Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Child multumesc pt link . am primit mesajul tau si te sun din Brasov! abia astept sa ne cunoastem si sa schimbam impresiile despre cei 2 alintati.

Roxana mortale pozele, se pare ca Ivan il mosteneste pe Leo

nu stiu cum dar cred ca am facut o mini-mastita dupa 3 luni de alapat fara probleme
ma doare sanul intr-o parte de vreo 2 zile si azi am vazut ca e si putin inrosita zona. aseara ma simteam rau ca de raceala si m-au luat si ceva frisoane. am tot luat paracetamol si vreau sa imi pun si o compresa pe san. az parca e un pic mai bine, sa vedem.

va pup pe toate si un weekend placut.
Oana iti urez si eu concediu placut!!!

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010
http://picasaweb.google.com/ina3040/RobinSebastian#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Acum am vazut ca nu era albumul public cu poze de la intalnire..tb sa va logati cu userul si parola mea..acum le puteti vedea.
Aici sunt. Enjoy!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

admirat printeselefrumusele foc

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ioanact - nu venim la Constanta , plecam la Albena.
Dar plec in exact aceeasi perioada ca si Nino (august), si era sa fie si acelasi hotel, numai ca noi n-am mai gasit locuri.

De-asta ziceam ca ne intalnim pe autostrada.

Dayanara - te intrebasem eu pagina trecuta, dar cred ca n-ai vazut (sau imi dai cu "skip" - glumesc ): cand in august veniti in RO? Ca mi-ar place mult sa ne vedem, daca nu e in perioada cand plecam la mare.
Daca binenteles vrei si tu .

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Ioanact – neaaparat sa mergi cu extras de cont. Pentru alocatia de 200 lei , aiai lunara, nu ai dus extras de cont ? ca si acolo trebuia dus , eu am dus si chiar mi l-a cerut cel de la ghiseu !

castelanaC – vacanta placute, vreme buna si distractie la maxim ! Sper ca bebe sa se simta bine in Romania !

EVAMIKA –fiecare copil are personalitatea lui si modul lui de a fi si ca atare nu ii putem compara. Si Eva o sa se linisteasca, important e cum ziceau fetele ca tu sa fii calma si sa ii oferi liniste, ceea ce cred ca si faci. Ea o sa fie un copil cuminte mare, a mea ……. Cine stie ?

dayanara – super pozele


Fetele de ieri Gia se intoarce de pe spate pe burta pe partea dreapta si zici ca e hopa mitica. Cum o intorci pe spte o ia iar spre drepta si se intoarce. O sa pun mai tarziu un filmulet dar momentan netul asta nu vrea sa mearga decat cu noduri si nu il pot incarca.

La multe lunite : Ianis Stefan(de Andra_s), Isabella Katy(de 25miky), Riccardo(de nafi)!!!

La multi ani Stefanna si Rebiana !!!

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Fetele intrebare intrebatoare: de la ce varsta putem ridica o treapta la carucior? Adica sa nu mai stea perfect intins la orizontala ci sa poata vedea si el una alta (ca ma tot gandeam ca nici in masina in scoica nu sta perfect intins la orizontala si nu-i o problema). Si oricum mai mult de 2-3 ore nu il plimb pe afara, dar se plictiseste saracul uitanduse la copertina carutului

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Briza - eu nu le-am ridicat inainte de 5 luni, daca era carucior cu 3 trepte. Depinde de tipul de carut, cat de mare e diferenta intre orizontala si prima treapta (la mine era destul de mare).

La 5 luni incep deja sa se salte singuri, iar la 6 luni stau de obicei in fundulet.

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

In scoica nu sta perfect intinsa, e foarte adevarat, si de-asta si Iris prefera scoica carutului, dar e omologata pentru 0 luni, si in ea nu se sprijina totusi in fundulet.
Si oricum in casa, cand o mai tin in scoica, o ridic mai sus, in asa fel incat sa stea mai pe spate.

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Buna mamici

Cand credeam ca mai am un pic si sunt la zi am descoperit ca sunt cu vreo 2 capitole in urma.. nu prea am mai intrat de ceva timp ca mi-a venit viitoarea cumnata in tara si si-a cumparat apartament si stam mai tot timpul la ea sa o ajutam cu renovatul, curatenie, chesti dastea.. Tanya este bine, vioaie, rade la toata lumea. oricine o vede se mira si nu le vine sa creda ca exista copii atat de cuminti, ma intreaba daca sigur nu este de jucarie asta desi cred ca ne dau dintisorii (baleste toata ziua, baga manutele in gura, daca nu manute atunci suzeta, si mi se pare gingia de jos putin umflata si albicioasa)

Acum ceva timp spuneam eu de cursurile de inot la miciicampioni...o fata mi-a dat un link cu un club de innot pentru pitici unde se cereau si analize (spre rusinea mea nu mai stiu nici cine, nici site-ul si nici capitolul in care se vorbea) Am rugamintea sa imi mai spuneti si mie odata acel link ca viitoarea cumnata vrea sa o inscrie pe Tanya luna viitoare acolo si as vrea sa ma interesez sa stiu mai multe.. Azi o sun si eu pe mamica cu colacei si sper sa mai aiba.. daca nu o sa dau eu comanda pe ebay.. in cazul in care nu mai are si dau comanda va anunt poate mai sunt doritoare

weekend placut va doresc


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

am vorbit cu Miremia, mai are cativa colaci asa ca luni intru si eu in posesia lui si o sa pun pestisoru in apa sa se balaceasca


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Eu am o intrebare .
Daca http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1207
asta e scheme obligatorie din 2010 cum spun cei de pe site de ce nu se face Hib= Vaccinul Hib (vaccinul anti-haemophilus influenzae B) gratuit ?
Are cineva HIB facut gratuit ?

Pe siteul de mai sus zice ca la 2 luni trebuie facut DTPa-VPi - Hib si HEP B
Si mie mi-a facut HEP B + DTP + VPO

sTIE CINEVA DACA hhib e inclus in vreuna ?
Acum mie mi-a zis cineva ca trebuia cumparat, ca se cumpara HIBul si ca ar fi vreo 60 de lei.
Bai da de ce nu ne spun sa in cumparam daca nu ni-l fac si e obligatoriu ?

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput