Dr. Who (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

azi am vazut un nou episod cu MS.. dupa atata DT, nu ma mai impresioaneaza nimeni altul .. desi e funny in felul lui si MS, mai ales in ep de azi cand trebuia sa se comporte ca un om normal..
sambata viitoare e ultimul episod din serie.. sutn tare curioasa cum se va termina..

acum sunt iar cu DT in brate, la propriu.. ca-s pe laptop ..

Ingrid in noua serie nici urma de DT..

Mihaela, mami de Andra - 29 martie 2008

Mica dansatoare



Si cum il introduc pe M S? Sa caut specialele, atunci. Nu cred ca apare din senin ca Mos Craciun.
Ai ajuns la 42? Vestitul 42?

Acum pot spune cu mana pe inima ca seria a treia a fost de departe cea mai reusita. Tennant a dat ce-a avut mai bun, iar filmele au fost mai bine regizate si cu scriptul potrivit. Privind retroactiv, stiti...Iar Rose, insotitoarea perfecta.
Ei bine, asta a fost. O duminica placuta sa aveti!



Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Specialele: The Next Doctor, Easter Special 2009, Waters of Mars si The end of Time part one si two.
Inca nu e bye, bye. (emoticon cu stersul fruntii).

Din categoria nostim, dar mai bine nu: merg la un amic in vizita si vad Hobbitul pe raft. "Wow", zic eu, "ai prima carte din serie, n-am citit-o", la care el stupefiat ma intreaba, ce am facut eu cand eram copil? Nici atat n-am fost in stare? Mai ca-i ieseau ochii ca la melc. N-am fost capabila recunosc, eu citeam alte stiluri in copilarie, Dumas si Twain si Karl May...o sa ajung la batranete lecturand carti pentru copii. Soarta.


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Da, vazusem sumedenia de "specials" in lista din wikipedia, agonia continua , va fi un sfirsit lent si dureros ...

Oare ce-o sa faca doctorul 10 varianta umana, cel ramas cu Rose in universul ei? O sa mearga la job, o sa se uite la meciuri, va iesi la o bere cu baietii? Va locui intr-o casa cu usi si covoare??? (ne spusese in "Planeta imposibila" cit uraste asta...)
Inteleg ca intentia era ca Doctorul sa-i dea Doctorului bis, la despartire, un "butas" de tardis, sa-si cultive/creasca si el unul, acolo, in universul paralel in care va ramine. Da' pina la urma taiara scena :((, desi o filmasera. (vezi http://www.youtube.com/watch?v=h8jIuf4DYG8 min. 2.18).
Ce-o fi fost in capul lor, ei stiu...


Ingrid, ca licentiata in comportamentul pisicilor :), ai vreo sugestie la problema asta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154140 ?
Nu am scris-o aici, ca deja as fi fost ingrozitor de off-topic...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Da, vazusem sumedenia de "specials" in lista din wikipedia, agonia continua , va fi un sfirsit lent si dureros ...

Si extaz, nu doar agonie. Primele doua speciale le-am vazut aseara, sunt mai lungi, la o ora, ca sa multumeasca fanii.

Citat:
Oare ce-o sa faca doctorul 10 varianta umana, cel ramas cu Rose in universul ei? O sa mearga la job, o sa se uite la meciuri, va iesi la o bere cu baietii? Va locui intr-o casa cu usi si covoare??? (ne spusese in "Planeta imposibila" cit uraste asta...)

O sa-si gaseasca genii ca el si vor construi impreuna un mijloc de propulsie prin noul univers. Iar Rose sunt convinsa ca e multumita, daca nu, oricand as schimba locul cu ea. Sa zica.
Am dat de filmulete in care el saruta, in care....in fine, ma plictiseam si am navigat putin prin virtual.
Citat:
Inteleg ca intentia era ca Doctorul sa-i dea Doctorului bis, la despartire, un "butas" de tardis, sa-si cultive/creasca si el unul, acolo, in universul paralel in care va ramine. Da' pina la urma taiara scena :((, desi o filmasera. (vezi http://www.youtube.com/watch?v=h8jIuf4DYG8 min. 2.18).
Ce-o fi fost in capul lor, ei stiu...

Nu, finalul e bun, daca e om atunci sa-si asume tot ce deriva de aici, Tardisul e pentru Lorzii Timpului, pentru cei ce se regenereaza, mai bine ca au taiat scena, nu-i vedeam rostul.

Btw, nu esti niciodata "ingrozitor de off-topic".

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

eu nu am vazut specialul de introducere al lui MS.. cand m-am apucat de serial pur si simplu am vazut de la primul ep. pe BBC America si de atunci am zis sa caut si sa il urmaresc asa gospodareste..

Am vazut Human nature si Family of blood.. vai ce mi-au placut!!

nu stiam ca si DT are intalnire cu Weeping angels.. acum ma uit la ep asta..




Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Din pacate, eu nu am mai vazut vreun episod Dr. Who. Revin cand oi reusi sa trec de episoadele cu daleks din sezonul 3.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denizel, bine ca ai aterizat aici. Toate bune? Chiar ma gandeam sa te bazai, dar n-am avut curent pana la ora 15, nexam internet. Daleks iti dau de furca, hm?
Mihuta, de Blink vorbesti? N-as sti sa aleg intre Human nature/Family of Blood si el. Daca ma intreaba cineva care e mai bun, sigur procesez fara rezultat. Depinde in ce dispozitie sunt, vreau dramatism aleg HN, vreau scary, sar cu Blink.
PS: specialele sunt bune, merita sa le descarci. Trust me.

[b]Iileana[/b], cautam o fereastra de timp sa-ti relatez despre Jormania si guvernul ei nefericit, exceptionala ironia. Dar cum ni s-a luat curentul...forte imuabile s-au pus in calea analizei mele literare.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Daleks iti dau de furca, hm?



ihiii!




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Daleks iti dau de furca, hm?



ihiii!




Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.


Na, ia de aici sa te binedispui:
http://www.youtube.com/watch?v=nGBmE_QPdxw&feature=related
Cum sa nu te ajut in ashe momente grele...

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

ha ha, multumesc, Ingrid, il stiam :)).
M-ai facut curioasa si am cautat si eu scene cu pupici si, intr-un top 10 pupici, m-au descumpanit bratele care, casazicasa, acompaniau pupicul #4 :)). Ataaat de subtiri sunt bratele lui DT?


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput