La Multi Ani,Alexandra! Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

anaela, ete ca io citii imi si imaginam scenariul cu visinile,pizza si darius si musafirii; la noi tot asa se aduna si eu fac de mancare si ea se agata de pantalonii mei si da din gura ca si cum ar vrea papa sau ar zice "papa" si nu tace pana nu-i dau si imprastie peste tot,nici nu mananca

clody, pupici,vrem poze

eu am bateria stricata la aparat de 4 sapt

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Nusy, multam pt rapuns! noi am facut infanrix penta; am priceput!

Otilia, cum de mai sta matei in premergator? noi l-am dat demult

Alynta, ce harnicuta esti!

Clody, un pt tine si unul pt Razvanel!

Carla, de ce nu te simti bine? multa sanatate iti doresc!
mai asteptam povestioarele cu alaptarea, stii ca eu inc o alint pe Natalic la san

Dana, Anaela, mai am mult pana la traseu, deocamdata am facut doar o sedinta de conducere

Anaela si Naty sta cu libuta afara si uneori o molfaie, probabil o ajuta sa-si mai calmeze gingiutele...

Gabi, merci pt raspuns! tinem pumnii sa-i treaca febra lui Tudor si sa nu fei nimic grav!

Laurra, felicitari pentru terminarea facultatii!
am incercat si eu cu ceva laptic la biberon, dar naty il refuza; tu cum ai convins-o pe Maya?



---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

La multi ani Alexandra!

Betty ce frumos povestesti de fetele tale, mi le imaginez jucandu-se impreuna.

Ioana sa dea DD sa fie bine si Sara si Andrei. Cand am citit ce ai scris tu mi-am adus aminte ca si eu am remarcat ca lui Eduard ii bate inima repede mai ales daca se joaca sau se misca mai repede si am mai remarcat ca se cam invineteste in jurul guritei. Sa ne tii la curent cu ce afli la control.

Nusy ce bine trebuie sa mai fie cand bebelina doarme 4 ore si mai adoarme si singura. Noi avem un intreg ritual la culcare, cu cantecele, leganat si alintat. Eduard doarme in jur de o ora de 2 ori pe zi. Cand trece de o ora e sarbatoare.

Laura, Eduard a avut multe nopti cand sugea din juma in juma de ora sau din ora in ora si tot la 4 dinti suntem de cateva luni. Eu sper sa ii iasa dintii mai repede sa scapam de grija asta. Sper ca ti-a trecut pasa proasta si esti pregatita de mare. Sigur va fi fain si va veti distra.

Gradinitele sunt foarte scumpe. Cea la care am intrebat eu nu e cea mai scumpa din zona. E una care costa $1500 pe luna program intreg. Mai bine cumpar un bilet de avion (tot $1500) pentru mama si sta 6 luni.


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna dimineata fetele!!

serialbastre, multa, multa sanatate cumnatei si fetitelor!!! cu ce greutate s-au nascut gemenele???

danami, imi pare tare rau de sarcina pierduta. dar, capul sus, ca va fi bine data viitoare!!

beca, multa sanatate sarei si sotului tai! sa dea domnul sa fie totul bine!!

laurraa, [pup fetei, sa iasa repede si fara durere caninii!! tare s=a mai chinuit sarcuta cu dintisorii...
drum bun la mare, distractie placuta si sa aveti parte de veme fff buna!!

alic, am vazut pozele. ff frumoase. dar ce vanataie imprsionanta am vazut eu... in alta ordine de idei i-am vazut toti dintisorii si maselutele, am vazut ce frumos merge si ce eleganta este printesa!!!
si eu fac ordine in permanenta, dar lui matei nu-i ia dacat cateva minute sa le imprastie la loc. el nu se joaca cu o singura jucarie mai mult de 3 minute. de multe ori, le scoate aproape pe toate pana gaseste el ceva ce i se pare interesant.

beca, m-ai intrebat ce am facut mancare. pai, ieri am facut pulpe de pui pe pat de cartofi, la care am adaugat ceva morcov, mazare si ciupercute (a mancat si printul matei ), marti am facut pulpe de pui cu garnitura de mazare, cu ceva legume ( i-am dat si puiului, dar fara mazare, ca are scaunele destul de moi, de la dintisori). pt azi vreau sa fac mini pizza, ca mi-a facut alynta pofta .
tu ce-i mai faci bun sarei??

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici,
intru rapid ca nu cunva sa raman mult in urma si fug ca trebuie sa mergem la vaccin

otilia multam pentru sustinereasa e,curatenia se face..ideal ar fi fost sa o incenturez in scaunul de masa,dar am lasat-o un pic asa for fun
alynta daaaaa,foarte mult costa o cezariana pe aiceace sa fac si eu??ma lovise harnicia
carlanici la voi nu a mers vrajeala cu banii??vad ca anul asta se poarta orice de pe tava,mai putin "malaiul"dar nu-i bai..o sa fie o domnisoara cocheta si isteata
ana offffffffff mititelulsi noi exact ca voi am patit cu febra mare si o usoara roseata in gat,iar la medic surpriza mareeeeeeee..iese 1 canin de sussper ca voi sa scapati mai repede de chin
carla auuuuuuuuuuuuuu,ce program sexy ai in fiecare noapte
danami offffffff,ia pune tu mana si repaos total mama,iar daca ai pe cineva aproape sa te mai ajute cu treburile in casa si un pic cu bubu,ar fi supermultam de sfat..chiar asa i-am si spus si daca-i convine bine,daca nu ..iara bine
gabi te rog frumos sa nu imi iei locul parca eu sunt cea care am cedat prima,asa ca mie mi se cuvine locul I clar ma apuc azi de bucatarit daca ma lasa piticacu bunataturile astea sper macar sa iau si eu proportiiiti recomand sa mergeti totusi la dr. pentru linistea ta si un pup la baiat sa nu mai faca febra
laurra asa esi eu va felicit ca ati avut curajul sa faceti pasul asta si sa aveti casuta voastrafelicitari fratelui pentru terminarea facultatii,ia sa te vad cm dai de baute
anaela nu tund fataeu am un fixmaica-mea ma tundea scurt tot timpul si eu muream ca nu am codite ca restul fetitelor,dar pe fi-mea o fac rokaraoffff si voi va vaccinati??timen pumnii sa nu doara si sa nu faca dariusica febra felicitari pentru mers


revin cu cealalta parte mai tarziu ca trebuie sa fug

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

beca, pe maine m-am gandit sa fac o ciorba de pui si ardei umpluti. ciorba o va manca si matei. ardeii ii voi face cu carne de porc pt noi, iar pt el voi pregati umplutura separat, cu carne de vita.

alynta, . ti-a mai spus careva ca esti de admirat??

cris, noi am facut ror-ul. la arina nu era acest vaccin, dar nici nu a facut vreuna din boli, cu toate ca a mers si la gradinita, deci a stat permanent in colectivitate. de fapt, arina a facut, dintre toate bolile copilariei, doar varicela. si a implinit deja 12 ani.
vreau si eu reteta la pateurile cu ciuperci... se poate??

serialbastre, bafta la disertatie!! tinem pumnii!!

clody,

carla, nu am incercat nimic homeopat. la noi nu am gasit niciun medic homeopat, poate or fi la suceava, dar nu stiu. pediatra noastra a spus sa-i dau colostrum cu prebiotice, dar am sa-i dau prin septembrie. astea-s homeopatice?? sau poate imi spui tu ceva denumiri homeopate care ar da rezultate??
oricum, de cand cu ploile astea, cu atat de multa umezeala, au disparut in totalitate petele.

ana micu, sanatate multa!! sa iasa mai repede dintisorii fara febra si alte neplaceri!!

carla, ce ai patit?? multa sanatate si incearca sa te odihnesti in timpul zilei macar o ora, chiar daca nu dormi, macar stai intinsa si tot ajuta!! eu dau sfaturi, cea care nu apuca sa se intinda deloc in timpul zilei...

trimit sa nu pierd si revin.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

gabi78, cum se mai simte tudor?? multa sanatate si distractie placuta in concediu!!

anaela, am citit tot. il pe darius, tare imi plac nazbatile lui. faza cu vomatul a fost super!! sa stii ca si matei isi mai mesteca limba cateodata intre gingii...

alic, nu sta in premergator, sare din el cat ai zice peste. dar cand mananca, il mai pun in premergator, ii pun ceva mancare pe tavita lui, el se joaca cateva minute si eu ii dau sa manance. cand se plictiseste, sare din el si eu trebuie sa inventez fel de fel de jocuri pt a continua sa manance. avem treaba, observi, nu??
multa bafta la scoala!

cris, bafta la vaccin. sa treaca repede durerea, sa nu faca febra! te asteptam sa ne spui cum a fost...

philip, cum e in concediu???

gata. am ajuns la zi. va pup si sper sa intru mai pe la amiaza.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Cris, bafta la vaccin, sa nu planga Miru

Otilia, daa, stiu cum e, si eu sunt toata ziua dupa ea; nu atat cat sa strang, cat sa am grija sa nu se loveasca ca tare neatenta e..uneori pur si simplu cade din picioare .

fetelor, lasati trebaluiala azi ca e sarbatoare

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi78
Sunt putin stresata pentru ca Tudor a facut febra si nu ii scade nici cu Nurofen nici cu Novocalmin. I-am dat acum Panadol si i-am pus sosete inmuiate in lapte. Sper sa nu fie ceva grav caci peste o saptamana ar trebui sa plecam in concediu.

Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)



Multa sanatate! In lapte?! Ce rol are? Eu stiam in otet....

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui otiliap
alynta, . ti-a mai spus careva ca esti de admirat??
[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)



Da.....
Fara Bogdan probabil nu as fi asa! Pacat ca nu zice asta si socrela, ea de fiecare data isi gaseste ceva sa ma "scormoneasca"!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput