Mamici si Gravidute Italia -75-

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

acum e sezonul varicelei...nepotica mea a facut, si acum a luat si cumnata mea, acum asteapta si fratele si nepotelul sa vada de or face.
2 saptamani tine cel putin, eu am avut 3 saptamani, ca inca erau cu lichid in ele
...e extrem de contagioasa, nu trebuie sa atingi, se ia prin aer...
nu stiu ce sa-ti spun, dar iti dai seama ca vor fi o gramada de copii si mamici pe avion, si mai e si aer inchis acolo...s-ar putea sa nici nu te lase sa mergi...(nu vreau sa te necajesc mai mult, dar eu cred ca daca as vedea pe cineva asa la imbarcare in avion as face un circ de numa-numa)
...suna la companie si explica-le situatia si poate iti schimba data fara sa mai platesti ceva, spune-le ca de nu... o sa mergi cu ea asa si apoi tot ei vor avea scandal, tinete-te tare cu ei, iti amani restul treburilor...si asta e...

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Vezi, Alexandra, oarecum gandesc ca tine si iti doresc sa nu fii pusa vreodata in situatia in care sunt eu acum. Am sa incerc sa fiu cat mai izolata si sper totusi pana maine sa nu fie plina de bube. Eu circ nu as face asa mult pt. ca pana la urma e o boala a copilariei, nu holera. Daca o sa o ia de ex. de la gradinita, acolo ce faci, tot circ?

Nu sunt de acord sa o expun public, sa fac pe nesimtita, am zis ... efectiv nu am alta solutie. Sunt treburi ce nu pot fi amanate si nici cu copilu' dupa mine nu pot sa le fac. Trebuie sa o duc la mama in Ro. Ca sa fiu mai precisa, tre' sa fac amniocentesi, care se face intr-o anumita perioada, nu cand vreau eu. Si dupa imi trebuie o sapt. de riposo la pat, deci nu pot sa ingrijesc copilu'. Asta asa, ca sa intelegi ca nu e un moft plecarea mea cu ea in conditiile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

stiu, PETRO, nici nu vroiam sa te supar, ma gandeam ca se poate amana ce ai de facut...nu stiam despre ce e vorba
...ma refeream ca as face scandal ca doar deja se vede ca are boala si o expui...de asta ziceam, ca intradevar e o boala a copilariei si se poate face oricand si trece...dar vezi ca fiecare are planuri...si ce te faci cand vezi pe cineva ca se vede clar ca are varicela (asta daca ii mai ies)...e greu...si eu am avut si nu mi-as face probleme pt mine...da ce te faci cand te gandesti ca sunt oameni care trebuie sa mearga la munca, ca sotul meu...caruia nu i-ar da nimic pt cat sta in medical, sau femei insarcinate...
In final, e decizia ta, eu pot doar sa vorbesc acum din afara...si daca as fi in situatia ta...chiar nu stiu ce as face

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Neata!!!
Nu ma mai duc la magazinul ala, ca nu e asa aproape. Sa-mi fie invatatura de minte, data viitoare sa ma uit in cutie
Yoana, zitta zitta de stres. Nu am stop inca, si nu ma pot orienta dupa asta.Alte simptome nu prea am...dar te pui cu piticul .Acum chiar nu mi-as dori bb, peste vreo 3-4 ani.
Abramburika, imi pare rau pentru s.off, ce ati hotarat?plecati?Ti-am raspuns la pm.

Eu am gasit pe postul cielo o emisiune cu nasteri. Nu va zic cata apa dau la bobocei . Ma emotioneaza tare sa vad cum se nasc copilasii
Azi zi de curatenie...again.
Pup

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

abramburika-te cred ca esti necajita...macar daca aveai de ales,dar nu ai...asa ca incearca sa nu te mai stresezi,maine plecati,incerci sa stai departe de copii,si asta e...poate ai noroc,si nu e aglomerat maine,pe avion...stiu ca orice zic nu te linisteste...

gianina-si eu ma uitam la emisiunea aia,dar m-a vazut Ambra ca plangeam,si a inceput si ea sa planga...desi imi place f. mult,am renuntat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Abramburika-acum fiecare cu parerea si care cum gindeste
crezi ca nu sint care au si umbla cu ei in giro????
aia a mers cu baiatul la pronto soccorso ca o fi fost speriata sau din alt motiv
si gata au luat o gramada
si crezi ca a stat sa-si faca mustrari de constiinta???? ca a intrat in contact cu altii???
a facut a mea si tot am zis ca e ceva ce tre' sa faca si daca sint mici nu e agresiva si doamne iarta-ma da nu-i holera si ciuma si mai stiu eu ce!!!!
se ia se ia da nu moare nimeni din asta
eu cind avea Giulia ma chemau astia la lucru in plus ca deja-mi era rusine sa le tot zic ca nu pot
Stefania zicea ca de statea mai aproape de mine ma ajuta si tinea fata fara nici o grija ca doar tot tre sa faca si ea si scapa de-o grija
acum fiecare cum gindeste si crede
certo daca copilul e bb mic atunci clar m-as feri dar daca e mai maricel daca ia boala o face si gata
prietena mea cind a auzit mai mult de 2 sapt nici nu ne-am vazut ca sa nu cumva sa ia si baiatul ei,la cit e de panicoasa de zici ca ar fi cine stie ce
dar care cum crede,stiti cum e daca ar fi luat-o de la a mea eram eu de vina asa ca daca o ia de la altu a luat-o si asta e...
eu m-am dus cu ea la pediatru ca nu aveam de ales,l-am sunat i-am zis ca are varicela dar m-a chemat s-o vada
si am intilnit alti copii,m-am asezat la distanta si le-am zis ca are varicela,si era una cu bb mic i-am zis sa acopere caruciorul pina trec cu fata pe acolo ca are varicela
ce era sa ma impusc???? ce era sa fac cu fata ????
nu eram nici eu de vina,nici a mea si nici pediatrul ca o cheama la vizita
asa ca nu e asa o tragedie
pune-i crema si te feresti de femei insarcinate,de copilasi,
pune-te pe primul scaun sau ultimul si doamne ajuta sa fie bine
nu e vina ta ca s-a nimerit asa
Alexandra-zici tu acum ca ai face scandal dar sti vb aia mai dire mai ca sint chestii care ti-i se pot intimpla si pina nu te dai de ele nu ai cum sa sti cum reactionezi
fai finta ca mergi azi la cumparaturi in jurul tau poate fi cineva care a intrat in contact cu cineva care are varicela si deja e purtator de virus chiar daca inca nu i-au iesit bubele
virusul deja il ai in corp si bubitele iasa mai tirziu asa ca n-ai de unde sa sti niciodata de unde poate lua copilul
a mea a avut in ianuarie si nu era perioada de varicela,a facut exact iarna dupa sarbatori cind nu se face de obicei si tot asa nu stiam de unde o are
Kemsy-eu ma uitam cind eram pe ultima suta de metri
si mie imi plac si ma emotioneaza
lasa ca masinile se fac nu te necaji




Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

nu dati cu rosii in mine...asa e ...daca nu stii ca are sau de unde ai luat...trece si nu mai bagi in seama
am zis ca nu as vrea sa fiu in sitatia asta ca chiar nu stiu ce asa face...

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Alexandra-stai linistita ca nu dam
fiecare cum gindes-te
eu am zis cum cred eu,tu ai zis cum crezi tu si uite asa
normal ca e o situatie care nu-ti face placere,nici mie nu mi-ar fi placut sa ma trezesc in situatia data
ca fix cind e ceva atunci apare imprevizibilul




Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy
Cum se numesc pampersii de la Lidl? Poate ii incerc si eu daca le faceti asa publicitate buna.

[


Se numesc TOUJOURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ginger00

Citat:
citat din mesajul lui kemsy
Cum se numesc pampersii de la Lidl? Poate ii incerc si eu daca le faceti asa publicitate buna.


Se numesc TOUJOURS

Mamica de gemenasi smecherasi


Merci

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput