Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi si eu cred ca nu vor fi probleme. Eu as pleca oricum, la ca chef de duca am eu acum
Si noi am plecat la mare betegi, eu cu cistita (s-a remediat cu Renostim), Ilinca cu tuse latratoare (dar o avea din ianuarie) si Doru cu operatia neinchisa (dar nu a intrat in apa, saracul, sa vedem ce-o zice dr, poate face ceva sa remedieze situatia, ca o tinem asa din august'09).
Nu mai retin, unde mergeti?

Ilinca a venit cu niste fite de la mare, mama-mama, nu mai vrea sa manance nimic, cascavalul e sarat, nu mai vrea castravete.... E adevarat ca la bulgari am lasat-o sa-si faca de cap, a mancat inghetata de calitate indoilenica, a mancat spaghete la greu etc.
Ei, trebuie sa dam militaria jos din pod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Feli tare Ilincuta! Mare smecheroaica, sa stii!
Are personalitatea ei, total diferita si de tine si de Doru.
Ceea ce-i foarte bine pana la urma

Feli, Coralia traseul e cam asa: plecam maine, vineri, dupa servici din Bucuresti, ne cazam la o pensiune inainte de Dr Turnu Severin. Sambata dimineata trecem podul la Portile de fier si pana seara trebuie sa ajungem in Croatia, la mare, intr-o statiune langa Pola(asta e denumirea italieneasca), unde ne cazam 7 nopti. Sambata viitoare ne mutam tabara in Austria, la Zell am See, unde stam 6 nopti si vrem sa vizitam imprejurimile - munte. Apoi vinerea cealalta plecam de dimineata spre Salzburg prin care ne plimbam toata ziua, seara dormim acolo iar sambata, cu oprire la Melk, drum spre Timisoara, dormim la sora-mea. Duminica retur Bucuresti cu pauza la Alba unde lasam fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Wow ce traseu fain si lung ! Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumim!
Lungimea traseului se masoara si in cantitatea de bagaje, la care muncesc de 2 seri la rand si de abia am ajuns pe la jumatate
Imi aduc mereu aminte de poza Corapinei cu bagajele la sosirea in Elvetia, plus poza din masina nu stiu daca o mai stiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io sigur mi-o aduc aminte.


in alta ordine de idei, la multi ani frumosi si sanatosi, bobita!

fug la trebi ca azie 1 zi de groaza la mine la munca.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

LA MULTI ANI BOBITA! sa cresti mare, sanatos si sa ai parte numai de bucurii

Ina si George , sa va traiasca mezinul si felicitari domnisoricai Rachel

Lavi , multa sanatate la fete! refacere rapioda ca sa plecati maine in concediu...eu abia astept sa va intoarceti sa ne spui cum a fost si sa vad poze


P.S. nu stiu daca am spus pana acum dar ador perioada concediilor ca asa "calatoresc" si eu peste tot si vad locuri noi si frumoase

Noki te astept rabdatoare voi cand plecati in concediu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Catutza tu mai pleci anul acesta la bulgari? Stiam ca esti mare fana a acestei tari.

Da, si eu astept sa vad pe unde se mai duce Noki, ca ma inspira ptr anii viitori Pana acum am mers pe mana ei, si nu am dat gres.

Stiu ca e perioada de concedii, dar va recomand 2 filme f.frumoase, cu atmosfera sfarsitului de sec 19- inceput secol 20: "Coco avant Chanel" si "Portretul lui Dorian Gray". Superbe!
Am mai vazut si "Cheri", tot in aceeasi categorie, dar care l-am gasit putin mai slabut ca cele 2 amintite. Dar e totusi un film ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Flicia , in principiu daca nu sare euro de 5 lei mergem si anul asta la bulgari din 9 august. Sincer nu sunt asa mare fan Bulgaria dar este tot ceea ce-mi pot permite din maretul meu salariu de bugetara
Oricum imi place destul de mult caci altfel nu am mai merge Anul acesta vom sta tot la acelasi hotel unde vom plati 210E pentru 7 nopti- un apartament (3 adulti+ 1 copil), eu zic ca e super pretul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

aa, si din seria filmelor "blehi" (cum zice fii-mea): "Precious" - mie mi s-a parut grotesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Feli nasoala treaba cu operatia lui Doru, cum nu i se inchide?
Anul asta Noki merge in Muntenegru si Croatia, de abia ii astept si eu pozele si impresiile!!!

Coco avant Chanel l-am vazut si noi la cinema cand erau fetele la bunici prin iarna - primavara, frumos film.

Catutza multumim de urari!
Chiar ca e super pretul!

Alinus uitai sa zic: concediu de maternitate placut!!!

Mergi la inceput