INSEMINARE 67

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

dragele mele uitati ce am gasit...,,Fetelor , azi am fost si eu la eco. S-a vazut un mic sac gestational. Dr D nu a fost f incantat si m-a pus sa-mi fac beta, sperand sa fie acea implantare tarzie de vina.
Din pacate nu am o veste buna pentru ca beta a scazut la 81. Data viitoare poate voi avea mai mult noroc. A fost atat de bine sa fiu gravi ...2 saptamani! Va multumesc tuturor pentru incurajari.,,asta este postat de ella la biogenesisi




buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita33 spune:

ALINA-Si aici se face stimulare tot asa,fara pauza...Voi discuta aspectul cu dr...
Cand am zis ca ovulez,ma refeream la faptul ca eu am facut 5 zile stimulare,si deja ovarul drept e pregatit...sunt in z 8...normal era z14,z15....Luna trecuta a fost z 15.dupa 9 zile de stimulare.
Dr mi-a zis azi ca joi la 12 facem a 2-a IAC.
Acum mi-am facut Ovitrelle....
Bafta maine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita33

ALINA-Si aici se face stimulare tot asa,fara pauza...Voi discuta aspectul cu dr...
Cand am zis ca ovulez,ma refeream la faptul ca eu am facut 5 zile stimulare,si deja ovarul drept e pregatit...sunt in z 8...normal era z14,z15....Luna trecuta a fost z 15.dupa 9 zile de stimulare.
Dr mi-a zis azi ca joi la 12 facem a 2-a IAC.
Acum mi-am facut Ovitrelle....
Bafta maine



lumi ...Doame ajuta ...eu tocmai am ajuns acasa si ma-m bagat in pat ...a decurs totul normal si fara dureri ....acuma vine perioada grea
succes pe maine si incredere ...hai ca numaram inpreuna ...o sa fim burtici cat de curand

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Bunaaa!

Desi nu am mai scris v-am tot citit si asteptam vesti bune... inca mai astept :)
Bafta fetelor care sunt in asteptare de liniute!

Sensibila ce mai face bobocica ta? E frumusica foc! pup

Viss bafta cu FIV-ul!

Eu in iulie voi face FIV...deja am emotii :) pfuu...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita33 spune:

Iti tin pumnii ALINA..Sper sa fim burtici curand toate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

alinutahu si luminita33 sa dea DD sa fim toate! Viss si elenus26 sper ca asta sa fia FIV-ul cu noroc! Anul asta trebuie sa fim cat mai multe! Aruam imi pare rau ca nu a fost sa fie de data asta , dar pana la urma o sa reusesti. Eu am inceput de trei zile cu Arefam-ul si imi iau zilnic tb. de acid folic. Deocamdata ma simt foarte bine din toate punctele de vedere si incerc sa ma mentin optimista. Dar, si daca nu reusesc,tot mai sper ca DD imi va asculta si imi va da un bebe si mie(si voua tuturor). Pupicei dulci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Buna dimineata ...va astept la o cafeluta cu lapte sau frisca ,dupa preferinte,

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

buna
azi sunt in ziua9 de la inseminare. as face un test de sange maine,ce ziceti?
sper sa avem cat mai multe doua liniute si valori mari la bHCG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_26 spune:

buna,
eu zic ca poti sa iti faci testul de sange maine.
si eu l-am facut in ziua 10 la indrumarea dr. si eram insarcinata.
asa ca poti sa mergi linistita.
MULTA BAFTA SI SA FIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_wanted

buna
azi sunt in ziua9 de la inseminare. as face un test de sange maine,ce ziceti?
sper sa avem cat mai multe doua liniute si valori mari la bHCG
eu una as mai astepta putin ...stiu ca sunt cazuri in care in z10 deja stiu una si buna dar nu uita ca daca ai facut pregnyl sau ovitreele sau choragon atunci rezultatul pote fi fals...pt ca inca ,depinde de caz,nu se elimina din corp serul ...oricum ai hotara sper sa reusesti si sa ne aduci doua liniute rosii

buburneak

Mergi la inceput