Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***219***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Deci urati-mi bafta! Ca bine zici JOANNA- depinde si de mine. El doar mi-a dat un semn acum trebuie sa profit.

Sper sa fiu tare si sa nu mai dau inapoi. Dupa 2 nopti varza mai e loc de inca una.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetele, intrebare offtopic...Mai exista magazinele de alta data (de acum 10 ani) pe Lipscani si in zona pana la Unirea?
Mireasa mea (Fina) isi doreste ceva de pus in cap...cu pene, voaleta sau floarea, pene, voaleta. Am vazut un singur model in Braila. Ea vine peste 2-3 sapt in Bucuresti, unde intentioneazasa se angajeze si ma gandeam sa dea o fuga pe l amagazinele specializate din zona Lipscani. Pe vremea mea (eu is o baba batrana) de acolo mi-am cumparat pantofii, niste floricele, alte brizbrizuri si stiu ca erau cu multime de magazine cu de mireasa, cununie, mormantari si altele asemenea.
Daca ar mai exista ce m-as baga si eu la o vizita sa ma delectez
Apropo, mergand cu fina mea prin magazine vad cate s-au schimbat de l avremea nuntii mele...Mai, mai ce baba batrana sunt. Asa ii spun Si ea rade si imi zice "da, dar cu experienta."

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Fetele, intrebare offtopic...Mai exista magazinele de alta data (de acum 10 ani) pe Lipscani si in zona pana la Unirea?
Mireasa mea (Fina) isi doreste ceva de pus in cap...cu pene, voaleta sau floarea, pene, voaleta. Am vazut un singur model in Braila. Ea vine peste 2-3 sapt in Bucuresti, unde intentioneazasa se angajeze si ma gandeam sa dea o fuga pe l amagazinele specializate din zona Lipscani. Pe vremea mea (eu is o baba batrana) de acolo mi-am cumparat pantofii, niste floricele, alte brizbrizuri si stiu ca erau cu multime de magazine cu de mireasa, cununie, mormantari si altele asemenea.
Daca ar mai exista ce m-as baga si eu la o vizita sa ma delectez
Apropo, mergand cu fina mea prin magazine vad cate s-au schimbat de l avremea nuntii mele...Mai, mai ce baba batrana sunt. Asa ii spun Si ea rade si imi zice "da, dar cu experienta."

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Da, sunt magazine de mirese o groaza. In centrul vechi (de 100 de ani) al Bucurestiului sigur gaseste magazine d-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Monnvas iti eram datoare cu un raspuns, cred ca voi sta in sect 2 , cart Balta Alba ,exista asa ceva sau am inteles eu aiurea..
Sper ca Injineru e mai bine.Sanatate multa si Vitaminei , Mutunelului,lui Stefan si sper ca nu mai e nimeni bubu.
Sa va faceti bine repde ca vine eu in Bucuresti si musai sa va cunosc pe cati mai multi da...

Floric referitor la dilema ta eu zic ca interesul tau primeaza, facerea de mine pt mine e f..e de mama.Vorbeste totusi si cu "rivala" ca sa te simti mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bianca multumesc.
Noapte cu spor si usoara. Odihna placuta.

Cred ca mai debusolate sunt mamele la momentul intarcarii decat copiii.
Si, apropo, e musai sa luam acele pastile minune???????

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Bianca hai fi tare.Uite niste ca sa fie totul bine.O data si o data tot trebuie sa se intample.Bafta.
Nu am experienta necesara dar cred ca mult mai usor adorm copii pusi in pat si voi langa in timp ce are ceva in mana.La noi cel putin asa functioaneaza, imi freaca buzele de ma indoaie se mai ridica in fund se pune inapoi si in final adoarme.Eu in brate nu il mai pot adormi de cand avea vreo 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Eu cica invat...,dar intre timp am calcat si acu ma bag in seama pe aici.Da sincer nu am nici un chef..... de invatat

Pisik legat de educatia sa zicem facuta cu atentionare fizica si cat intelege copilul la varsta asta, eu mi-s putin confuza.
De ex azi berbecu mi-a facut 2 faze de am ramas muta:
--mai nou are mania de a desuruba capace de la orice se poate..si azi a luat pompa de nas care nu se desurubeaza ci se trage.S-a tot chinuit el o vreme si a inceput sa caraie cand a vazut ca nu poate si atunci, eu, ca sa ma lase sa ii pun pampi ii zic repede : "mami trebuie sa tragi nu sa desurubezi" la care el in sec 2 a tras de capac si l-a desfacut.Eu am ramas muta.Nu i-am aratat, deci eu am un semn mare de intrebare la cat inteleg ei.Tind sa cred ca mai mult decat ne dam noi seama.
- si tot azi m-a dus de mana pe hol , s-a oprit in fata usii mi-a aratat papucii cu care sa ma incalt si mi-a zis "aide".La care eu i-am zis ca nu putem iesi ca ploua, a intis mana ( asa face cand ploua ca sa il atinga ploaia pe maini, dar acu nu a deschis usa) s-a intors si gata.
Cred ca in prima faza trebuie sa le vorbim , explicam, aratam ce se poate intampla, daca nu functioneaza ridici tonu, apoi il iei de acolo si poate doar intr-o ultima faza sa il atingi usor de atentionare.
Eu cred ca depinde mult si de "mostenirea" copilului.Faptul ca il atentionezi din cand in cand cu o atingere nu cred ca o sa il faca introvertit, speriat, marcat pe viata.
Eu par exemple am avut o copilarie super, rasfatata, m-am dat cu curu de pamant si am facut numai ce am vrut eu, fara palme si mustrari.Dar in viata de adult sa stii ca sunt speriata, nu stiu sa ma apar, sunt mai rusinoasa,sunt limitata ,etc.Deci genetica isi spune cuvantu..
Iar legat de servici , stai cu Ana daca material nu te afecteaza.Eu am ales sa ma intorc in primul rand din cauza banilor si in al doilea ..eu deja stau de 2 ani acasa, deci 3 ar fi fost deja too much.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Fetele ma chinuie tare o intrebare si de aia nu pot sa invat..
Acu pe bune am citit ca te poti intorce la servici cu intrerupere de CIC si apoi te poti intoarce in CIC ,nu?..dar in ce conditii? Adica mie mi se nazare ca nu e bine ma pot introarce ca asa am chef sau trebuie un contract pe perioada determinata ,chestii de genu?
Daca stie cineva,help pls..
A si se mai da mareata suma de 100 lei la intoarcere?
Multu.
Edit de multe prosii scrise,da la cat e ceasu ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza
am semnat condica la 5 jumate dar ne e tare somn la amandoi; mutzu e in leagan, eu chiar sunt lesinata pe un scaun de calculator.... ca m-am culcat tarziu rau cu furtuna aia de afara; cred ca azi bag si eu somn odata cu el... ca deja se simte lipsa de somn dupa vreo 3 saptamani de culcat 12-1 si dat alarma la 5 jumate;
bianca baga puiule pastiluta sa nu ai probleme cu titi; e calr ca nu mai e loc de intors

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

am prins un purice pe mine; habar nu am de unde l-am luat (de fapt stiu, din iarba de afara), dar simt ca ma mananca mana, dau sa ma scarpin si simt ceva sub degete; noroc ca am fost inspirata si am timut mana pe el.... ca altfel scapa nemernicul si-mi pisca mutzuniciul meu dulce; evident ca i-am rupt capatana in 2 miscari...

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput