Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

io m-am incadrat la 16MB...ca cine stie ce prostii fac...si raman fara ele...alecsa esti o dulce,dar ai o eleva

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Mi-a dormit baiatul aproape doua ore in carut afara si eu am mai putut face treaba in casa De la 10.15 pana la 12. Apoi s-a trezit papa, joaca in parcul lui cat a mancat noi, kk, schimbat, spalat, imbracat si acum mai papa o repriza mica inainte sa plecam la doctor. Mergem la controlul de rutina sa vedem cum stam si sa vorbim si de diversificare. Asta pt ca am rdv la neonatolo, care e si pediatrul lui abia peste o luna. Azi mergem doar la pediatru la car, ca vine la noi in sat.






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






sunt curioasa ce iti spune tie de diversificare

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

io m-am incadrat la 16MB...ca cine stie ce prostii fac...si raman fara ele...alecsa esti o dulce,dar ai o eleva

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex


Pai ce ai facut?? Recunosc ca am gresit ca nu ti-am zis sa dai save asa .. sper ca nu ai dat save si ti-ai stricat pozele nu???

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

miii de scuze! Arwen lasa toate pozele acolo, sa nu stergi nici una, ca nu sunt mari, vad ca avem limita in capacitatea pozelor (You are currently using 887 MB (86.69%) of your 1024 MB.)
Deci nu are de-a face cu numarul de poze atata timp cat nu-s mari. Eu nu stiu exact cum se micsoreaza pozele... inainte le micsoram cu send to mail recipient si dadeam sa le micsoreze si apoi le luam din mail si le salvam asa micsorate... Dar e de munca, alta metoda? asteptam de la fete tehnicutze...

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)




la mine este o optiune, daca dai click dr pe poza....sau poti selecta mai mult, apare acolo resize pictures...si este small
medium large



eu asa fac........................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Eiii.. va multumim pentru felicitari (MP, Bea, Danyelana, Ruxita, Ayanna, sper ca nu am omis pe nimeni, sa ma trageti de urechi daca da, si in special Alexutzei pt galerie!

Ruxita, tu stiai de ieri de la pranz (acum am vazut ca am recuperat din urma)? Eu habar n-am avut pana azi cand am primit un offline de la o prietena care-mi spunea ca ce mai vreau voturi ca deja a castigat...si am fugit repede pe site sa vad...

of, of..

Bea, da, am interfon (adica inca nu-l am dar m-au sunat si mi-au zis ca-l vor trimite prin curier) si am castigat cu vreo 300 de voturi..vine tare din uram Teo al Luciei. Azi am votat pufuletii ramasi in concurs.
Conteaza mult poza pe care o pui. De ex, teo este f scumpel cum isi tine manutele incrucisate, Mara e dragalasha cu palariuta aia pe ochi asa...etc...si sa fie clare..

Alecsa, din ce vad eu pe aici esti cea mai experta in diversificare, ai curaj vad sa le incerci pe toate.Bravo, bine ca papa Yannis.Sa creasca mini mare insa sa ai grija sa nu-l faci maxi, da?

MS, la farmacie parca este ceva pt purici din cate stiu eu non toxic...am auzit si eu dar nu sunt sigura.sper sa fi scapat deja !

Asta cu capacitatea albumului de poze si eu am observat-o de la inceput ca mereu ma uitam sa vad cat mai e pana se umple. Si da, solutia e sa punem pozele miscorate dar...na, iti ia timp in plus sa le micsorezi, unii nu stiu dar o sa invete!
Tre sa verific si eu sa vad ca oricum am poze de peste 2 mega bucata..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Din ciclul copiii spun lucruri traznite....
Sara la plimbare se tine de carut, o masina parcata pe trotuar, Sara+carut nu au loc sa treaca, fii-mea nervoasa: Ia uite-l si pe nesimtitul asta cum a parcat...
Bine ca nu era "nesimtitul" pe langa masina...

Un vecin ne-a ocupat locul de parcare. Sara ingrijorata: Mami da' asta nu mai pleaca odata ca tati nu are unde sa parcheze?

Fii-mea la discutii serioase cu tati
S: Tati maine te duci la serviciu?
T: Da, tati.
S: Da'de ce te duci la serviciu?
T: Sa castig banuti.
S: Da' noi avem bani destui. Putem sa cumparam si inghetata....De ce te mai duci?

Eu incercand sa o conving sa pape un mar.
-S. papa marul. Marul face dintii frumosi, nu vrei sa ai dintisorii frumosi?
S:- Ba da, dar ca sa am dintii frumosi ma spal pe dinti...

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Din ciclul copiii spun lucruri traznite....
Sara la plimbare se tine de carut, o masina parcata pe trotuar, Sara+carut nu au loc sa treaca, fii-mea nervoasa: Ia uite-l si pe nesimtitul asta cum a parcat...
Bine ca nu era "nesimtitul" pe langa masina...

Un vecin ne-a ocupat locul de parcare. Sara ingrijorata: Mami da' asta nu mai pleaca odata ca tati nu are unde sa parcheze?

Fii-mea la discutii serioase cu tati
S: Tati maine te duci la serviciu?
T: Da, tati.
S: Da'de ce te duci la serviciu?
T: Sa castig banuti.
S: Da' noi avem bani destui. Putem sa cumparam si inghetata....De ce te mai duci?

Eu incercand sa o conving sa pape un mar.
-S. papa marul. Marul face dintii frumosi, nu vrei sa ai dintisorii frumosi?
S:- Ba da, dar ca sa am dintii frumosi ma spal pe dinti...

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......




de abia astept si eu momentele astea. pt Sara cea nervoasa

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Eiii.. va multumim pentru felicitari (MP, Bea, Danyelana, Ruxita, Ayanna, sper ca nu am omis pe nimeni, sa ma trageti de urechi daca da, si in special Alexutzei pt galerie!

Ruxita, tu stiai de ieri de la pranz (acum am vazut ca am recuperat din urma)? Eu habar n-am avut pana azi cand am primit un offline de la o prietena care-mi spunea ca ce mai vreau voturi ca deja a castigat...si am fugit repede pe site sa vad...

of, of..

Bea, da, am interfon (adica inca nu-l am dar m-au sunat si mi-au zis ca-l vor trimite prin curier) si am castigat cu vreo 300 de voturi..vine tare din uram Teo al Luciei. Azi am votat pufuletii ramasi in concurs.
Conteaza mult poza pe care o pui. De ex, teo este f scumpel cum isi tine manutele incrucisate, Mara e dragalasha cu palariuta aia pe ochi asa...etc...si sa fie clare..

Alecsa, din ce vad eu pe aici esti cea mai experta in diversificare, ai curaj vad sa le incerci pe toate.Bravo, bine ca papa Yannis.Sa creasca mini mare insa sa ai grija sa nu-l faci maxi, da?

MS, la farmacie parca este ceva pt purici din cate stiu eu non toxic...am auzit si eu dar nu sunt sigura.sper sa fi scapat deja !

Asta cu capacitatea albumului de poze si eu am observat-o de la inceput ca mereu ma uitam sa vad cat mai e pana se umple. Si da, solutia e sa punem pozele miscorate dar...na, iti ia timp in plus sa le micsorezi, unii nu stiu dar o sa invete!
Tre sa verific si eu sa vad ca oricum am poze de peste 2 mega bucata..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Felicitari pentru interfon Ce mandra sunt de nora mea . Si experta nu stiu daca sunt dar curaj sigur am . Nu am avut probleme pana acum cu el si sper sa nici nu am ... nu am pe nmeni pe langa mine care sa fi avut ceva alergii din astea urate de tot spuneti voi de el si poate de aceea am si curaj .. Eu de cand ma stiu am mancat orice si nu am avut nimic si sotul la fel . Sper sa fie bn in continuare si eu tot sper sa-l fac macar la fel de maxi ca nora mea nu?

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Din ciclul copiii spun lucruri traznite....
Sara la plimbare se tine de carut, o masina parcata pe trotuar, Sara+carut nu au loc sa treaca, fii-mea nervoasa: Ia uite-l si pe nesimtitul asta cum a parcat...
Bine ca nu era "nesimtitul" pe langa masina...

Un vecin ne-a ocupat locul de parcare. Sara ingrijorata: Mami da' asta nu mai pleaca odata ca tati nu are unde sa parcheze?

Fii-mea la discutii serioase cu tati
S: Tati maine te duci la serviciu?
T: Da, tati.
S: Da'de ce te duci la serviciu?
T: Sa castig banuti.
S: Da' noi avem bani destui. Putem sa cumparam si inghetata....De ce te mai duci?

Eu incercand sa o conving sa pape un mar.
-S. papa marul. Marul face dintii frumosi, nu vrei sa ai dintisorii frumosi?
S:- Ba da, dar ca sa am dintii frumosi ma spal pe dinti...

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......




beton......................
mie cel mai mult o sa imi placa periodaa ai cand te fac cu capul cu atatea intrebari.......abia astept

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

hm..si mie mi-ar placea unul........mai lorex, mai, cand ma duc in gradina si doarme, sau cand intind haine afara, sau cand fac de manc, si el doamre, sau mai stiu eu, dar nu cred ca are rost sa ne inscriem,.....k.........................eu stiu.....................nu stiu...................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput