Dr. Who (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Despre Tamango astept si eu lamuriri de la Denizel, in ce sens se legau aia de sufletul lui.

Altfel, dap, Tamango e absolut bestial!!! "e fanul meu".

P-asta o pun de fiecare data cind vine vorba despre el, atita va trebuie sa-mi ziceti ca-s off-topic! :



L-am vazut performind si live, la circiuma de rockeri din coltul strazii mele :)).
Indescriptibil!




As mai avea de spus si despre Fear her si despre Religie si putere (evident ca e fermecatoare, Ingrid, TOT Culianu e asa! :)) da' acuma m-am agatat de Tamango, revin dupa ce revad povestea lui.


Edit: cind l-am vazut eu, Tamango deja nu mai cinta cu Sukar Collective, avea trupa lui, muzicieni profesionisti unul si unul, Radu Seu la tambal, e-he-heee...

Din pacate, anul trecut Tamango a suferit un atac cerebral, prin vara se vorbea ca se simte mai bine, ca incepe sa-si revina, nu mai stiu care este situatia acum :((. Nu stiu daca va mai putea cinta vreodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Revenind la oile noastre.

Citat:
Trebuie sa razi si sa bocesti la un loc.

Da, iar eu sint cea mai potrivita persoana pentru acest gen de reactie, dar...
Spre deosebire de fiu-miu :)), mie nu-mi place in mod special sa ma sperii.
Alunecarile spre scary din Dr. Who le toleram pentru ca sint croite (intentionat!) intr-un mod asa, mai nating , mai spre risu-plinsu. In plus, celalalt taler (cu cele-bune-sa-se-adune) al balantei atirna, intotdeauna, mai greu.
Insa in "Fear her" partea scary n-a mai fost tricotata in acel mod, ci "ca la carte". Si anume ca la cartea :"manual pentru filme creepy de categorie B". Scenele horror nu-s genul meu, si, chiar daca ar fi, as apela la Shinning sau Exorcistul, nu la varianta lor ieftina, cum au fost in episodul ala...
Nah, c-am zis-o :/.


Sa vedem ce imi mai rezerva viitorul.

Ce zi ziceati ca e azi?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Eh, nu va puteti imagina cat de bine ma simt ca am innemerit-o cu Fear her :)))) + .
Chiar si asa scary fara rost cum a fost :(, mie tot mi-a placut. Cumva mi-a placut :).
Ileana, mai vorbim despre asta putin-putin?


Mai, cu Tamango a fost asa: am dat peste un filmulet la HBO, cam pe la sfarsit. Am vazut cam ultimele 30 de minute din el.
Erau tipii care s-au ocupat de proiectul Shukar Collective si, am impresia, chiar membri ai Collective (eu nu-i stiu, doar am auzit de combinatia de succes, iar pe Tamango il stiu doar de la Radio Guerrilla si din cateva clipulete de pe net).
Astia care au facut filmuletul s-au dus acasa, pe rand, la toti tiganii care au cantat vreodata in trupa asta.
Si fiecare din ei povestea cate ceva si-si zicea acolosa cate un punct de vedere.
Toate impresiile convergeau cumva inspre Tamango.
Care Tamango era filmat la el in casa, langa familia lui, mergand cu carjele, fiind imbracat/dezbracat de sotia lui sau incercand sa spuna 2 vorbe, cu o dificultate evidenta in a-si gasi cuvintele potrivite :(.
Toti erau destul de nemultumiti de Tamango.
Astia de la Bucuresti fiindca la un moment dat, ziceau ei, i s-a urcat celebritatea la cap si nu prea mai stiai de unde sa-l apuci (aiurea, ce sa-ti povestesc... ), iar aia de la el din sat fiindca, datorita celebritatii, ziceau ei, isi lua o portie mai mare din banii pentru un concert (cu toate ca, ziceau ei, ei cantau in concertele respective mai mult decat el).
Chiar s-a pomenit despre faptul ca R. Guerrilla i-a dat prea multa importanta si l-a facut sa se simta cam nemeritat vedeta :O :O :.
Iar Tamango, saracu', nu putea zice o frazuta simpla de la un cap la altul, fiindca nu-si amintea cuvintele pe care le stia odata si fiindca ii disparuse pur si simplu scanteia aia speciala a lui :(.
Ce mi s-a parut degradant pur si simplu a fost cand au inceput sa-i faca lui T. socoteala banilor pe care ii primise la un mom. dat: ce-a facut cu ei, cat de repede i-a cheltuit si chestii din astea care iti intorc stomacul pe dos :(.
Si, repet, el nu se putea apara :(((.
Nu stiu ce o fi fost in prima parte a filmuletului, dar ultima parte mi s-a parut grobiana de-a dreptul.

Filmul e asta:

http://port.ro/the_shukar_collective_project/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=10456803&i_topic_id=1

Si, daca e sa citesti ce e scris despre el, nu e altceva decat proiectul Shukar Collectiv studiat cu penseta si microscopul.
Asta or fi vrut sa faca, o parte chiar le-a reusit, dar n-am inteles de ce au fost lasate toate acuzele alea la adresa lui T., in conditiile in care omul ala chiar nu mai putea spune nimic in apararea lui. Filmuletul mi s-a parut halucinant pe alocuri. Si foarte trist. Si cu un singur personaj negativ.



Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Tare trist ce povestesti, Denizel.
Intradevar, din prezentare filmul pare interesant, pacat daca l-au scapat din mina si senzatia cu care se ramine e cea a rafuielilor din grup.
Il voi pindi pe HBO, or sa-l mai dea, probabil...


Citat:
Chiar si asa scary fara rost cum a fost :(,

Scary mult si fara rost, intre altele si prost ...
"Exorcistul" in viziunea interpretativa a formatiei de teatru de amatori a caminului cultural din Cardiff.
Sint rea?
Sa stiti ca n-o sa ma auziti nici cu cel mai mic repros la suspansul inteligent si bine realizat din Blink, dar aici... ...

Ba da, au fost si chestii faine, incepind de la parcarea ratata a Tardisului, de nu puteau deschide usa . Sau atacul mizgaliturii. Sa nu uit pisica.
Adevarul e ca si ideea in sine era faina, generoasa.
Dar daca scenaristul era in vacanta iar regizorul tocmai se retrasese la o tigare, a iesit ce-a iesit.

Om vedea ce o mai fi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Bietul Tamango. Semipareza, carje, un om minunat cu muzica lui specifica sa ajunga hartuit, certat, sa i se faca socoteala banilor? Rusine. Ati vazut ca sotia lui, Florica, nu era tiganca? A fost cucerita de personalitatea lui mai demult si s-a maritat cu el, desi familia i-a intors spatele. Uf. Lume nedreapta.

Denizel, Iileana, de aci inainte surprize placute veti tot avea. Iar seria a patra la care ma uit acum e super. Nu gasesc adjective suficiente, astfel ca "super" (caracterizarea unui adolescent, de altfel) imi vine s-o folosesc tot mai des.
Am trecut si peste Pompei . Si am ras cu lacrimi la final. De regula, te intristezi, acum s-au inversat momentele, suficient sa ma bulverseze putin.
Revin mai pe seara.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

"Exorcistul" in viziunea interpretativa a formatiei de teatru de amatori a caminului cultural din Cardiff.
Sint rea?



DA!!! (fie vorba-ntre noi: :)))))


Aoleu, aia cu deschisul usii la Tardis, dat cu nasul in zid, inchis usa la Tardis si intors Tardis a fost de milioane + .

Sa vad daca reusesc sa ma uit la Blink.
Apoi, iau seria 3 de la coada la cap, ca sa mai vorbim si despre epsioade vazute de toata lumea.

A, dupa ce am vazut despartirea de Rose, nu suport sa vad ca Doctorul se poarta prea grijuliu cu Martha .
Iar Martha mi se pare o micuta uzurpatoare care are imensa indrazneala de a fi geloasa si de a pune intrebari agasante despre predecesoarele ei :D.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Iar seria a patra la care ma uit acum e super. Nu gasesc adjective suficiente, astfel ca "super" (caracterizarea unui adolescent, de altfel) imi vine s-o folosesc tot mai des.



suuuuuper, Ingrid!!!!!!!! Ce veste buna!!!!!


Da, sotia lui Tamango pare o femeie tare buna :). Am vazut mai demult un interviu cu Tamango, in care spunea ca sotia lui e o romanca dulce-dulce .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui iileana
"Exorcistul" in viziunea interpretativa a formatiei de teatru de amatori a caminului cultural din Cardiff.
Sint rea?

DA!!!



Am vazut "Army of Ghosts", mi-a mai venit inima la loc, hai ca nu-i chiar atit de disperata situatia la caminul cultural din Cardiff. . Si-au revenit la normal.

Bine ca m-a tinut deprimarea de la episodul de marti pina la cel de joi, ca, daca ar fi fost sa fie de la cel de joi pina la cel de marti, cine stie cite rautaturi mai spuneam si ce decizii ireparabile luam :)))))))))....

Ati vazut, dom'le, cu ce se ocupa Martha inainte de a fi Martha? Lucra la Torchwood, mai, si devenise unealta dusmanului de clasa, tz-tz-tz, , asa ceva...

Ingrid, ma bucur mult ca viitorul suna bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Iileana, Denizel, off-topic:
Cuvantul de ordine e NU. Nu are rost, nu e fair sa va alegeti cu cartonase sau mai stiu eu ce. Sunt multumita ca macar atat am scris. Pret de 2 capitole si ceva. Cine a avut ochi sa vada, a vazut. Ar mai fi fost vreo 3-4 tari, dar esentialul l-am prins. Mai era si expunerea finala, m-au scutit de ea.
Multumesc fetelor de sustinere.

Citat:
A, dupa ce am vazut despartirea de Rose, nu suport sa vad ca Doctorul se poarta prea grijuliu cu Martha .
Iar Martha mi se pare o micuta uzurpatoare care are imensa indrazneala de a fi geloasa si de a pune intrebari agasante despre predecesoarele ei :D.

Sufera tare Martha, se indragosteste de Doctor, iar el viseaza la Rose. Lupta si ea cum poate.

Citat:
Ingrid, ma bucur mult ca viitorul suna bine!

Suna bestial, acum a declarat si sotul meu (pe care observati ca il intercalez din cand in cand la comentarii) ca e cel mai bun, cel mai expresiv, cel mai...de D T e vorba.
Aha. Undeva, intr-un coltisor de suflet, mai zace C E. N-am putut sa-l uit.



Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Undeva, intr-un coltisor de suflet, mai zace C E. N-am putut sa-l uit.



Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues



hi hi, prima dragoste, nu?





Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput