BV Giorgia,roxanici,Eladea ! mai-iun2010(99)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

daca tu esti impacata cu tine nu se intampla nimic



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Virgi e super sticluta, azi am incercat-o si pe ekaterina, s-a linistit instantaneu. ce toanta am fost ca nu le-am folosit de mai demult. Legat de abdomene mie dna dr mi-a dat liber de la 6 saptamani dupa nastere.

Ale eu am prestat dupa ambele nasteri cam la 4 saptamani dupa nastere si nu am patit nimic. Ptiu ce de evenimente o sa aveti voi acolo. Ce frumos.

Sorana acum am priceput. Si noi am avut marti o mica raza de soare in rest numai nasol si joi seara s-a facut brusc frumos, s-au raspandit norii si ne-am plimbat vreo 2 ore pe faleza. Chiar ma bucuram ca prindem vineri ultima zi frumos, dar de unde, dimineat aploua cu clabuci, drept urmare am decis sa vin acasa, ce rost avea sa platesc aiurea hotelul. Asa ca am venit cu ploaia dupa noi pana acasa.

Azi am cantarit-o pe Ekaterina si are 4.200. Nu prea sunt asa de multumita, luna asta mi-a luat doar 500 de gr. Sigur pana pe 3 iulie mai avem, dar totusi e putin dupa mine. Nu le pot trece pe Nan1, nu mi-l accepta, inca suntem pe Prenan. Luni facem si noi vaccinul de 2 luni, tare rau ma mai streseaza vaccinurile astea.

Azi am fost la cumparaturi ptr Ale. Am intrebat-o daca vrea sa vina cu noi la Mall sa isi aleaga ce vrea ea sau merg doar eu cu tati si are surpriza maine. Fata a ales surpriza. I-am luat o groaza si inca mai cumparam daca nu ma bombanea tati. Uf tare greu e sa ma stapanesc.

Azi dimineata m-am trezit cu niste dureri crunte pe ovarul drept, nu cedau nicicum, nu puteam sta in nici un fel, nici intinsa, nici in pat, nici pe burta. Am sunat-o pe dr mea si m-a pus sa iau ketonal si dupa el m-au lasat brusc. Nu stiu ce a fost asta, dar a fost oribil. Sunt la a doua tura de ciclu, imi treceau toate alea prin cap sa nu fie de la legatul trompelor, sa nu fie ovarul imflamat, sa nu fie raceala de pe la mare ca am avut gresie pe jos si eu noaptea fuga la fete nu am mai cautat papucii. Sper sa nu se mai repete, ca a fost naspa rau.

Tigruta scuze, felicitari pentru nastere. Noilor mamici le urez bun venit, la fel si bebelusilor.

Va doresc noapte buna.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Artu, multumim, eu nu as fi vrut sa expandeze Tudor chiar in ritmul asta, dar ce sa fac?? Nu-l indop, ba chiar incerc sa-l mai aman cu masa, il mai las sa planga si tot mananca de rupe! Nu ma plang, nu vreau decat sa-l stiu sanatos, dolofan sau mai slabut chiar nu mai conteaza..
Sabina e categoria musca sau noi categoria super grea?

Hmm, ma laudam ca suntem mai bine cu colicii si Tudor imi arata ca ma insel! De la 18 e tot agitat, iar dupa masa de la 21.30 numai urla, cu mici pauze Si nu am conditie fizica sa ma plimb mult cu el in brate

Anca, ce te admir ca te ocupi asa frumos de puii tai, nu stiu cum de ai energia si timpul sa prepari toate astea eco, si de unde stii retetele pt cosmeticale, etc? Cred ca esti o super mamica

Maine poate apuc sa ma uit si la poze cu voi si bebeii, acum simt ca nu mai am energie, sunt intr-o pauza de tipat de Tudor si savurez...linistea.

si o noapte buna tuturor, mamici, bebici, burtici..










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

ma gandesc si daca nu le respecti ce se intampla?


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!



mie dr mi-a spus dupa 6 sapt ai voie....nu stiu care-i treaba da am respectat ce mi-a zis

http://emma-antonia.weebly.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Sabina, la multi ani pentru Ale! www.desicomments.com/graphics/birthday/333.gif" target="_blank">Sa fie sanatoasa si fericita alaturi de voi si de surioarele ei!www.layoutlocator.com/graphics/dldimg/c6b59f74ec5e4d1f8056512abe6c5c2a_bc11d0cda834ac74796d05ae3a488509.gif" target="_blank"> Petrecere frumoasa!



Nu poti sa intrebi dr despre acea durere? poate iti face un echo sau ceva, macar sa stii ca esti ok.

Sorana, noi muste, am zis! Daca iti zic cate kile au baietii ma crezi pe cuvant.
A, linistea o savurez cu un film si o inghetata.

Sabinei ii este somn si incearca sa adoarma, pe mine. Isi baga pumnul in gura. Apoi pe rand isi degusta fiecare degetel.





Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Hihi, Artu, chiar vorbeam acum cu sotul meu despre tine si despre ce familie frumoasa ai, si ii spuneam ca mi-as dori sa pot fi o super mamica, asa ca tine, sa reusesc sa pot sa pun intotdeauna copiii pe primul plan fara sa simt ca imi e greu, s-o pot face natural si complet si frumos, asa, ca tine..

Si mai vorbeam si de o alta super mamica, Sabina, care reuseste sa fie si mamica de 3 copii si care poate sa si lucreze in timpul asta si e iar un exemplu

Deh..daca s-a culcat si Tudor intr-un final la 12, noi stam la povesti in loc sa ne culcam...Si am mai vorbit si de alte fete minunate pe care le-am intalnit aici, am invatat multe de la voi, ma bucur mult ca v-am cunoscut..

Ah, sa nu uit:
Alexandra, sa fii sanatoasa si norocoasa si sa ai o viata minunata alaturi de familia ta frumoasa! Petrecere frumoasa azi, Mickey Mouse sa fie la inaltime
Sabina, felicitari pt fata mare si frumoasa, sa va aduca muuulte bucurii!

Cred ca ma duc totusi sa ma culc..Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Artu, hai ca era sa uit,te cred pe cuvant, dar cate kg au baietii?? Acum chiar m-ai facut curioasa rau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hai mai Sorana, fiecare este in felul ei o super mamica; asa cum am mai zis; si aici si si in viata reala suntem egale, fiecare cu plusurile si minusurile ei.

baietii au sub 20; fiecare;mai au un pic si cad de pe graficele astora;

trage mandra la aghioase pe mine...
are zile cand sta mai mult treaza; astazi nu a fost una din acelea; a dormit si in casa si si afara la plimbare;
insa a capatat forta la pedalat si oboseste mult cand exerseaza

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neataaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!
Cafeluta matinala e servita!
Sunt treaza de la 6...miezul meu e pe senzoriDoarme noaptea,dar cum se lumineaza dc simte ca atipesc eu ,maraie,daca nu mai am eu somn si bantui prin casa doarmeeeeeee de nu are treabaO sa ma apuc de calcat ca tot am un morman cat turnul Eiffel,numai cu hainutele lui...poate de asta nu putea sa doarma

Sabina la multi ani pentru picea ta,sa fie sanatoasa,norocoasa si sa va faca mandrii.Petrecere frumoasa!

Ale medical se tine pauza 6 saptamani,dar tu cred ca te refereai si "babeste",unde cred ca trebuie sa te abtii pana la botez,ca doar se zice cine vine la copil sa fie "curat",ca altfel ii ies bube la copil.(cine nu are batrani sa-si cumpere)
Acum...fiecare face cum considera

Murica stafeta am primit-o de la iepurasi si o predam delfinasilorTrimitem un mesaj frumos in care le spunem ca e oficial "sezonul lor de nascut"Si le uram toate cele bune.Nu ma pricep la "vorbe"dar asta e ideea,in mare.

Va pup si va urez o duminica frumoasa si relaxanta

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Dragele mele,

va multumim din suflet si va invit la o felie de . La noi e o forfota mare, se desfac cadourile, a primit un set de Zuzu pet, o papusa mare blonda care merge din partea surorilor ei. E nerabdatoare sa plecam la petrecere, numara orele.

Artu Alexandrei i-a placut foarte mult ce i-ai trimis. A dansat pe aici si am admirat apoi pe toti mickey mouse. Multumim.

Nici eu nu stiu cand au trecut anii. Acum 4 ani nu voiam sa ma duc la maternitate sa nasc, chiar ii spuneam lui Silviu aseara ca nu ma gandeam eu ca peste 4 ani voi avea si o pereche de gemene. Vorba aceea nu aduce anul ce aduce ceasul.

Sorana nu sunt o super mamica. Am spus-o si o repet. Dumnezeu te intareste si iti da atat cat poti sa duci. Cand 3 copii depind de tine, atunci faci totul sa le oferi ce este mai bun, chiar daca asta implica uneori foarte multe sacrificii. Importanta este familia, sa fie unita, pentru ca ea reprezinta nucleul pentru copii, sa stie ca mama si tata le sunt sprijin si stalpi de sustinere, care nu au niciodata voie sa se clatine.

Artu daca Sabina ta e la categoria musca, Iustina mea e la categoria tzantzar

Sie mie imi este foarte draga aceasta odisee. Am intalnit aici mamici super si mai ales cu mult suflet, iar asta este cel mai important pentru mine. A stii sa fii OM este un lucru rar intalnit.

Va imbratisez pe toate cu drag.



Mergi la inceput