Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Yasmine, imi poti satisface te rog o curiozitate? In ce religie a fost botezata micuta? Sa stim ce pupam (o crestina, o catolica...?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


io stiam ca si catolicii si ortodocsii sunt crestini...la fel si protestantii (prin Germania multi sunt protestanti de exemplu). Altele sunt religiile islamice, iudaismul...sau poate le confund io

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

de acord, catolicii sunt crestini si ei (dar mi-e ca-i ofensam daca le zicem crestini), am vrut sa zic ortodoxa...

AMR 10 k(z)ile, si se duc cate unul pe zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

si eu smalluiesc pozele inainte sa le incarc..................

m-am prins singura de faza...........de sters.......am baut lapte...




DA ALEXXUTZA serois ca a prins bine sfatul tau, super bine si super ok.l-am pus sin intr-un recipient sa nu mi-l faca vraiste, numa sa incapa blenderu'.si a iesit super, am mai amestecat sa fie asa bine.si am mai dat..si a fost foarte ok.................thanks again....k in greaca nush sa zic, numa in ungureste,........koszonom.............



mariuca sara sper sa scapi cumva de ei.................offfffffffffffffffffffffffff





ruxita feicitari pentru 1111111111primul kil..............




lorex a plecat, cre ca s-a trezit bobitza..............si mere la plimbare..................




mai dar oare ce o fi facand cris mario.....................si plateea.......o fi zburat cu fluturasii ei si cu bbto???????????????????????




fetele in conced sper sa se simta bine, si bebeii la fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pupam pe pufuletii in vacanta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



astept si eu sa se trezeasca p[ufuletele meu drag, k ii creste si parul, har domnului, vreau sa aiba parul cretz.............si merem si noi sa ii bucatarim lui o supica, si mie o supa de fasole verde noua culeasa de mi misma.............yammyyyyyyy sper sa iasa buuuuuuuunnnnnnnnnnnn


va pup!!!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

In ce religie a fost botezata micuta? Sa stim ce pupam (o crestina, o catolica...?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

catolica fiind aud mereu intrebarea asta si de fiecare data ma amuza....crestina sau catolica?...este ca si cum ai spune crestina sau ortodoxa? ...ambele religii sunt crestine
sper ca nu te-am suparat Ruxita cu remarca mea, dar pur si simplu nu m-am putut abtine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

gata s-a si trezit
mult a dormit.....................30 minute..........

aaaaaaaaaa..........eu-s ziua 1 si mor de durereeeee c u tot cu nurofen...............luna trecuta mi-a venit in 18, luna asta in 22/............hm pertotal e bine...................




mai da nu toate religiile is crestine??????????
eu sincer nu stiu, dar toti care cred in dumnezeu sunt crestini nu????????????????????
da, stai ca nu toti cred in dumnezeu, asa cum zicea alexxutza, ca sunt unii care cred in diverse lucruri, sau sunt ateistii, care nu cred in nik.,.................
apoi eu nu stiu..........................................



paaaaaaaaaaaaa
revinnnnnnnnnnnnnnnnnnnn mai incolo............

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Yasmine, imi poti satisface te rog o curiozitate? In ce religie a fost botezata micuta? Sa stim ce pupam (o crestina, o catolica...?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


io stiam ca si catolicii si ortodocsii sunt crestini...la fel si protestantii (prin Germania multi sunt protestanti de exemplu). Altele sunt religiile islamice, iudaismul...sau poate le confund io

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

de acord, catolicii sunt crestini si ei (dar mi-e ca-i ofensam daca le zicem crestini), am vrut sa zic ortodoxa...

AMR 10 k(z)ile, si se duc cate unul pe zi!

De ce sa-i ofensezi? Crestini sunt toti care cred in Iisus Hristos. Si aici intra catolici, ortodocsi, protestanti, reformati etc. Ateii sunt cei ce nu cred in existenta lui Dumnezeu si au o alta teorie despre viata (ex. evolutionistii). Musulmanii, hindusii, evreii nu cred in Hristos dar admit existenta unui Dumnezeu, indiferent ca se numeste Alah, Budda, etc

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Buna dragelor si dragilor (aka pufuletii)!


Si noi pe aici, facem mancare, adik am facut acum e la cuptor.

Ma tot tin de cateva zile sa ii zic Ruxitei, ca Monti respectat cat de cat in combinatie cu facut mancarea mai dietetica, garantat rezultate ff bune. Spune eu al carui sot avea trigliceride 300 si colesterol 450 iar dupa 6 luni de monti (dar neaparat gatit dietetic) a slabit 10 kg, triglic 150 si colesterol 160. Deci....se poate. Noi si in viata noastra de acum respectam principiile lui MOnti asta, mai ales la ce baga el in gura, eu mai scap in dulce de cand cu alaptatul...Iar de gatit dietetic, eu fac totul la cuptor, la foc mic, dureaza de mori, iar pe caldurile astea fac mancare noaptea. DAR, iese ff gustos si sanatos. De preparat dureaza asa cum zicea si Cristies, fix 30 min. pana le bagi la cuptor, deci ramane timp suficient de stat cu Irina .

Nik0le hello!!! sa vii cu vesti bune de la neuro si lasa depresia aia ca nu ai de ce sa fi in depresie. Irina e sanatoasa tun nu ai de ce sa te ingrijorezi, iti spune je!

Ma imbolnaviti cu diversificarea, noi inca nu am inceput, si vb Decenuelei EU nu sunt pregatita ca Irina sa renunte la tztz. Am uitat sa va spun ca eu sunt dependenta de Irina sa suga, nu invers. Pe cand mamicile (aka Ayanna si Cris.d) se chinuiau sa invete copiii ca se poate trai si fara tztz non-stop, eu incercam sa ii arat fiica-mii ca e mult mai usor sa adoarma cu tztz in gura sa stea cu ea in gura sa se joace etc . Mama loca, I know, dar asa imi doream si eu sa stea la tztz 30 min ca la voi (cand statea ea 30 min vroiam eu sa o arunc ca aveam ciuperca aia urata si ma durea de crapam) nu 2-3 min ca Irina mea. Iar acum tztz e cea mai buna prietena a ei, se joaca cu ea, ii vorbeste, adoarme cu ea iar eu sunt cea mai fericita. Suntem ca maimutele alea, ea lipita de mine sugand iar eu facandu-mi treaba. Deja pot sa o sustin cu o mana (ca isi tine capul super bine) si cu o mana imi fac treaba (in timp de ea isi vede de suptul ei ). Asa ca DA, recunosc, nu vreau sa incep diversificarea ca nu o sa mai aiba nevoie de tztz mea!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
...

Si inca ceva, sa nu dea cu "oo" fetele nominalizate.... sau nu mai nominalizez...se vad ele singure cele cu peste 20 de poze Stiti, stabilisem sa avem fiecare in jur de 20, acum ca-s 25 nu-i bai, dar cele care au dublu poate vor sa mai trieze sa ramana cele mai relevante Multzam!

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)


Chiar acum ma uitam la poze...cred ca de fapt problema nu e nr de poze, ci dimensiunea lor...pentru ca de exemplu Arwen are 42 de poze, dar de dimensiuni mici care adunate au tot atat cat albumul meu de 10 poze. poate ar trebui sa le reducem dimensiunile si apoi sa le incarcam??? zic si io...





Eu de lene sa editez am sters pozele. Am lasat doar una sa nu fim anonimi cu totul.

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

eu sunt atehnica rau...habar nu am sa smalluiesc[vb lui bea] pozele...
cine se pricepe,rog frumos sa intervina sa ia masuri...
sau macar sa ma invete pe mine ce sa fac...

multumesc

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

eu sunt atehnica rau...habar nu am sa smalluiesc[vb lui bea] pozele...
cine se pricepe,rog frumos sa intervina sa ia masuri...
sau macar sa ma invete pe mine ce sa fac...

multumesc

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex


Eu pozele le micsorez in paint ... deschid poza in paint si dupa aia dau ctrl-w imi apare o iconita mica unde scrie "stretch" orizontal si vertical .. bag acolo 50 si 50 si gata poza mai mica .. poti sa dai asa pana se face de 2cm/2cm . Sper ca ai inteles ce am explicat eu aici

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui iudita16

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

In ce religie a fost botezata micuta? Sa stim ce pupam (o crestina, o catolica...?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

catolica fiind aud mereu intrebarea asta si de fiecare data ma amuza....crestina sau catolica?...este ca si cum ai spune crestina sau ortodoxa? ...ambele religii sunt crestine
sper ca nu te-am suparat Ruxita cu remarca mea, dar pur si simplu nu m-am putut abtine

Mami a doua printese

nu ma supal deloc, eu fiind de felul meu o liber-cugetatoare... in limitele si dincolo de limitele religiei crestine... nu sunt o practicanta vreau sa zic si nici dusa la biserica. Confuzia intre crestin si ortodox nu e intamplatoare si s-ar putea sa aiba chiar radacini adanci in mentalul colectiv, istorie, s.a.m.d Il intreb pe sotul meu enciclopedicul cum e cu crestinismul si revin (el e tereoticianul religiilor in casa, dar de fapt simpatizeaza cu budismul)

AMR 10 k(z)ile, si se duc cate unul pe zi!

Mergi la inceput