INSEMINARE 67

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

Sensibila poate e cu noroc de data asta! Cat despre ce va fi..daca va fi...am trecut de mult de faza cu mofturile.Ce-o fi,dar sa fie un bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

Ela ce fac bebei? Unul sau doi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor. peta - ma bucur ca, nu m-ai uitat, si inca iti aduci aminte de mine.poate unul dintre gandurile tale bune, ma va ajuta sa ..vin dupa tineiti doresc o sarcina usoara in continuare si nastere usoara.poate ne vom intalni intr-un parc, la toamna..
ella- ma bucur enorm ca ai reusit, ca pana acum chiar dc ai avut mici/mari peripetii,sunteti bine,si sper ca , chiar dc nu ne-ai mai scris cum a fost la eco, sa nu se fi intamplat nimic rau..asteptam vesti.
fetelor, cred ca si eu am sa iau drumul Ellei.v-am scris la un moment dat ca lucrurile la mine au cam luat-o razna datorita hormonilor,ba ciclu cu 10 zile mai devreme , ba ovarul stg nu mai raspunde la doza mare,am mai facut un eco, si lucrurile erau si mai strange- cu foliculi restanti, care nu s-au spart, endometru nesistematizat..concluzia - din toata "saracia"am sa fac un FIV.mi-a dat progesteron 10 zile(probabil ca sa se sparga foliculii restanti)- ieri seara a fost ultima zi de pus arefam,astept sa-mi vina ciclul, fac hormonii de ziua 2,ies la pranz,dc sunt rezultatele bune, fac eco in aceeasi zi , si dc totul e bine, ii dau bataie..
ELLA- dc ai timp si chef, poate imi povestesti si mie intr-un PM, unde ai facut fiv, cat te-a costat, ce peripetii ai avut de trecut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Fetelor azi m-a venit ciclu nici nu am apucat sa fac testul.
Am sperat foarte mult luna aceasta parea totul bine si foliculul ,endometrul ,spermograma.Ma gandesc ca poate trebuia sa iau utrogestan dupa IA poate nu am avut suficient progestogen .
Acum stau si derulez filmul inapoi si incerc sa gasesc o cauza .De ce nu s-a prins?
Poate ar trebui sa mai fac niste investigatii.
Oricum m-am hotarat sa iau o pauza pana prin septembrie vreau sa ma duc in concediu ,sa ma relaxez simt ca acum nu as mai putea sa trec iar prin stresul unei IA cu tot ce implica ea zile numarate ,ore....
Simteam nevoia sa ma descarc
Viss iti doresc multa bafta sa ne dai vestea ca mare cat de curand.
Pinuta bafta sa fie cu ochisori.

anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

aruam – imi pare tare rau !
Sincer ti-ar prinde f bine o pauza si cine stie poate se prinde natural daca urmaresti cand trebuie prestat sau nu si in plus sunt sanse mai mari acum dupa stimulare.
Nu incerca sa gasesti cauze ! Se poate ca totul sa fi fost perfect si totusi sa nu se prinda. Sau poate ca ovulul nu a fost de calitate, nu exista ecplicatii clare si nu faci decat sa te torturezi incercand sa le gasesti.
Sa iti ajute Dumnezeu ca in septembrie sa ramao gravi !
Pana tunci uita de tot ce inseamna IA si concediu cat mai placut.

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

aruam, imi pare rau ca nu s-a prins nici luna asta...ideea cu pauza mi se pare si mie buna, uneori trebuie sa-ti reincarci bateriile, ca si stresul cauzeaza...
viss, sigur ca nu am uitat de tine, si mi-ar placea sa ne mai intalnim... iti urez bafta multa la FIV, unde vrei sa faci, tot la giulesti?
ella - felicitari, imi pare tare bine ca ai reusit si te astept cu vesti de la eco, o sa fie totul bine...
apropo de simptome de sarcina, si eu am avut in ziua in care trebuia sa-mi vina dureri exact ca la ciclu si fata de alte dati cand in rest eram plina de asa-zise simptome, nu am mai avut nimic altceva...pe mine in general durerile de CM ma apucau dupa ce imi venea cam la jumatate de zi de la venire, si mi s-a parut un pic ciudat ca ma durea inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita33 spune:

ELLA-felicitari...sper sa se ia si la noi...
Eu am facut 5 zile stimulare,azi am facut eco si am un folicul de 20mm,asa ca mi s-a recomandat sa fac asta seara OVITRELLE,si joi la 12 am inseminare.....again.
Pupici si bafta la toate fetele....
ALINA-tu ce faci?cand ai IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita33

ELLA-felicitari...sper sa se ia si la noi...
Eu am facut 5 zile stimulare,azi am facut eco si am un folicul de 20mm,asa ca mi s-a recomandat sa fac asta seara OVITRELLE,si joi la 12 am inseminare.....again.
Pupici si bafta la toate fetele....
ALINA-tu ce faci?cand ai IA?
lumi ...iti doresc succes si sa fie cu ochisori de data asta ....eu maine la 12.30 fac IA si dupa acea plec acasa in ro pana in 4 iulie ...asta asa ca sa ma relaxez pt ca prima IA a fost foarte grea in sensul ca ma-m stresat mult ,la orce miscare prin burtica tresaream si sti tu cu trecerea timpului dupa IA ,ne roadem unghiile degeaba ...asa ca HAWAI ...na bine ROMANIA ca nu ne tine buzunarul de hawai

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita33 spune:

Asa-i ALINA....Trece foarte greu timpul....
Dar sincer,parca nici nu am asa mari sperante...Cred ca daca nu iese acum ,voi face pauza 2 luni,si apoi din nou la lupta...
Din cauza progesteronului mi-a intarziat 5 zile stopul,acum sunt in z 8 si din cauza stimularii ovulez.....deja...
Sa fie cu noroc de data asta....Am calculat si daca raman,nasc de ziua mea...

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita33

Asa-i ALINA....Trece foarte greu timpul....
Dar sincer,parca nici nu am asa mari sperante...Cred ca daca nu iese acum ,voi face pauza 2 luni,si apoi din nou la lupta...
Din cauza progesteronului mi-a intarziat 5 zile stopul,acum sunt in z 8 si din cauza stimularii ovulez.....deja...
Sa fie cu noroc de data asta....Am calculat si daca raman,nasc de ziua mea...

pupici
draga lumi eu una nu ti-as recomanda pauza ,bineantales daca simti ca te lasa puterile atuncea da,dar cu cat este mai stimulat organismul cu atata sansele sunt mai mari ....cel putin aici in ungaria se face 4 -6 luni stimulare si se incearca spontan dupa o luna pauza si din nou sase luni de stimuare dar de data asta se face insemanre in fiecare luna si daca nici asa nu vine bb atinci FIV
acuma vin si eu cu o intrebare ...daca ovulezi natural atunci pt ce ovitrelle? si daca deja ovulez atunci de ce astepti cu IA pana joi?


buburneak

Mergi la inceput