Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Neatza,

Danyelana multzumim de coffe si de praline!
Tara frumos bb Arthur! Vesel si jucaus! Ce mare s-a facut!!!! imi place f mult si rochitza ta, f eleganta , de vara, ca sa nu mai zic de silueta

Mariucasara nu stiu ce sa-ti zic de puricei...eu stiu de aspirat si dat patul cu toate cele la DOAMNE FERESTE plosnitze, de alea chiar scapi greu...cat despre purici si eu am sangele f dulce (nu stiu daca se trage de la cantitatea de dulciuri ingurgitata ) si mereu ma imprieteneam cu astfel de insecte mai ales cu fostul prieten care avea rude la tzare, ori de cate ori mergeam acolo eu ma intorceam cu astfel de animale. La mine se scuturau bine hainele in cada sa ii vad si apoi omoram animalu si gata. Odata identificati toate exemplarele nu mai erau alte probleme.

Intrebare la tine. Ce inseamna sa stii cat mananca? eu nu am idee cat trebuie sa manance, nu am intrebat doctorul, cam ce cantitate au borcanasele? Ieri de ex Yannis a mancat 30 de linguritze de piure de mar cu piersici, i-am pus in biberon si vine cam 95-100 ml ...cat trebuie sa manance?

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)



Multumim pt complimente S-a facut mare si se joaca din ce in ce mai mult.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

articol despre excursia facuta de radu la jibou www.ovidan.ro/?p=articles.details.3776" target="_blank">aici
in ultima poza se vede si printul meu,cel cu bluza de trening galbena

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex



Identificat printul Ce activitate frumoasa au avut ei, si ce parc
Merci pt complimente




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

sa il laud putin pe alex...... a dormit de la 9 aseara pana la 5.30 azi dimineata...a papat si apoi iar somn pana la ora 9

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex



Super La cat mai multe nopti asa




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

rectific

scuze, acum am vazut si eu ca s-a introdus rubrica de castigatori si e declarata Bobitza castigatoare in prima saptamana de concurs

ma bucur pt ca e primul concurs din viatza ei si a inceput cu dreptul

si ma mai bucur ca a fost votata pe bune de public

am o inima, uite-atata! [..........................................]





_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

VOTAM BOBITZA LA PRIMUL EI CONCURS


01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Felicitam si noi Bobitza si trimitem un brat mare de




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

eu sunt atehnica rau...habar nu am sa smalluiesc[vb lui bea] pozele...
cine se pricepe,rog frumos sa intervina sa ia masuri...
sau macar sa ma invete pe mine ce sa fac...

multumesc

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex


Eu pozele le micsorez in paint ... deschid poza in paint si dupa aia dau ctrl-w imi apare o iconita mica unde scrie "stretch" orizontal si vertical .. bag acolo 50 si 50 si gata poza mai mica .. poti sa dai asa pana se face de 2cm/2cm . Sper ca ai inteles ce am explicat eu aici

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

sarumana
vedem ce iese


mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Mi-a dormit baiatul aproape doua ore in carut afara si eu am mai putut face treaba in casa De la 10.15 pana la 12. Apoi s-a trezit papa, joaca in parcul lui cat a mancat noi, kk, schimbat, spalat, imbracat si acum mai papa o repriza mica inainte sa plecam la doctor. Mergem la controlul de rutina sa vedem cum stam si sa vorbim si de diversificare. Asta pt ca am rdv la neonatolo, care e si pediatrul lui abia peste o luna. Azi mergem doar la pediatru la car, ca vine la noi in sat.






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

miii de scuze! Arwen lasa toate pozele acolo, sa nu stergi nici una, ca nu sunt mari, vad ca avem limita in capacitatea pozelor (You are currently using 887 MB (86.69%) of your 1024 MB.)
Deci nu are de-a face cu numarul de poze atata timp cat nu-s mari. Eu nu stiu exact cum se micsoreaza pozele... inainte le micsoram cu send to mail recipient si dadeam sa le micsoreze si apoi le luam din mail si le salvam asa micsorate... Dar e de munca, alta metoda? asteptam de la fete tehnicutze...

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

miii de scuze! Arwen lasa toate pozele acolo, sa nu stergi nici una, ca nu sunt mari, vad ca avem limita in capacitatea pozelor (You are currently using 887 MB (86.69%) of your 1024 MB.)
Deci nu are de-a face cu numarul de poze atata timp cat nu-s mari. Eu nu stiu exact cum se micsoreaza pozele... inainte le micsoram cu send to mail recipient si dadeam sa le micsoreze si apoi le luam din mail si le salvam asa micsorate... Dar e de munca, alta metoda? asteptam de la fete tehnicutze...

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)



Am cercetat si eu contul comun si am observat ca nu nr de poze este vinovat ci marimea lor. Asa ca fac o propunere.....avem 1024 de MB de impartit, asa ca sa facem in asa fel incat un album sa nu ocupe mai mult de 17, iar in felul acesta avem loc pt 60 de albume (nici nu cred ca sunt mai mult de 60 de fete active).

Vreti sa votati o delfinitza in concurs?


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

miii de scuze! Arwen lasa toate pozele acolo, sa nu stergi nici una, ca nu sunt mari, vad ca avem limita in capacitatea pozelor (You are currently using 887 MB (86.69%) of your 1024 MB.)
Deci nu are de-a face cu numarul de poze atata timp cat nu-s mari. Eu nu stiu exact cum se micsoreaza pozele... inainte le micsoram cu send to mail recipient si dadeam sa le micsoreze si apoi le luam din mail si le salvam asa micsorate... Dar e de munca, alta metoda? asteptam de la fete tehnicutze...

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

Pai in functie de programul de vizionat pozele exista optiunea resize. In ACDSee exista photo manager/tools/resize. In Microsoft Office Picture Manager e Picture/resize. In paint/resize.

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Dupa ce le redimensionati sa ii dati "save as...". Eu mi-am luat tzeapa si am stricat niste poze ca le-am redimensionat si am salvat direct la dimensiuni mai mici...Asa invat...

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput