Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, cum se mai simt fetele?

Alinush- aoleu, nu stiam ca miss reactioneaza asa. Si io zic insa ca-i va trece! Io una ma bucur ca e fetita cu codite! Nu te vedeam cu baiat. Nu stiu de ce.

Coralia, cate clatitoase ies din portia asta? Ca sa stiu daca dublez cantitatea sau nu. Ca io vreau muuulte.

Ma bag la vizionat poze.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Alinush sunt sigura ca Amalia va reactiona muult mai bine cand o va vedea pe bebelina.Iar cand se vor juca amandoua.....Eu pe Cristian l-am nascut la 33 de ani,nu am facut nici macar triplul test,dar ecografii destul de multe si la medici diferiti sa fiu eu sigura ca e totul ok.

Noki mie mi-au iesit cam 12 clatite din cantitatea asta..dar eu am mai pus si ceva apa minerala nu am lasat aluatul asa gros..si au iesit un pic mai subtirele decat cele din poza de pe net de unde am vazut reteta.Recomandarea e sa faci reteta dubla daca ai mancatori mari de clatite in jurul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Noki sincer nici eu nu ma vedeam cu baiat, desi dupa simtome n-as fi zis ca e fata!

Acuma sa nu credeti ca missa e agresiva, doar asa isi exprima ea spaima de necunoscut, mai da cu palmuta peste burta. Ziceam ca simt ca o sa il accepte pe bebe ca am inceput sa discutam despre cum o sa il imbracam, ea o sa ma ajute sa ii dea sosetutele, sa ii aleaga hainele, eu o sa ii schimb pampersii, asta mi-a fost zis clar

Eu voi implini 35 de ani anul asta, deci sunt la limita, dar stiu care sunt riscurile, am incredere in ecografiile de aici, am facut triplul test si mi-a iesit acelasi risc ca si la Amalia, m-am sfatuit cu medici, deci clar nu am ales sa nu il fac asa ca n-am vrut sa platesc 1000 de euro cum mi s-a sugerat . Ma rog, in Olanda ti se recomanda de la 36 de ani iar in FR de la 38 de ani.

No, dar gata, daca e sa punem raul in fata, in afara de SD mai sunt atatea boli genetice ce nu pot fi depistate cu nimic inainte. Pe mine ce m-a deranjat atitudinea asta de eu stiu tot si tu esti o inconstienta....desi nici una nu a avut copii dupa 30 de ani, vorbesc si ele din auzite cred.


Alina (DPN 6.11.2010) si Amalia 17.11.2005

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Neata' colectiei dragi!

Astept sa-l nasc pe Bobby si ma duc la culcare , dar vreau sa-i spun Alinusei sa nu se ia dupa toate gurile rele ca uite, se poate naste si mai tarzior ( adicatelea 39, atit aveam cind am nascut ultima data) fara amnio, epidurale si toate cele. Si acum, la aproape 41 de veri, ma simt mai tanara si mai implinita decit am fost vreodata. si fericita.

Bobby ne-a facut azi un cadou, inainte de ziua lui; nu mai vrea sa stea in patut, asa ca asta-seara l-am mutat in patul de baiat "mare" am stat in usa exact doua ore pina a adormit, deci este ok. cum mergeam la mine in camera, cum se dadea jos, asa ca o luam de la capat. sper ca in cca doua saptamani sa invete ca trebuie sa stea in patul lui si sa doarma singurel. eu ma inarmez cu rabdare.

Btw, fata mea a terminat scoala cu foarte , foarte bine, mi-a trimis profa un raport care m-a dat pe spate + citeva caiete cu ce-au exersat in clasa de la inceputul anului scolar, habar nu am avut ca Rachie stie sa adune, scada, etc., ca a dat teste in toata regula, ca este atit de capabila la mate ( aici seamana cu taica-su, nu cu mine). am dus-o la o inghetata in oras , ca un premiu special.
eu sint super busy, nu se mai termina, nu avem vacanta anul acesta, sper ca anul viitor, asa-i cu clasa muncitoare. sintem
comunisti in toata regula, noi muncim si cind ne dau canadienii liber.

va pup, promit sa pun poze curind ca sa nu ne uitati.

Lavi, sa-ti traiasca finutul! ( ca la mine este inca 30 Iunie).
aoleu, mai am o ora si nasc, m-au luat toate transpiratiile.
am reusit sa vad caseta nasterii lui Bobby de vreo doua ori de cind l-am nascut, si tot de atitea ori am plans si am ras ( ca este de coma si de rasu'-plansu', pe bune).
fug la datorie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ina, sa-ti traiasca frumosul Bobitza, sa fie sanatos, sa va bucure viata!
Tare frumoasa postare!

BB_alinus romancele nu se dezmint, daca nu au "oleaca" de venin, nu se simt bine. Apropo, femeile din celelalte natii cum ti se par?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

la multi ani, bobita!!

ce repede a trecut...



Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, prinsa cu atatea am facut gafa gafelor. So, mii de scuze si:

La multi ani Bobita!!!! Sa cresti mare, sanatos, cuminteeee cum ai fost prin tinereturi, sa ai o viata fericita!

Ina sa-ti traiasca copilasii, zapaceala maxima ca nu ne-am sesizat ca e ziua puiutului tau!
Repede au trecut 2 ani!

-------
Fetele mele: Nati dupa tura de aerosoli de dimineata s-a reparat, n-a mai tusit suierator, de fapt n-a mai tusit deloc. In schimb azi dimineata la trezire iar a tusit ragusit-latrator, oricum continuam aerosolii. Daca se agraveaza bagam si dexa la sfatul dr.

Silvia in schimb a facut azi noapte la 1 febra 38.4, si ieri peste zi a reclamat ca o doare capul si a avut putina febra. Aseara a mancat, de burta nu a mai reclamat, presupun ca e un virus pe care l-au prins ambele. De dimineata nu mai avea febra, speeeer sa se repare sa putem pleca in vacanta

Alinus ma bucur ca e fetita! Dea Domnul sa fie totul bine!

Am vazut ieri printre picaturi poze de la Feli, Cami & Madau, sa va fie de bine vacantele! Feli, tare frumoase pozele din Sozopol, multumesc pt "reportaj", mi-am clatit ochii cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Ina La multi ani lui Bobita cel cuminte!
Si bravo pentru rezultate Rachelinei!! E ceva sa stie sa adune si sa scada la varsta asta,clar are "inclinatii matematice" .

Zici ca am innebunit..nu stiu ce m-a apucat cu bucatareala..am mai vazut o reteta si vreau sa o incerc sa vad cum iese..de data asta ceva genul Kinder felie cu lapte. De fapt stiu ce am..mi se apropie inceputul serviciului cu pasi repezi si vreau sa-i rasfat cu diverse pe ai mei...ca dupa aia...la revedere..cred ca o data pe luna daca apuc sa fac din astea...

Lavi clar e ceva viral,se repara repejor..cand plecati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Coralia maine dupa amiaza
Sper. Doamne ajuta!
La noi in familie s-a mai intamplat asta de cateva ori cu boli fix inainte de vacanta dar toate s-au reparat ca prin minune pana la momentul plecarii. Sper ca ulciorul sa mearga si de data asta la apa.

Bagajele sunt pe jumatate facute, mai precis am stat pana la 1:30 cu impachetatul, mai am si azi... dar sunt tot cu inima stransa.

Ina uitai: felicitari pentru Rachel! Bravo ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

La noi cred ca nu a fost concediu fara emotii cu copii inainte...si am scapat de fiecare data inainte de a pleca.Anul asta Cristian a facut bronsiolita,dar oricum el nu venea cu noi...dar daca era si el in plan...chiar aveam problemute la plecare.
Tinem pumnii sa va reparati pana maine!

Ce traseu aveti?

Mergi la inceput