc...


Mi-e ciuda cand vad ca diferite sisteme cu reguli "nazarite" asa, de la un an la altul sau de la o generatie la alta tind sa ignore din ce in ce mai mult esentialul... legatura indestructibila (si inevitabila) dintre puiutii nostri.

Doamne... ce mari au crescut hunisorii nostri!... si chiar ca seamana foarte, foarte mult! Aproape sigur au fost univitelini (stiu ca nu erai prea sigura.. ). Dar la cum arata.. Cu exceptia vartejurilor din fruntita. care din ei are doua? (Parca asa am vazut din poze; ca nu au la fel "frezuta".. )
Cat esti de norocoasa!... Ce copii reusiti!... (Pentru toti trei!! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Dalina- multumesc ...mai am motive sa-i spun la directoarea de gardi luni .Nu vreau nici in ruptul capului sa-i desparta dar daca-mi zice sa-i trimit la privat n-am ce face ca nu pot sa platesc €1200 pe luna la amandoi...
o sa va tin la curent ce si cum saptamana viitoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

dalina, multumesc tare mult!
da, au fost univitelini, am descoperit pe o eco mai veche, de la inceput, la raport scria clar ca e o singura placenta, 2 saculeti, monozigoti. desi mie nu mi se pare ca sunt identici, eu imediat ii deosebesc, dar fireste, sunt subiectiva, stau toata ziua nas in nas cu ei, ar fi si culmea sa nu gasesc deosebiri. si noaptea cand plang din camera lor, stiu care si cine e, dupa plans, fara sa-i vad.
in general insa lumea imi spune ca seamana ff bine, tata ii deosebeste greu. sotul ii incurca o vreme, mai ales cand erau mai mici.
vartej au fiecare cate unul in frunte, dar pozitionat oarecum altfel si cam de marimi diferite. la Edi e mai mare, la Robi insa e mai pe mijloc si mai evident, mai rotund. in afara de cele din frunte, mai au in mijloc, Edi 2 si Robi 1. sunt tare haiosi cu ele, desi nu stiu ce freza/tunsoare vor putea avea... nu cred ca o sa ii pot tunde vreodata castronel (bross). am eu un pitic pe tunsoarea asta, dar nu le sta bretonul drept pe frunte nicicum.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Vad ca vorbiti de sarcini.Ai mei au fot separati , in doua placente .Pana la 6 luni semanau apoi au inceput sa se vada diferentele : unul blond cu ochi verzi ,parul lung si subtirel si celalat cu par castaniu , ochi caprui si par scurt,mai solid putin.Pentru mine sunt cei mai frumosi copii din lume (gandesc ca oricare mama,nu? )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

Dooooamne, Luminita, sunt suuperbi hunisooriii!!! Cel putin in pozele alea in care dorm ca niste pisoi..doooamne..adooorabili!!! Iti vine sa-i mananci!!!
Mie mi se par asemanatori, ce-i drept, dar parca ii pot deosebi.. Mi se pare mie sau unul e putin mai blondut si celalt are parul o nuanta mai inchisa? Sau poate era vb de cum batea lumina..Oricum, sunt maaari si frumooosi! Sa-ti traiasca!!! Multi pupici la toti 3!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Luminita ti-am vazut baietii , eu sunt inebunita dupa baieti.
De cand am aflat ca sunt doua inimioare le spuneam "cuculenele lu'mama", sotu ma corecta ca e si o fetita acolo da eu am stiut din prima ca sunt amandoi baieti.
La 16 saptamani ne-au spus ca-s fata si baiat, sotu era in al 9lea cer (el si-a dorit fete), eu in schimb i-am zis sa nu-si faca iluzii ca sunt amandoi baieti. La 20 de saptamani s-au vazut "bijuteriile" in toata splendoarea lor am poze dovada.
A zis ca el nu se lasa , bebe 3 va fi sigur fata

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 34+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 17 zile de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari

Luminita.... super haiosi hunisorii
Vorbeati cu ceva timp mai inainte de caracterele diferite ale gemenilor... si la noi e asa, numai ca cea cu initiative si cu personalitate puternica e Eva, intotdeauna vrea ce are dragos, nu se lasa pana nu reuseste sa-i ia din mana dupa care arunca, ea nu se joaca cu jucariile , ea le aduna si le arunca in spatele ei sa fie sigura ca nu ajunge nimeni la ele
Dragos cnd ii ia jucaria din mana incepe sa planga, sau cand tipa mai tare la el, este cel sensibil, cel mamos, cand e in brate ma ia de gat si ma pupa, se joaca cu fata mea... Eva no way..cand e in brate se suceste dreapta/stanga si da din maini si picioare

In rest, mor de dragul lor, as sta mereu sa-i privesc cum se joaca, cum vorbesc ei pe limba lor si cum, in momentul in care Eva incepe cu ploita Dragos se pune pe ras in hohote, apoi incepe si ea, si rad amandoi unul de rasul celuilalt pana la sughit

va urez o zi buna, un WE minunt si o saptamana usoara... eu sper sa scapam cateva zile macar de canicula ca deja nu mai rezistam (suntem in craiova acum si e infernal)



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput