Mamici si Gravidute Italia -75-

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ioana - cu atat mai mult la produse asa valoroase, cotrolez inainte. F bine faci!

Merci de urari ... sunt insa tare necajita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Abramburika-nu fi necajita please
banuiesc ca pt sot ca plecati si ramine singur si te intristezi
gindeste-te ce bucurie ii faci Silviei,ca mergi la mama ta si te rasfata si o sa vezi ca trece repede timpul si vi inapoi apoi vine sotul tau
stiu e greu dar gindeste-te ca e fain ca poti pleca,ca ai posibilitati,ca iti permiti asa o vacanta lunga si multe altele si asa ti tiri su din morale
hai sa nu te vad necajita!!! ok??????



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ioana - merci de suport, da' nu de asta. Silvia are varicela, de aia. Nu-mi place sa fac pe nesimtita si sa merg cu ae asa, sa o expun in spatii publice. Nu ca o face, e o boala a copilariei, nu e grava, trebuie sa o faca mai devreme sau mai tarziu. Eu am avut, deci nu e pericol pt. mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

asa si eu deschid 2 ferestre sa fiu la zi cind scrieti mult
Laura-sotul e roman ?
de unde esti din tara?
lasa ca trec si greturile,cind sint e semn bun
Andreea-ma intrebai ce mai face Giulia
acum e ocupata cu trucco
ma pune sa-i agatat cu agrafe maieuri deale mele
le pune pe cap tre' sa-i prin bretelele si pe spate sa-i atirne maieul ca ea are capelli lunghi
si pina nu i le pui nu se lasa,isi mai ia si tocurile si apoi sa vezi ce difileaza
Daviduca-bafta cu bucataria!!!!
sa aveti noroc de noua achizitie
ce fain!!! cind ai casa ta e altfel
Nafi-ma bucur ca ai dat un semn
hai ca ati avut ocazia sa iesiti un pic voi doi
asteptam pozici
Kemsy-fai c ati aranjat camera lui Loris

nu fiti necajite fetlor pe atitea treburi in casa ca mereu sint de facut



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Abramburika-offfff ce rau imi pare
chiar acum s-a nimerit
a mea a facut-o anul asta in ianuarie
si nu a luat-o de la gradi
a mea a avut atitea bube saraca,era plinaaaa
in urechi,la ochi,nu va spun cum arata saraca
offf si um o sa faci acum???? ca doar nu poti pierde biletele.....
de cind a aparut?
are multe bubite??????
ce nasol poate fi
acum esti stresata la maxim
vezi ca este o crema f buna si picaturi f bune sa-i dai sa nu se scarpine



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Citat:
citat din mesajul lui yoanag
cred ca cheltuiti una fortuna pe bilete de avion
aui cistigat la ena-lotto? si nu zici nimic
da-ne si nou cite ceva




vrei sa-ti recuperezi cheltuiala cu masina??


ce figura esti
pai de undeva tre' sa recuperez nu?



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ma doare capul. Acum 2 sapt. cand am fost la urgente era un baietel cu varicela si numai dupa S. statea, se jucau impreuna. Si mai era si negru, ca de la departare nu se vedeau bubitele, ci numai cand s-a apropiat am vazut. Si mi-a zis mama lui ca are varicela. Nemernicii aia de la urgente, puteau sa il ia ca si urgenta, sa nu il mai tina sa astepte acolo, sa contagieze si alti copii. De aia mi-e ciuda.
Deci, ieri i-au aparut 2 bubite .. am zis insa ca sunt piscaturi de tantari. Am si uitat de baieteul de la PS.
Azi insa are mai multe ... si pe fata si pe corp, pe degetele ... vreo 8-10 in total. Si aia e.
Pai nu am ce sa fac ... pierd biletele ... si pana la urma nici aia nu ar fi o problema, da' trebuie sa o duc pe S. in Ro, ca am treaba pe-aici si nu pot umbla cu ea dupa mine. Ca sa schimb data, platesc cat nu face ... si eu stiu cand gasesc locuri, ca acum e sezonul vacantelor.
Aia ma necajeste ... sa merg cu ea asa, sa fac finta di niente. Ca nu imi place sa fac de-astea si pe mine m-ar supara sa fiu expusa la situatii asemanatoare. Daca o facea imediat ce ajungeam in Ro, nu era nici o suparare.
O sa ma duc la farmacie sa vad ce imi da ... am intrebat-o daca o mananca si cica nu, da' mai are tendinte sa se scarpine, vad. Stau cu ochii pe ea sa nu se scarpine. Ooofff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Abramburika-sint fenistil gocce
alea sint tare bune sa-i dai ca nu se scarpina
o sa-ti spuna dr cum sa-i dai si in plus este o crema sa-i dai in zonele mai expuse si unde transpira
crema asta le face sa se retraga,sa se usuce
f nasol s-a nimerit
chestia ca se zice ca tre intr-o sapt dar nu e asa
trebuie si mai mult timp
si e adevarat ca daca intra in contact cu cineva cu varicela abia dupa 2 sapt apar
uite si la voi acu 2 sapt a intilnit baiatul si acum i-a aparut
poate asa a luat-o si Giulia de pe undeva mai ales ca se ia f usor chiar si din aer,nu tre' neaparat sa intre in contact cu pielea
problema e ca pe maine o sa aiba si mai multe bubite
hai ca acum are 8-10 bubite nici nu se vad si mai ales nu prea ai ce face ca s-a nimerit acum dar tot mai multe ies......:(



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

vad ca scriu si mai gresesc
scriam ca se zice ca trec intr-o sapt dar trebuie si mai mult timp
la a mea 2 sapt a tot avut bubite
greu s-au dus de tot
si mai trebuie si izolati si tinuti in casa
cauta vreun subiect de varicela sau deschide un sub sa vezi ce sfaturi poti primi



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Merci de info! Da, am mai citit pe net. Pai primul sfat de bun simt pe care l-as primi (si pe care l-as da si eu) e sa stau acasa, sa nu ies cu ea in public. Da' efectiv nu pot. Trebuie sa plec.

Cat despre bubite, creme etc. ma lamureste in farmacie. Nu ma sperie boala in sine, ci situatia in care sunt. Sper pana maine sa nu fie totusi plina si sa pot merge cu ea. O sa stau mai departe de copii, mai izolata cumva, daca e posibil.

Mergi la inceput