Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

buna dimineatza la mos ....gerila. ce se face la mare cand e iarna, ca niciodata nu am inteles faza cu revelion la mare?

no, tati o plimba pe ema in brate prin hotel, io am venit pe la fetele dragi, ca ma mancau degetele rau, zice tati ca se vede sevraju' de forumeala pe mine.

nu am citit inca, dar daca o tine vremea asta... promit sa.

pana acum a fost ff bine pe aici, ema fericita, ana o vad doar la masa, ca hotelul e plin de copii, da' plin, nu am vazut nici o famile fara macar unul. sunt 20 de nemtzi pensionari si in rest familii cu copii, 95 la suta romani, dar din aia cu bun simtz

ema si-a bagat picioarele in marea cea neagra, si....din simpatie pentru dragul nostru Yannis, a ras in hohote tot acum doua zile, la jocul de-a ascunsul: ii puneam un prosopel pe fata si o ascundeam, apoi bauuu si da-i rasete pana m-am dus rapid sa iau camera si ma rugam, sa mai faca, sa ii arat si lu' tati, care era afara. a mers. adik am inregistrat 2 minute de ras de bebe, curat, din cele vreo 5', pana a facur febra musculara la abdomen. asta, plus intins mana dupa mancarea noastra la masa, plus rostogoliri de pe burta pe spate si invers, voluntare si multe, de joaca, plus mangaieri cu mami, ana, tati, de mi se pare ca am venit cu bebe mic si plec cu ditamai fetitza. aaa si pentru ca a intins mainile, a primit bucatzele de mar, caisa, pruna (uscata) pe care le-a supt cu placere si cumva a si tras din ele vreo doua bucatele pe care le-am reccunoscut apoi in kk. se cheama ca s-a...dedat la mancare. in rest, tzitzi de voie, de imi stie tot hotelul si ceva lume din statiune forma si felul tzatzelor.

sa zic repede drum bun ALEXUTZA SI YANNIS, sa aveti un botez ca-n povesti,si concediu frumos, fara evenimente neplacute si sa va intoarceti relaxati, bronzati, frumosi si self-confident ca acuma

CATALUTZA, si eu eram "city-addict", cand eram mica si plecam din kapitala prin vacante imi era dor de mirosul de la shina de tramvai, uleiul ala sau ce dadeau aia pe acolo, de...chestii din bucuresti. poate ca si acum mi-ar fi dor daca as sta mai mult plecata? Io zic de emigrare cand sunt suparata si cochetez de mult cu ideea, dar in practica..., vorba lu' Cartarescu:"Viata pare mereu mai frumoasa in alta parte"

ma duc sa vad si eu de ce o felicitati pe NIKOLE, ce mai fac pufii si mamicile lor

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

aa, drum bun si XELA si concediu placut!!

DECENUELA< ieri am fost la Grand Flamingo la centrul lor de Spa, ca am primit cadou de la hotel niste masaje akolo. mooaaama ce centru de spa au. am facut hidromasaj si back relaxation masaj, super faine. merita sa incerci cand mergi acolo, ca stiu ca nevoie ai. in rest, super tare hotelul si nu e asa de departe de plaja cum credeam eu, dimpotriva. e aproape de ...orice, ca e in centrul statiunii. o sa ii placa, sper, lu' Jiji mare. statiunea nu e cine stie ce, da', deh, nu le poti avea pe toate, e doar bulgaria.



Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna fetelor!ne mai stiti?noi nu v-am uitat dar suntem in pline pregatiri de nuna si oboseala acumulata si nu mai apuc sa mai scriu cu voi si tare imi lipsiti.am citit putin din urma si vad planuri de concedii diversificari
noi am facut vaccinul de 4 luni fara plans si fara alte neplaceri raul are vreo 8,700 gr lungut totul ok,se intoarce de pe spate de burta si invers,rade zgomotos,tipa chitaie cam ce fac bebei la 5 luni nu a zis inca mama tata sau altceva e solicitant dar ne iubim de numa numa.
felicitari lorex si bobitei si la multe lunite sarbatoritilor
am sters albumul ca nu le pot micsora acum sa facem loc si la alte mamici si am sa fac unul nou cand este timp.
va pup si sper sa ne fii iertat absenta luuunga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Bea tu mai alaptezi vreun pic ? Daca nu, va trece, urmareste doar locul si eventual pune o compresa rece. Daca mai alaptezi e posibil sa se infunde vreun canal...Oricum daca nu trece de tot in 2-3 zile intreaba un medic.

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......





nuuuuuuuu nu mai alaptrz de cand avea ivan 3 luni si o sapt..................
sper sa treaca..........mersi

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

cris d..........ce sa faci, nu se lasa ema la ivan....asta e..............
ai o fetitza foarte harnica...............sa va traiasca
ma bucur ca petreceti bine........

a fost tare faza cu sevrajul..............


va pup sa va distrati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aveti grija de voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





am uitattttttttttttttttt
welcome back andrelina!!!!!!!!!!si bebe patriot!!!!!!!!!sau nu mai e bebe, doar patriot!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata la amiaza
de dimi tot vreau sa scriu,dar...
cuscra era cat pe ce sa te dau la dezertori ma bucur ca sunteti bine! pup u all
xela,alexutzzza sa aveti parte de vreme super,distractie placuta!...yannis draga,de popa poate scapi nemancat,dar de mami,tati si ceilalti nu prea cred,la cat esti de dulce
bubu sunt sigura ca vei fi o mireasa tare frumoasa!
bea fii serioasa,dc sa-ti fie rusine?cei doi sunt din ungaria,dar puteau fi si din honolulu,ca tot urat s-au purtat
va pup pe toate,cu pufuletii aferenti cu tot
noi plecam la bunici,ne citim luni


la multe lunitze sarbatoritilor zilei!



draga mea nora ana!


tuturor anelor din lume[si mama mea ]



editez sa se stie la care draga ana ma refeream

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

m-am intors din auchan....am fost dupa poze....

luat diverser pt jiji...se dusera banii..erau chestiii dragutze....dar m-a oprit o voce care anunta " posesorul autoturismului...etc" ma uit pe talon ( nu-mi stiu nr de leasing) si IOOOOOOOOOOO...zic ce doamne iarta-ma am parcat unde nu trebuie????? ma duc ;la casa cu ce-am luat si goooooo...un domn dragutz....care parcase langa mine a fost amabil sa ma cheme la..carutza..pt ca uitasem geamul deschis....si na sa vad daca mai am in masina toate cele( cina naiba mai stie ce aveam io pe acolo) dar nu parea sa se fi atins de nik


cand sa ies...ma izbeste un KIABI imenssssssssss...aolo cat am sufetsuferit..ca n=-am intrat....dar am luat 3 body f faine di ieftine din auchan...si o jucarie..( jucarii de bb ieftine). un fel de televizor dupa are ii curgeau la un copil din parc...

cris .d sarumana de info.....SPA???? SPA??? DE MINE E....CONCEDIU PLACUT



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

aoleu...uitasem...
bine ati revenit andrelina si patriotus!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

CRIS D ooo welcome back!
Merci de urari noi insa plecam abia joi dimineatza (de azi intr-o saptamana) si deocamdata plecam ptr 5 zile sa participam la niste nunti/botezuri ale altora si apoi pe 24 Iulie avem noi botezul deci cred ca plecam de pe un 22-23 si ne mai intoarcem....cine stie cand, io cu tati inca ne tinem fiecare tari pe baricadele lui: eu sa vin dupa max 2 saptamani singura acolo, el ca sa stau tot Augustul acolo...vedem...

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neatza si de la noi,

Decenuela, merci de coffe si felicitari pt ieri. Ce frumos ca esti unia dragoste a lui Jiji prfita acum ca mai tarziu vine shtoarfa si ti-l ia

Lia_2009, steriletul meu e Mirena si mi l-a recomandat gine. El mi-a dat reteta, l-am luat din farmacie si el mi l-a pus luni.

Andrelina, bine ati revenit de pe meleaguri europene.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput