Dr. Who (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
Va vine sa credeti ca, odata, de mult, la afirmatia mea ca Dr.nr.10 este perfect si apartine categoriei "de luat acasa", mi s-a sugerat duios-ironic ca gusturile din adolescenta mai si evolueaza? :)))


Cum stii tu sa infigi cutitul pe la spatele oamenilor cumsecade!
Ce, o femeie nu are voie sa-si schimbe parerea? Chiar si la 180 de grade? Uf.

Noroc ca ti-am citit ieri comentariul, nu ti-ai pierdut obiceiul de a edita. Azi cica primesc tot stocul Culianu. E o cunostinta veche, dar n-am apelat niciodata la el pentru carti. Dar acum, zise ea cu glas sfarsit, ridicand un piciorus...m-am hotarat s-o fac, pentru ca la Humanitas n-am gasit decat doua volume si pe unul l-am cumparat deja.

E super clipul, am ras cu lacrimi, ar fi funny sa vedem cum s-au turnat episoadele. Acolo distractie.
Gata, s-au mai dus doua, azi sunt ultimele. Turn left, iar a fost Tennant in concediu, deoarece a aparut la final. Dragutz foc, insa cam mare harababura, deh, n-are precizia lui Moffat. S-au amestecat lumile paralele si iacata aparu si Rose...ce scumpa e! Uf, presimt ca o sa rau la ultimul episod. Sa-mi pregatesc batistele pe deseara. De fapt, e suparator cand vrei sa tragi o boceala sanatoasa sa te intrerupa vreo nazbatie. Sper sa nu fie asa.
Iileana, ai vazut Last of the Time Lords? Intreb pentru ca mi-ai vorbit de Simms, m-ai prevenit mai bine-zis, dar nu stiu daca ai vazut filmul sau ai citit recenzia. Pentru ca Tennant joaca extraordinar si vroiam opinii.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ce pot sa spun.. sufar si eu cu doctorul dupa Rose.. am fost cam lenesa in ultima vreme, numai cate un ep/zi..

mie nu imi plac pisicile (nu le urasc, dar am avut ceva experiente mai urate- bine am avut si cu caini, dar pe ei tot ii iubesc), drept urmare cand am vazut iar in ep de azi cu New New York, ca erau combinati oameni cu pisici ..

acum ma bag iar la un ep.. ala cu porcii/daleks - again.. ai naibii astia ce supravietuiec mereu ..





Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mihuta, n-ai vrea sa traiesti in New New New New etc York? Si sa ai o pisica vorbitoare drept companion? Nu te cred.
Daleks, fara ei ar muri Doctorul de plictiseala. E simpatic ep., vizionare placuta.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Dap, tare dragut episod fu New Earth, mi-l amintesc cu drag, singurul lui defect e ca s-au inselat amarnic asupra naturii intime a pisicilor, evident ca ele nu-s nici pe departe detestabile, asa cum au fost descrise acolo .


Citat:
Iileana, ai vazut Last of the Time Lords?

Da, l-am vazut, dar numai in conditiile vitrege de pe youtube, ca, atunci cind i-a venit rindul, aia de la TVR s-au zapacit si in loc de ultimul episod al sezonului 2 l-au dat pe ultimul al sezonului 1, , v-am povestit.
Nu-l recunoscusem pe Simms pentru ca nu-l stiam dupa nume, pe actor vreau sa zic, daca-mi spuneai de "Master" percutam imediat ;).
Citat:
Pentru ca Tennant joaca extraordinar si vroiam opinii.

Pai la momentul acela mi s-a parut firesc ca joaca extraordinar . La ce episoade vazusem eu pina atunci (le mai enumar? :D) credeam ca acolo e fixata permanent stacheta...
Cu mintea mea de-acum, si cu riscul de a enerva lumea :)), as mentiona ca uneori Tennant nu se "intrebuinteaza" la valoarea lui, se complace intr-un soi de manierism interpretativ, agitatie (ADHD? ;)) & maimutareala, in conditiile in care stim cu totii ca poate mult mai mult de-atit, si asta ma cam calca pe nervi. Noroc ca i se intimpla relativ rar. Asa ca tot de luat acasa ramine.


Ingrid, sintem toti alaturi de tine in grelele momente pe care urmeza sa le traversezi, despartirea de no. 10 ....


Citat:
nu ti-ai pierdut obiceiul...

... ma mai ia gura pe dinainte si dupa aia regret. Insa lucrez la asta, se va intimpla tot mai rar...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ieri am uitat sa spun ca ma intriga afirmatia aceea a lui Face of Boe, cum ca nu e singur Doctorul.. dar ssshhttt nu-mi spuneti nimic..

acum bag continuarea cu Daleks si porcii..



Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mihuta, tac, tac. Grozava ii Fata lui Boe.
Iileana, Master, da. Seducator. Doctorul, asa o fi scriptul sa tzopaie des, nu ca ar avea ADHD. N-ai vazut ca si Eccleston era tot intr-o agitatie giardica?
N-am vazut ieri nimic, eram invitati la o zi de nastere (o fericita zi de nastere) si la ora 1 noaptea...cam tarziu.
Azi sa-mi tineti pumnii ca e grele rau.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

asa zic si eu cu scriptul.. ca si MS e topaitor asa si se framanta des ..




Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineata!
Nu pot decat sa zic: Damn you, Davies! Mi-a stricat bunatate de final. Vai de capul meu, o amestecatura demna de inceputurile serialului. Domnul Tennant inca nu s-a carat spre shall I compare thee to a summer's day, territory, precis ca ori e un special intre cele doua sezoane (nici nu m-am uitat), ori ne gratuleaza cu prezenta si o parte din primul episod al seriei cinci.
Au imbarligat-o in ultimele doua, The stolen earth si Journey's end incat n-am recunoscut nici un stil, o grandomanie americana tam-tam-tam, cine-s mai tari din Univers, sareau toti cunoscutii Doctorului care mai de care cu arme sofisticate din dimensiunile paralele, drace!
Rose si mama ei, Mickey, Martha, capitanul Jack, toata liota de prieteni au venit sa dantuiasca the final dance in jurul Doctorului de parca erau la foc indian.
Eh. Si tocmai ultimele...sunt dezamagita.
Iileana, am primit asa:
1. Pergamentul diafan. Ultimele povestiri.
2. Mircea Eliade.
3. Gnozele dualiste ale Occidentului.
4. Calatorii in lumea de dincolo.
5. Eros si magie in Renastere. 1484.
De azi-noapte sunt cu unul in minus. Primele povestiri s-au dus.
" Atunci cand puterea cuiva este prea vizibila, deseori e vorba de o marioneta. Cauta-l pe cel ce-o manuieste si vei sti de unde se trage raul."
Seamana si nu cu Eliade. Citesc o alta versiune a lui. Roman-puzzle.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

azi am vazut un nou episod cu MS.. dupa atata DT, nu ma mai impresioaneaza nimeni altul .. desi e funny in felul lui si MS, mai ales in ep de azi cand trebuia sa se comporte ca un om normal..
sambata viitoare e ultimul episod din serie.. sutn tare curioasa cum se va termina..

acum sunt iar cu DT in brate, la propriu.. ca-s pe laptop ..

Ingrid in noua serie nici urma de DT..



Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

bon.. am ajuns la 42!




Mica dansatoare

Mergi la inceput