BV Giorgia,roxanici,Eladea ! mai-iun2010(99)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

sara buna...

noi suntem bine. Horia mananca si doarme, e tare linistit (da doamne sa ramana asa), a facut icter si e ca o portocala, ma streseaza buricul ala pt ca intr-o seara cred ca a lovit cu piciorusele carligul si apoi a sangerat putin. A trecut si furia laptelui si m-am mai linistit si io, dar cupilul asta al meu mananca destul de rar sunt si 4-5-6 ore intre mese si bidoanele mele nu fac fata. Incerc sa gestionez situatia cat de bine pot ca sa nu scad/cresc productia de lapte mai mult decat necesar.

Ancu de unde procuri ingredientele pt solutiile eco? mi se par interesante si as incerca si io, cel putin aia cu servetelele umede


pt listuta: pe Horea il cheama de fapt Horia Alexandru si e nascut la 39sapt si 3 zile, natural, cu peridurala.

nush daca ne-am prezentat si pe aici, daca nu, ne puteti viziona aici:
http://picasaweb.google.com/roxanici.damian/Horia?authkey=Gv1sRgCPPD1IKCtZSd8AE#5485964638728125186
scuzati forma mea rotunda si cam sifonata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare fetelor!

Sa bag si eu niste felicitari proaspetelor mamici care au nascut intre timp, daca la galerie n-am fost prezenta:

Felicitari Nati
Felicitari Nico
Felicitari Corina

Felicitari Ioana1234
Felicitari ck_29
Felicitari Teuta
Felicitari Tigruta
Felicitari Ramona
Felicitari Giorgia
Felicitari Roxanici
Felicitari Eladea

Bine ati venit pe lume, minuni dragi, sa aveti parte de o viata lunga si frumoasa, cu sanatate si noroc!


Si acum fug, ca-i suparat baietul mic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello!

A iesit soarele si la noi!!! E pranzul deja si pana acum au fost niste nori...

Sabina, www.funservicesinc.com/catalog/images/Mickey_Mouse_Clubhouse_-_Party_Lunch_Napkins.jpg" target="_blank">spor la pregatiri!

Tatyana, f tare testul facut cu micuta
Si Sabina are bubite insa trec singure.

Rocsy, bine ca i-a trecut raguseala micutei; las ca trece si perioada cu plansete.
Cand ziceam de album ptr bebei ma gandeam sa il lasam pe cel actual ptr burticile ce am fost pt ca oricum spatiu mult nu mai e si sa facem unul nou ptr bebei;

multam ptr descriere; o sa o tin minte ptr momente mai dificile

Gabriela, multam

Anca, bun revenit; f frumosi copilasi aveti

Virginia, La multi ani pentru mama!

Murica, Sabina isi suge tot pumnul...

Roxanici, bun revenit!Vazut pozele





Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele
Virgi , Artu multumesc pt pontul cu infasatul dar nici asa nu ii convine, dar pana la urma am scos o la capat cu dormitul , a adormit mititica
azi toata ziua am umba dupa rokita de mireasa, costumul de ginerica, la restaurant la biserica si pana la urma evenmentele vor fi pe 22 august
fug la masa ca papa si printesa
apropos cand ne mutam?


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Vero, mersi de raspuns, da, eu intrebam de semnul de la bcg..
Cris, felicitari pt reusita in sesiune!!
Sabina, Anca, bine v-am gasit!
Sabina, noi am fost la mare la 2 Mai, luni cand probabil ati ajuns voi la noi a fost soare si bine, marti in prima parte a zilei a fost urat, apoi s-a inseninat si cu vant, iar miercuri dim cand am plecat ploua si era urat tare. Apa din pacate a fost rece si murdara prima saptamana, doar o zi jumate am facut baie si ce i-a mai placut lui Matei, nu-l mai scoteam din apa

Sa va zic de Tudor: a facut 2 luni si e un urias: are aproape 7 kg; vai de spatele meu, cred ca peste 62 cm, marti mergem la vaccinul de 2 luni si o sa-l si masoare. E mai mare cu fix 1 kg ca Matei, la aceeasi varsta (si Matei era un copil mare!).
Dar ce sa-i fac daca e un mancacios?? Iar dr mi-a zis ca vrea sa am un copil multumit, sa nu-l mai tin nemancat, si...poftim rezultatul, sa vedem ce mai zice marti la control
Mai avem colici, dar mult mai putin, de 2 zile am decis sa nu-i mai dau nimic de colici si e ok.
La 7 saptamani am avut primele zambete constiente si deja comunicam prin ggg-uri si alte asemenea, e un dulce ..
Si as avea multe sa va mai povestesc, dar fug ca e tare suparat, o sa incerc sa-l linistesc cu baita.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ale, dar zi-ne si noua, pana a urma cum ati calmat-o?
Ce e pe 22 august?

Sorana, 7 kg????? haha, pai noi cu 4700 suntem categoria musca nu miniona cum zic astia de aici
Sa fie sanatos si sa cresca tot asa; bravo voua ca nu aveti bai cu mancatul.

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

artu, am calmat o plimbandu-ma tot la fel cu ea in brate si a adormit
pe 22 august facem nunta si botezul


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

apropo fetele voi ati asteptat cele 40 de zile pentru a va apuca de hatza hatza?
ca sotul meu tot imi da tarcoale si eu nu si nu !


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

a, am inteles cu evenimentele; cred ca o sa fie un mega eveniment

despre ce intrebi tu, e decizia personala a fiecareia; tu daca crezi in cele 40 de zile, le respecti, daca nu...have fun

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ma gandesc si daca nu le respecti ce se intampla?


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput