Bv Tina,Ariana delfinasi de iul-aug 2010 (135)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pai la secretul matusei ma refeream Larisa. Poate il divulga. Si apai si moasele de la CMU au experienta.

Mie mi-a trecut prin cap sa o iau pe Ana cu mine la spital. Nu sa vada sange si pe unde iese bb dar sa il vada cum se naste. Mie mi-ar place dar mi-a sa nu visez prea tare ca totul o sa fie perfect.

Katalina, nu astepta apa sa se rupa , contractii la 5 minute sunt suficiente. Ei stii tu mai bine ca ai mai multa experienta decat mine, ai reusit de 2 ori sa nasti normal.
Carla, cumva ai mancat cirese sau pepene. Ca eu ies incredibil de bine de cand le am constant in meniu.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

katalina, n-am reusit sa vad site-ul cu cadita dar am dat cautare pe google onda evolution si am gasit mai multe...arata f bine si imi place ca are suportul ala de fixat pe cada mare...asa ma gandeam si eu...ca mi-ar trebui. Nu mai vreau sa ma car cu cadita in camera lui bebe cum faceam la ale. cred ca de asta voi lua si eu. mersic. oare gasim si in magazinele clasice...sau doar in online-uri?
carmen, de ce cadta galeata vorbesti...?

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Este o cadita , de fapt o galeata speciala votata peste tot ca cea mai buna , caut sa vad daca o mai gasesc si tit dau

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
33+ cu
AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

katalina, n-am reusit sa vad site-ul cu cadita dar am dat cautare pe google onda evolution si am gasit mai multe...arata f bine si imi place ca are suportul ala de fixat pe cada mare...asa ma gandeam si eu...ca mi-ar trebui. Nu mai vreau sa ma car cu cadita in camera lui bebe cum faceam la ale. cred ca de asta voi lua si eu. mersic. oare gasim si in magazinele clasice...sau doar in online-uri?
carmen, de ce cadta galeata vorbesti...?

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/




larisa noi am luat onda evolution, cu suport de alumiuniu. poti sa o folosesti pana la 1 an, pana la 6 luni are suportul de bebe si dupa sta in fundulet

inca nu am folosit=o ii facem in chiuveta momentan, ca e micut

dar pare chiar ok,. diferenta fata de onda e ca are covorasul antiderapant

am luat-o de la magazinele happy baby, am gasit-o mai ieftin ca pe net..parca 120 era...nu mai stiu ca a luat-o sotul cat eram in spital, dar o vazusem mai demult si eu l-am trimis acolo

intra pe net, ca au mai multe magazine si vezi care e mai aproape de tine

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

katalina, n-am reusit sa vad site-ul cu cadita dar am dat cautare pe google onda evolution si am gasit mai multe...arata f bine si imi place ca are suportul ala de fixat pe cada mare...asa ma gandeam si eu...ca mi-ar trebui. Nu mai vreau sa ma car cu cadita in camera lui bebe cum faceam la ale. cred ca de asta voi lua si eu. mersic. oare gasim si in magazinele clasice...sau doar in online-uri?
carmen, de ce cadta galeata vorbesti...?

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/




larisa noi am luat onda evolution, cu suport de alumiuniu. poti sa o folosesti pana la 1 an, pana la 6 luni are suportul de bebe si dupa sta in fundulet

inca nu am folosit=o ii facem in chiuveta momentan, ca e micut

dar pare chiar ok,. diferenta fata de onda e ca are covorasul antiderapant

am luat-o de la magazinele happy baby, am gasit-o mai ieftin ca pe net..parca 120 era...nu mai stiu ca a luat-o sotul cat eram in spital, dar o vazusem mai demult si eu l-am trimis acolo

intra pe net, ca au mai multe magazine si vezi care e mai aproape de tine

mami de brotacel Andrei Ioan


aha...cand zici suportul de aluminiu te referi la cel ce se prinde de cada nu? ca in imaginile de pe site...sau altceva? o sa caut...mersic... e bun covorasul antiderapant...nu'sh da' eu caut solutii ca ale mai mereu a urlat la baie...de asta is asa stresata cu cada...poate poate gasesc ceva sa preintampin urlatul la baie.

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

nu, ala e de plastic si e bun daca ai cada normala, dreptunghiulara...e mai ieftin

noi avem cada pe colt si nu mergea si de asta am luat pe cel cu picioare, de aluminiu..e bun ca e inalt, chiar nu trebuie sa te apleci deloc...

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Otilia, nu, nu fac nimic ca sa scap de epiziotomie...as prefera si una mai usoara Masajul de care zici..nu prea am inteles cum sa il fac si nici nu intentionez....o sa beau ceai de zmeur din sapt 38 si granule homeopate...plus o sa rog moasa de la privat sa ma ajute daca nu sa scap de epizio...macar sa fie una mai mica. La tina is 2 ingrediente bebe mic si matusa moasa....ori io n-am nici una din ele... plus ca din ce am citit dupa ce faci la o nastere epizio...e cam greu sa scapi la urmatoarea fara.

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/




larisa, poate de data asta va fi mai bine ... mie mi-au facut epiziotomie la bebe de 2600, asa ca acum la Filipone grasone ma astept din nou la asa ceva...


aaaa...si vezi ca pt baita e acel suport inclinat care se pune in vanita, e din cadru de sarma imbracat in material molcut, e usor inclinat..se gaseste peste tot...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 37+ cu bb Filip

AMR: MAI PUTIN DE 20 DE ZILE PANA LA MAREA INTALNIRE...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cred ca e vorba de www.youtube.com/watch?v=vbrNt24eHVQ&feature=related" target="_blank">Tummy Tub

Si eu am fost tentata sa o cumpar la Elisa, dar am primit masuta de infasat cu cadita si am zis pas.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

eu am suport metalic pentru cada,adica se pune deasupra cazii si am si o parte unde il schimb dupa baitza.sa vad daca gasesc poze pe net sa va arat cum e.

Bianca 32 + Andra Maria

AMR 7+ de gimnastica in burtica

Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

racusoru', aha...am inteles...m-ar incanta cel de cada...a noastra e dreptunghiulara dar inauntru are o forma ergonomica asa nu e chiar standard...tre' sa verific sa vad daca ar intra alea de plastic. pe mine m-ar avantaja aia ca le-as putea face baie la amandoi o data. ale pe jumatate si cel mic in cealalta jumatate...acum sa vedem. is tentata si sa i-au ceva sa nu ma aplec...dar cum baia e responsabilitatea lui tati o sa caut magaazinul ala sa ma duc sa vad cum arata....ne pui pozici??? este cont nou pe picassa delfinasi.2010 cu aceeasi parola...si e gol acolo...

eladea, si la mine speranta moare ultima. Sa ne rugam sa nu fie calduri mari...ca si astea intarzie vindecarea...ca e zona umeda. tre' sa stam sub aeru' conditionat. uf...nu ma mai gandesc. io in inconstienta mea...sper chiar sa scap fara....

Larisa 34+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5+ saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput