BV Giorgia,roxanici,Eladea ! mai-iun2010(99)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

La multi ani Alexandra! Sa fii santoasa, voioasa si norocoasa Ioana, sa iti traiasca printesa! Petrecere frumoasa



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

BRAVO GIORGIA!!!

BRAVO ELADEA!!!!!!

BRAVO ROXANICI!!!


RECUPERARE USOARA MAMICI!!!

BINE ATI VENIT PE LUME FLORICELE DE LILIAC!!!

MULTA SANATATE VA DORESC, MULT LAPTIC SI ACOMODARE USOARA!!!!

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

SALUTARE GAGICI....
ce mai faceti...?
LENA merci de intrebare.....suntem bine, nu prea avem timp...pt ca mor de somn
de citit, citesc....cand ma transform in milka , dar imi e un pic peste mana sa si scriu, dar invat multe de la voi, si ma bucur ca de cand cu voi ''le stiu pe toate'' zici ca nu sunt la primul copil.
si papusica mea are toane cu somnu, si mi-e mila sa o trezesc....asa ca o las sa doarma, pt ca stiu ca va manca mai mult cand se trezeste...
ARTUnu-i dau printesei san, dar ma mulg cam de 3 -4 ori pe zi si-i dau +formula pt ca daca ar trebui sa ma mulg de fiecare data cand papa, nu as mai putea sa fac nimik, ar trebui sa stau doar cu pompa in mana.ieri chiar m-am bucurat ca in sfarsit pt 5 min mi-a supt la san......ce m-am bucurat, dar cum si-a dat seama , la impins cu limbuta....
VERONICAHmerci pt sfat....
....tuturor.....

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele

LA MULTI ANI ALEXANDRA!! SA ITI DEA DZEU MULTA SANATATE SI TOT CE ESTE MAI BUN IN VIATA SI SA ITI BUCURI PARINTII!!

MANDRA MEA ARE O USOARA VIROZA(CUM A REUSIT SA O FACA NU STIU CA DOAR nu am tinut-o dezbracata)
luam oscilo s picaturi de nas ophtamesone


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Hello, helloo!

Artu, Sabina, eu doar va admiram pt ca stiu ca nu-i usor sa cresti 3 copii (vad cum e cu 2 si-mi imaginez) si sa reusesti sa fii si calma, pozitiva si sa insufli incredere si curaj si celorlalte mamici (cum esti tu, Artu) sau sa si lucrezi in acelasi timp, cum faci tu, Sabina

In alta ordine de idei, m-am pus la punct si cu pozele, am vazut toti bebelusii frumosi aparuti de curand, dar si din cei mai "batrani" cu poze recente si avem cu ce ne mandri!

Noi ne acomodam acum inapoi acasa, la mare a fost tare bine, va ziceam ca vreamea a fost super, mai putin apa..Tudor a fost un cuminte, ziua mai mult dormea in carut, pe plaja dar la umbra, imi era teama sa-l iau din carut, era fie soare, fie vant, dar l-am dus totusi sa vada marea..N-am avut nicio problema, slava Domnului, chiar si Matei care plecase un pic racit s-a facut bine acolo, aerul sarat i-a prins de minune.
Acum stam loco, ca avem o nunta sambata viitoare si duminica cealalata botezul, si apoi as vrea sa plecam vreo 2 sapt la munte, in aceeasi formula.

Fug ca tipa de foame uriasul meu.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Neata (la noi e 12:37 la pranz )

A dormit iar mandra de la 23 la 6 fara pauza. Are deja mai mult de 10 nopti cu asa program.
De-abia ce am inceput sa ma bucur ca nu e deloc bebe plangacios si sigur e bebe necolicos insa pt noptile dormite snur inca nu am curaj sa ma bucur.

Imi pare rau de fiecare data cand citesc ca-s miauniti puii si cand vad ca se poate si altfel; mie daca la baieti mi-ar fi zis cineva de un bebe ca si Sabina as fi spus sigur ca-i basm.

Cris, eu nu calc decat f rar; majoritatea hainelor noastre se intind super in uscator; ce cantitati de haine are Sabina si au baietii pai as fi stat numai cu fierul in brate.

Sabina, ma bucur ca i-a placut micutei Ale filmuletul.
Iustina e in categorie cu noi!

Maribell, bun revenit; chiar ma gandeam pe unde te-ai ascuns;
Eu te-as incuraja mult mult sa o pui doar la san; insa tu stii cel mai bine ce vi se potriveste;
eu am avut la Sabina parte de relaxarea necesara ca sa o urmaresc si sa ma minunez de puternicele instincte de supravietuire cu care ne nastem.

Ale, sanatate multa! viroza i-a facut-o "cadou" cineva
Eu una nu am crezut niciodata in racelile motivate: "a stat dezbracat", "a stat in curent", "a mancat inghetata".
Eu pe toate le cred doar si doar preluate de la altii.

Sorana
Ce fain ca ati fost la mare si mai ales ca v-ati simtit super.
Noi o sa iesim cateva zile dupa botez, la un festival.

Azi mergem si noi la un party a unei fetite rusoaice.

Asta e fain aici; ca cei mici cresc intr-un mediu in care au in jur copilasi din o gramada de tari, fiecare cu cultura lui. Si astfel nu o sa aiba vreo prejudecata despre o anumita natie.

De ex la ei in clasa erau vreo 18 copilasi veniti din: China, Coreea, Japonia, Portugalia, Mexic, Republica Moldova, Romania, Rusia.

Cand au inceput scoala fiecare vorbea in limba lui de acasa (vreo 2 fetite afro-americane, un baietel chinez si Arturicii vorbeau bine si engleza) iar cand au terminat vorbeau toti si franceza.

o duminica faina!

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

ioana sa-ti traiasca printesa,sa fie sanatoasa si sa aiba parte in viata de tot ce e frumos

...se vorbea pe aici de calcat rufe...eu i-am calcat fetei primele 2 saptamani dupa care m-am lasat pagubasa,urasc sa calc asa ca mi-au ajuns 2 sapt...oricum nu vad rostul...trebuie sa se invete cu microbii sa intre in contact cu ei...

maine ma duc la chirurgie...de vreo 2 sapt mi s-a infectat degetul mare de la pic,am puroi sub unghie,am tot sperat ca-mi trece...si imi este o frica de mooor...sper sa-mi faca o doza de cal de anestezic sa nu simt nimic ca ma doare cand ma uit la el dapai sa ma scormoneasca acolo....n-am avut niciodata probleme de genul asta si tocmai acum mi s-a intamplat cand tre sa ies cu bebe la plimbare

http://emma-antonia.weebly.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

buna fetele

LA MULTI ANI ALEXANDRA!! SA ITI DEA DZEU MULTA SANATATE SI TOT CE ESTE MAI BUN IN VIATA SI SA ITI BUCURI PARINTII!!

MANDRA MEA ARE O USOARA VIROZA(CUM A REUSIT SA O FACA NU STIU CA DOAR nu am tinut-o dezbracata)
luam oscilo s picaturi de nas ophtamesone


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!



ale cum ti-ai dat seama ca are viroza??eu tot ma gandesc daca o doare ceva eu de unde imi dau seama??probabil ca va plange non stop si o duc la dr sa vad ce are, nu??

http://emma-antonia.weebly.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Si la noi s-a repetat performanta "4 ore somn + mancare + 3 ore somn" noaptea trecuta.
Nici eu nu indraznesc sa ma obisnuiesc inca

Am pus mai multe poze in albumul nostru, inclusiv una cu Maria in sling. Nu l-am reglat chiar bine (inelele sunt prea jos), dar copila a adormit instant cand am pus-o, chiar daca inainte de asta era maraita.
Sper sa fie asa in continuare



Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui Virgi17

Bun pontul cu babycomfort, Sabina. Am vazut ca au si pernute de sustinere a gatului si capului.A mea sta cu capul numai pe laterale,nu reuseste deloc sa stea cu el drept cand e culcata pe spate.Ma si gandeam sa nu ii ramane capul tuguiat.

Raportez o victorie mareata azi ! Am intrat in blugii de dinainte de sarcina !!!!! Am reusit sa inchid nasturele si fermoarul si sa nu simt ca pocnesc Ca atare azi i-am luat la plimbat prin oras si m-am simtit ca pe vremuri. Abia astept sa pot incepe sa fac si abdomene, ceva exercitii fizice...mai am de asteptat pana la 6 luni,insa tot e bine ca pot intra in haine, ca nu mai aveam mai deloc in ce sa ma imbrac,blugii erau de baza la mine si nici nu aveam imbold sa cumpar haine noi, ca ma obisnuiesc in ele si apoi e mai nasol, nu mai gasesc motivatia sa slabesc.

Azi am fost in vizita cu totii la sora mea sa o aniversam pe mama ca e luni ziua ei. Sa vad cum se va comporta pitica in orele ce urmeaza...ca acolo, toata lumea gramada sa vada minunea, sa o pozeze, se minunau, vorbeau tare......ea mi-a dormit o perioada, apoi i-am dat papa, apoi s-a trezit, a mai marait si cand am vazut ca nu adoarme in carut si plimbata in curte, am plecat spre casa. apucasem insa si tortul, asa ca a fost ok. insa vrem sa ne tinem de un program pentru copil, oamenii mari se pare ca au uitat cum e cand ai sugar.

Virginia si Ioana(19.05.2010)

nici Matei nu sta cu el drept cand doare..eu eram fericita caci asa stiu sigur ca nu se poate inneca
ii ramane capul tuguiat insa?
va rog mamicile cu al doilea bb un raspuns

Sabina La multi ani Alexandrei
Multumesc de raspuns corina Ai o frumusete de fetita. Soparla este reala?
Roxana ai doi baieti superbi
cris daca asteptam pana in septembrie, la Botez o ia razna sotul, oricum preotul nu mi-a spus absolut nimic, deci cred ca e strict o superstitie babeasca(de bubitze nici nu mai vb)

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput