Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila

Ioanact – neaaparat sa mergi cu extras de cont. Pentru alocatia de 200 lei , aiai lunara, nu ai dus extras de cont ? ca si acolo trebuia dus , eu am dus si chiar mi l-a cerut cel de la ghiseu !

[blue]Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

[font=Georgia]"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"



Inca nu am depus dosarul pt alocatie..nu stiam ca se poate chiar daca nu ai terminat concediul de pre/postnatal.
Luni va duce sotul dosarul, si vreau sa fac si pt trusou..e tarziu..pot sa-l fac acum?



POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

revin cu o intrebare: am vazut in pozele voastre cu bebei cu colacei ca sunt in cada si le-ati pus si chilotei pe ei. De ce? Doar pentru filmare sau asa ii bagati in general in cada?


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

bluekidoo – eu ti-am dat linkul este : http://www. babyspa.ro/
Chiloteii sunt pt filmare !

Ioanact - pt trusou si alocatia lunara si indeminatia de nastere adica 150 + 200 + 230 lei puteai sa depui imediat dupa ce ai nascut. Eu zic samergi sa depui cat mai repede. Sigur mai poti depune
Sa nu uiti ca iti trebuie extras de cont si pt alocatia lunara ! Deci sa iei 2 de la banca, spui ca iti trebuie pt alocatie si indeminizatie si insisti sa iti dea ca trebuie orignale pt ambele !
eu pt trusou si alocatia lunara si indeminatia de nastere am depus pe 20 martie sau asa ceva si postnatalul l-am terminat pe 21 aprilie.
Daca depuneai la timp pana acum ar fi trebuit sa primesti alocatia pe luna mai.
Numai pt indemnizatia de crestere trebuie depus dupa cele 42 de zile de post natal.


Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila

Ioanact - pt trusou si alocatia lunara si indeminatia de nastere adica 150 + 200 + 230 lei puteai sa depui imediat dupa ce ai nascut. Eu zic samergi sa depui cat mai repede. Sigur mai poti depune
Numai pt indemnizatia de crestere trebuie depus dupa cele 42 de zile de post natal.


Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010[/blue]
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"[/font=Georgia]



Maine termin concediul de postnatal..de aia am zis sa depun tot odata.



POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


sensibila 230 ron e pt prima nastere. Eu fiind la adoua nu m beneficiez.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Ioanact - Sa nu uiti ca iti trebuie extras de cont si pt alocatia lunara ! Deci sa iei 2 de la banca, spui ca iti trebuie pt alocatie si indeminizatie si insisti sa iti dea ca trebuie orignale pt ambele !eu pt trusou si alocatia lunara si indeminatia de nastere am depus pe 20 martie sau asa ceva si postnatalul l-am terminat pe 21 aprilie.
Daca depuneai la timp pana acum ar fi trebuit sa primesti alocatia pe luna mai.

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

sarutmana mult sensibila

Am ajuns la capitolul 18 da nu cred ca apuc sa il citesc tot si tare presimt ca pana citesc eu iar voi deja sunteti la 20


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

La multi ani Rebiana ! sanatate si fericire multa alaturi de copiisi sot

La multi ani Stefanna! sa treaca problemele sa va bucurati unul de celalalt si de doctoras si bebelus

andira scuze! pe 5 august ajungem in romania, eu stau in dr taberei, cred ca prin parcul moghioros si herastrau o sa stau daca nu e f cald sau plaza

stefimic ma bucur sa aud de voi! nu stiu nimic de fontanela din spate, stiu ca cea din fata e controlata mai des

ioanact delia13 am vazut poze cu bebelusi scumpi, mamici dragute si ioana frumoasa



roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

LA MULTI ANI REBIANA, suflet cald si plin de conpasiune.Sa fii fericita cu ai tai copilasi si sa primesti de Sus numai bucurii si binecuvantari.



Stefanna mami de BIANCA-NICOLA si LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


sensibila 230 ron e pt prima nastere. Eu fiind la adoua nu m beneficiez.



Eu am luat-o si sunt la a treia...
Cred ca o iei si tu.

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput