La Multi Ani,Alexandra! Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Carla: ooo,pai o sa-i placa cartea Larisei..o sa fie si cocheta...si o sa aiba si masina..ce mai,tot ce vrei!!!Nici Ingrid nu s-a uitat la bani...nasol ca te scoala din 2 in 2 ore..la mine se culca pe la ora 21.30-21.45,se mai trezeste o data sa pape laptic(ori in jur de ora 12-1 noaptea,ori pe la 3 dimineata) si mai doarme apoi pana la 6-6.30..si gata,trezirea,ca e matinala,trebuie sa se duca la serviciu fata

Ana: sanatate lui Razvanel,sa-i iasa repede dintucii..ma bucur ca ai gasit un medic bun!Cu greturile cum stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ana aoleu 4 deodata zici?! Rabdare!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nusy, surioara Larisei a ales cheile de la casa, banii si cheile de la masina, alegeri mai pe gustul nostru decat cele "poetice" .
Ambele fete mi-au dormit 9-10 ore continuu intre 6 saptamani si 7-8 luni, m-am invatat prost. Daca incerc sa o adorm pe cea mica fara san, incepe sa vorbeasca si se termina cu somnul, asa ca o mufez repede ca sa nu-si trezeasca sora si adoarme. Dar asta se intampla la fiecare 2 ore, ceea ce inseamna ca ma ridic din pat, o iau din sufragerie, o adorm la loc, o duc in patut, ma intorc si incerc sa adorm iar...

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Carla:intr-adevar,alegerile Sabinei sunt mai "practice"...nasol cu trezirile alea..cum mai rezisti???????eu cred ca as fi terminata de oboseala....dar macar merita,pentru ca inca ii dai san,bravo tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui nusy

Carla:intr-adevar,alegerile Sabinei sunt mai "practice"...nasol cu trezirile alea..cum mai rezisti???????eu cred ca as fi terminata de oboseala....dar macar merita,pentru ca inca ii dai san,bravo tie


Mami fericita de Ingrid Cristiana - 09.06.2009



Nu rezist, cad din picioare, dar n-am incotro. Mai nasol e ca ziua nu pot recupera deloc, daca se trezeste mandra la 6, atunci eu trebuie sa fiu in picioare si lucida pana seara, ca am de munca sau de alergat prin oras, ieri am colindat 9 ore.
Ii dau san, cum nu... pe prima am intarcat-o cand eram in luna a 6-a de sarcina, ea avea 1 an si 7 luni si acum imi pare rau ca nu am lasat-o sa se intarce singura, chiar daca ar fi insemnat sa alaptez in tandem.
Noi nu ne cunoastem din odisee, am multe povesti si fixuri legate de alaptare, sper ca nu plictisesc fetele mai vechi reluandu-le .

Voiam sa va povestesc multe lucruri dar nu sunt deloc in forma, am niste probleme de sanatate si se pare ca tratamentul imi da simptome mai rele decat problemele in sine. Cand ma mai limpezesc si-mi amintesc ce voiam sa spun, povestim mai multe.

Edit: clar, trebuie sa ma las de sportul asta, inchisesem "quote"-le dupa mesajul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRA !!!! multa sanatate , fericire si o viata plina de bucurii

Alina, Oana, Cris, Ioana, Nusy, Laurra
va multumesc mult pt gandurile bune

Alina, cand am ramas insarcinata cu Bubu am avut ceva pb in sensul ca s-a fixat foarte greu placenta, si pana la 4 luni am tot avut scurgeri maronii, chiar am fost la un dr care mi-a spus sa fac chiuretaj ca sarcina e oprita din evolutie , pana la 7 luni am luat cate 10 utrogestan / zi , iar acum se pare ca a fost la fel, mi-a dat sa iau preventiv cate 2 duphaston si acid folic, speram sa fie bine

Ioana, tinem pumnii si pt Sara si pt Andrei, multa sanatate si sa dea DD sa nu fie nimic la nici unul

Nusy , ce program bun de somn si-a facut ingrid , Bubu doarme de 2 ori pe zi si uneori chiar de 3 cam cate 2 ore si e cam nasol cu iesitul afara Felicitari pt performanta cu dormitul singura

Laurra, felicitari pt casa si lucrurirle achizitionate, imi amintesti de mine, eram disperta sa am casuta mea ( eram tanara si nelinistita ) si am reusit sa-mi iau o garsoniera (singura fara nici un ajutor ), am renovat si nu aveam mobila doar am pus mocheta pe jos mi-a pus o plapuma si asa am dormit, am mintit-o pe mama ca am pat ca sa ma lase sa raman acolo, am si mobilat si dupa l-am cunoscut pe Cosmin si m-am mutat la el . Concluzia am asteptat 3 ani sa mi-o iau si am stat doar 1 an in ea .

Alice , spor la invatat, cand dai traseul? eu ii fac ROR-ul

Otilia, woow 1 l de lapte/ zi , bravo lui, as fi vrut sa-i dau si eu noaptea dar nu vrea sa se trezeasc sun nici o forma si in somn nu pot sa-i dau pt ca doarme numai pe burta, m-am hotarat sa nu ma mai stresez si o las in legea ei sa manance cat vrea, doar n-o sa stea sa moara de foame . Va

Cris, nasol cu bunicii astia, spune-i ca-i dai interzis daca nu tine cont de voi

trimit mes asta ca mi-e frica sa nu se piarda si revin..



mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Danami pentru tine! Sanatate! Ce poveste frumoasa ai tu ucu garsoniera.

Bebe beca sanatate maxima la pitic si tatic! Sa dea Dumnezeu sa nu fie probleme.

Nusy felicitari pentru somn

Laurraa si pentru tine! Nu are efcet nici un gel de dinti?

Alynta superb colajul de fotografii. Extraordinar de expresiv.

Alic eu o sa ii fac luna viitoare ROR-ul Biancaai. I l-am facut si lui Tudor si nu am avut probleme. Bafta si spor la invatat! Foarte frumusica mozolica! Felicitari pentru rabdarea de a strange tot timpul! Eu cedez psihic!

Serialbastre felictari pentru examene si bafta la disertatie!

Cris ohooo ce de chestii bune ai facut tu! Noi am avut dovlecei umpluti (cu carne de curcan pentru copii) chiftelute (pentru noi) si orezz sarbesc cu copanele (tot pentru copii)

Carla sanatate!

Sunt putin stresata pentru ca Tudor a facut febra si nu ii scade nici cu Nurofen nici cu Novocalmin. I-am dat acum Panadol si i-am pus sosete inmuiate in lapte. Sper sa nu fie ceva grav caci peste o saptamana ar trebui sa plecam in concediu.

Sa aveti o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!

ana, ce sperietura si ce bine ai gandit sa nu-i dai antibioticul; si mie mi-a zis dr ca are Maya un pic de rosu in gat dar s anu-i dau nimic ea tipa toata ziua si mai ales acum se vede ce alintata e si constientizeaza ca face ce vrea ea si cum nu o las sa faca ceva tipaaaaaaaaaaa

gabi, stiam de sosete in otet,nu in lapte; sanatate multa si sa nu fie nimic ingrijorator

dana, si noi suntem inebuniti; cand am luat pamantul am facut imprumut ca nebunii si parintii mei ne-au dat garantie pt banca apartamentul si apoi tot ei ne-au dat banii sa-l si rambursam dar ne-am bagat in unul de 75000 euro pentru casa si rata de 730 de euro o platim singuri,ne-au mai ajutat ai mei acum cu 9000 euro si o sa faca camera Mayei mama! ca doar o nepoata are in rest luptam sa facem totul cum putem noi si cat putem; multa lume zice ca suntem nebuni ca ne-am bagat in asa imprumut pe 25 de ani, cheltuieli sunt mari si acum dar sunt multumita ca vom avea casa NOASTRA si bucuria e si mai mare ca stiu ca nu a trebuit sa o pun garantie la imprumut si e TOTAL A NOASTRA; cred ca plang o saptamana cand ma voi muta in ea...

carla, poate mai are nevoie de completare la san; eu aveam lapte si era destul d ecate ori vroia dar am incercat pt prima data cred la 9 luni si jumatate sau 10 sa ii dau lapte praf inainte de culcare; la inceput lua cate putin dar apoi papa bine si se rarise si trezirile; bine, cei alaptati la san au si atasamentul fata de san ffff mare caci a mea si acum se trezeste noaptea o data sau de doua ori pt tzitzi si doar asa sa suga sa stea cu manuta pe ea sa-si ridice piciorusele pe mine... cu cat trece timpul,cu atat e mai greu sa o intarc

alic,pup printesa mumoasa

cris, stiu cum ecu buniciiiiii,offfffffff

otilia

maine fratele meu are cursul festiv, a terminat facultatea si mergem cu totii sa sarbatorim

pupici, merg sa mananc o inghetata

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Gabi,multumesc . nu stiu daca e conincidenta sau nu dar la noi a mers de fiecare data sosetelele inmuiate in otet, multa sanatate lui Tudor

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Buna ziua,


Ana Matilda, mami bine ai revenit printre noi sa iti traiasca micuta si sa va bucurati de ea.
Alexandra, multa multa sanatate sa cresti mare si frumoasa si sa ai grija ca surioara cea mare sa se duca la gradi, pupici mamico si felicitari inca o data pt micutele tale minunate cu care mai asteptam si noi ceva pozici.

Am vizionat pozici care mai de care mai frumoase,
Ioana am vazut pozicile din concediu, sunt superbe toate si mi-a placut foarte mult locatia unde ati fost, asteptam sa ne spui ce ati facut la doctor cu Sara si tati, sa nu uit cumva Rebeca este o frumusete de domnisoara, o sa fie coada de baieti la usa ta cand o sa creasca.
Serialbastre am vazut-o pe Cezara o papusica, tunsa nu se vede foarte mare diferenta ca ea oricum nu avea parul asa de mare ca si Darius care are trei fire, abia astept sa il tund si eu poate i se mai indeseste si lui parul, pupacim blondina.
Alic vad ca si Natalia se mozoleste ca si Darius, zilele trecute am fost cu el la piata si desi plecasem pregatita cu covrigei de acasa cand m-a vazut ca am luat nectarine nu s-a lasat pana nu i-am dat si lui, nu vrei sa stii cum am ajuns cu el acasa, ca pe drum imi spune o doamna ca sa am grija ca a vomitat baiatul si i-am spus ca nu doar mananca nectarine si mai era si cu un tricou alb care imi place mie foarte mult, bine ca am reusit sa ii scot fata.Succes cu scoala de soferi, cand ai examenul?
Maria, asteptam sa ne mai arati si alte poze facute de fotograful profesionist, felicitari pt gradi, sunt curioasa cum o sa reactioneze el acolo, daca o sa ii placa sau nu si felicitari pt faptul ca papa asa de bine.
Mihaelutza,bine ati revenit, am vazut-o pe brunetica bucalata, seamana foarte bine cu tati.
Yoanna am vazut si pozicile voastre de la turta sunt superbe toate, iar de Stefania ce sa mai zic este superba si dupa cum vad rasfatata si iubita de toata lumea,mai ales de Rareselu ca am vazut ca fost si el sa nu cumva sa ii fure cineva "iubitica", tu mami arati foarte bine,ne-au placut mult si pozele de la felix.
Sa nu uitam de plimbaretii nostri Daniela si Denisica, v-am vazut si pe voi, niste frumosi ca intotdeauna, asteptam sa va intoarceti din plimbari cu amintiri frumoase.
Cris spuneai de Miruna ca face dezastru cu checul?stai sa vezi ca mai avem un terorici si anume Darius alaltaieri cand am stat toata ziua in bucatarie si am gatit numai la cuptor, intai am facut niste pulpite si cartofi si sos de smantana ca sa ii dau lui sa pape, dupa care am facut un pandispan cu visine si 3 tavi de pizza ( ca am avut si casa plina de musafiri) si umbla Darius al meu cu prajitura intr-o mana din care manca doar visinile restul pe jos bineinteles si cu pizza intr-o mana din care alegea sunca pt ca nu ii place si o arunca pe jos, in toata casa erau numai firmituri si sunculita aruncate pe jos, veselie mare pe capul meu dupa ce statusem mai bine de 5 ore in bucatarie, dar asta e ce nu facem noi de dragul lor. pupam bucutele fetei si sa nu cumva sa tunzi fata cum a facut Elena (Nicuratze ca te spun acum la fete) ca a tuns fata la chelie si cand ne-am intalnit saptamana trecuta am ramas socata, eu stiind fata cu parul lung si carliontat, dar tot frumoasa e sa stiti.
Gabi am vazut pozele de la turta foarte frumoasa rochita a avut Bianca.
Clody, bine ati venit, ceva poze nu ne mai pui si noua cu Razvanel?

Noi maine dimineata ar trebui sa mergem sa facem vaccinul Infarixul penta, dar nu stiu daca o sa i-l faca pt ca de doua zile a inceput sa aiba mucisori, nu multi dar sunt.
In rest Darius este bine, ceea ce am uitat sa va spunem este ca de joia trecuta de pe 17.06 am inceput sa mergem singurei, mai cade se ridica si tot asa, numai ca daca e mofturos nu vrea decat la mami in brate vine si se apuca de pantalonii mei sau de bluza si pana nu il iau in brate nu se lasa ca mai si plange intre timp, toata ziulica suntem in cercetari prin casa.
Nu stiu ce e cu el dar de vreo 3 zile sta cu limba afara, sa fie oare de la dintisori ceva?e drept ca de la 10 luni nu ia mai iesit nici unul.
Am vorbit cu asistenta doctoritei luni seara cand ne-a sunat sa ne spuna sa mergem maine sa facem vaccinul si ne-a spus ca ror-ul il v-om face luna viitoare, ma bucur ca nu mi-a spus sa le facem pe amandoua odata pt ca eram pregatita sa ii zic sa lasam sa treaca o luna intre ele.
Acum avem alti musafiri pe la noi de sambata le-a luat fratimiu pe alea mici si cand ne-am intors de la mot am luat-o la pachet si pe varamea care trece in clasa a 4 a si pe care am crescut-o de la 7 luni pana pe la vreo 2 anisori, in fiecare zi stateam cu ea de la 9 dimineata pana la 4-5 dupaamiza si desi o am la mine tot nu reusesc sa fac si eu ceva, drept exemplu am acest mesaj inceput de la ora 15:30 si abia acum reusesc sa il termin.
Imi pup si eu nepotica pe Bubulina, sambata ne vedem si noi cu ea dupa mai bine de doua saptamani, abia astept.

Gata ca am scris asa de mult incat nu stiu daca o sa citeasca cineva tot.

Pupam pe toata lumea si multa sanatate tuturor puiutilor bolnaviori.


Ana cu Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/Darius10Lunite

Mergi la inceput