Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *154*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

m-am dus si am vazut mai vechi,
e tare scumpa in scaun directorial.
si e blondutza, o minune.
si am vazut ca ii faceti baie in cada mare cu aquapod.
(cu ce speli baia inainte sa pui printesa in apa?, si noi vrem sa trecem la baia mare da inca nu stiu cu ce sa spal cada before action)

in poza 14 e o scumpa vreau si io fetita

te pup mami de Isabella Bella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

E ciudat..vezi ca avem in dreapta jos si folderul de la 9 luni!

Iulika...mama ce voinicel ai tu acolo! 11 kg?!? Super!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


in poza 7 m-a topit
sa fie sanatoasa si voioasa ca frumoasa este.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Merci..nici acum nu ne vezi la 9 luni? pai nu stiu ce sa mai fac..eventual da-i tu sa iti arate in webshots cele mai nou adaugate poze...poate poate.

Da..am trecut pe la 7 luni in cada mare ca in cadita toata apa ajungea pe jos...asa in cada se distreaza de numa'...plinge cind o scot din apa. Eu spal cada cu un produs care il folosesc si la spalat jucariile e de la bentely organic, l-am luat de pe site-ul n a p a t i. ro (scoti tu spatiile). Au chestii bunicele pentru copii de la hainute si pantofiori la cosmetice organice si bio.



de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Merci..nici acum nu ne vezi la 9 luni? pai nu stiu ce sa mai fac..eventual da-i tu sa iti arate in webshots cele mai nou adaugate poze...poate poate.

Da..am trecut pe la 7 luni in cada mare ca in cadita toata apa ajungea pe jos...asa in cada se distreaza de numa'...plinge cind o scot din apa. Eu spal cada cu un produs care il folosesc si la spalat jucariile e de la bentely organic, l-am luat de pe site-ul n a p a t i. ro (scoti tu spatiile). Au chestii bunicele pentru copii de la hainute si pantofi
ori la cosmetice organice si bio.



de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


super multmesc mult de pont.

Am reusit sa vad si pozele noi,
albumul cel mai nou nu e pus primul cum ma asteptam, a fost mai greu (deh neuronul negravid e inca in vacanta) da m-am descurcat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
La multe lunite dragi dovlecei sarbatoriti azi!!
Monikus, te rog nu mai plange.Loris pana acum o saptamana nu statea in fundulet, chiar i-am facut analize sa vedem de ce e asa moale. Insa de o saptamana sta foarte bine, se vede ca asa a fost ritmul lui. Restul e SF, ce vrea dr, sa-i scoti tu dintii?
Cu somnul la noi e la fel. In cazurile bune doarme 3 ore legate, a ajuns sa mi se para lux sa dorm noaptea 3 ore neintrerupte, se trezeste f des, si la 40 de minute. Si nu mi-a zis nimeni sa duc copilul la psihiatru. Hai nu mai fi trista ca Rares nu are nimic.
iulika, felicitari pentru flacaul tau.

Mai, cu greutatea eu mi-am revenit, desi nu speram. Ba azi m-am cantarit si am 57, nu 58 de kg cat aveam inainte de sarcina!

Acum sa va zic de bb: si-a format prostul "obicei" sa se traga de par si sa se zgarie pe fata cand e obosit si plange. Sper sa nu mie un copil de ala cu tendinte de automutilare.
Seara placuta!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Asa....Trebuie så spun si eu ceva!Am citit mesajul Monicåi ca si kawa in parcare, undeva intr-un parc superb la umbra mancand o inghetatå cu Brucu dormind ca un ingeras si mi-a iesit inghetata pe nas.Sincer!

Nu mai spun si eu ce ti-au spus fetele ca tare bine ti-aus pus.Eu vreau så iti spun despre Brucu:

-nu i-a plåcut deloc pe burta delco asa cum ma sfatuiau mai toti så il pun daca vreau så inceapa så busileascå.Urla de numa'.Nu l-am obligat pana cand a descoperit ca e chiar super så si dormi pe burta.Dar a facut singur descoperirea.

-a inceput så se tårasca asa pe la 7-8 luni, nu busileste asa cum o fac toti copii sau ,må rog , unii.la 8 luni s-a ridicat singur, timid in fundulet de pe burta.Nu stiu prin ce manevra dar a reusit.De atunci a exersat pana acum cand pot spune ca da sta ff bine in fundulet.Dar are 10 LUNI.

-a inceput så faca pasi acum de curand si inca ii face pe varfuri.Nu am nici o grija ca merge asa..Las ca are timp så se lase si pe toata talpa.Oricum nu as fi vazut modalitatea prin care il puteam eu invata cum så lase el talpa asa ca un om normal..

-dinti nu avem deloc la 10 luni.Azi am fost la medic si ma intreba asa fugitiv cati dinti are si ii spun relaxata ca nu are si el si mai relaxat(så nu cumva så ma ingrijorez macar un picut) imi spune las nu iti fa griji ca ii ies lui.Nu e singurul.

Cu dormitul nu stiu ce så iti spun decat ca avem si noi nopti si zile din astea cum are Raresucu' dar nu asa multe ca voi si nu stiu ce så spun.Decat ca nu cred ca e vb de o afectiune neapårat atat de grava så aibe nevoie de psiholog.

Cu alte cuvinte , ca si asa m-am intins iti spun cu mana pe suflet ca si eu m-as fi dus cu capul in Romania cu asemenea doctori

Vik nici eu nu vad pozele de la 9 luni.
Edit:Ba da le-am gasit



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Vad ca postarea lui Monikus a animat forumul . Mi-a fost mai mare dragul sa citesc raspunsurile fetelor! Super!

Multumim tuturor de urari! Sunteti niste dragute!

Anomis

Nela ai dreptate, "scoala vietii" e cea mai importanta!

Vik minunata printesa ta! Super! De unde aveti leaganul ala asa frumos? Eu ce am vazut de plastic mi se parea ca ii taie la picioruse...

Mihaela, Giani felicitari pentru slabit!!! Uau, uau, uau!

Iulika atata imi place cum te bucuri tu pentru programul de la cresa! Abia astept impresii, cred ca Bruculinu va fi super entuziasmat!

Pffff am aici notat "poze Uka", trebuie sa ma intorc sa deschid linkul sa admir! Sper sa reusesc in seara asta.

Iulia felicitari pentru dintisor!

Techila

Luci si eu as deschide o cresa in locul tau!

Mihaela drum bun si fara stres! Eu as fi terminata de griji, recunosc! La magazine virtuale pentru ce produse te-ai referit? Jucarii, haine, paturi, mancare? Eu am comandat de pe mai multe site-uri, dar cel mai des de pe bebelusultau punct ro.

Lali mai ce frumoase si putine poze! . Paulica fara frica, sigur ca o curteaza pe Sara! Cu ocazia asta le-am mai vazut si noi pe fete! Cu fetele din Bucuresti si eu m-am gandit ca oriunde ai merge, vei reusi sa te vezi doar cu fetele din acel cartier, ca e moarte de om sa vina cineva cu masina cu bebe mic dintr-un capat in altul al Bucurestiului. Si in plus ai avut ghinionul cu canicula aia, eu cel putin nu am iesit afara decat inainte de 6 dimineata (!) si dupa 9 seara. Fiind weekend poate fetele au mai plecat la tara, la munte, cu sotii, asa ca eu nici nu ma asteptam sa puteti sa va uniti mai multe. Tin minte de pe vremea burticilor ca burticoasele frumoase din Bucuresti s-au intalnit de doua ori (si noi muream de ciuda ) dar au putut doar pe racoare in timpul saptamanii, pentru ca in weekenduri mergeau cu sotii care pe unde...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ralu eu si Uve ne-am intalnit pe la 6 seara,eu am taiat Bucurestiul exact in 2 ,habar nu aveam unde este parcul,acolo se strangeau candva mai multe fete,si ne-am intalnit luni . Asta este,data viitoare vor fi doua cel putin ,ca daca nu,acusi dau eu pentru carnet de sofer, astept sa treaca si vara,sa nu mai fie canicula,ma prezint cu ceva plante bio pentru bebelaci,un stavilopod pentru Hepi,o bujie,ceva pentru Alex,daca se poate de la masinile alea vechi ale lui Mazare,ca sa fie ceva de la Constanta,la restul ma mai gandesc,mai am timp. Si daca ma superi caut ceva neamuri si de la tine din zona,din Ploiesti trebuie sa ridic un saree indian cat de curand ,asa ca o trag de maneca si pe Madalina care nu vrea sa ne spuna si noua daca s-a angajat sau nu !! Care mai este? Pe alte meleaguri slabe sanse sa ajung prea curand,asa ca cele plecate din tara nu vor fi calcate de "moi" ,dar cele autohtone sigur nu scapati necunoscute. De Uka si Santo dau eu pana la urma,pe Selen o sa o bat la cap pana ne intalnim odata. Nu de alta,dar Cumpana este la cativa km de oras,macar la o cafea cand isi face cumparaturile in Real de pe Sos Mangaliei,si tot dam nas in nas odata.
Hai ca v-am trimis si amenintarea

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola gagici,

Nu ma bateti, dar nu am mai reusit sa intru din lipsa de timp si oboseala.

Maria a avut o perioada super proasta, cu stat treaza noaptea cu orele si ulrat si vrut in brate si lipsa de pofta de mancare ziua, etc. Am crezut ca ies dintii dar nu a aparut nimic la orizont si nici nu e umflata gingia. Azi noapte a dormit mai bine si de la 7 la 10,30 si-a continuat somnul langa mine in pat. Iar la amiaza a dormit 2 ore asa ca a avut doar 1 singur somn. Si acum doarme de la 9 ca era tare obosita. Sper sa aiba o noapte buna sa fiu fresh maine.

Dupa cum va spuneam Maria a facut primii pasi singura dar acum nu a mai avansat ci e tot acolo la 3-4 pasi de la canapea la noi. Oricum e tare bine si sunt multumita. De vorbit toata ziua o face. Zice mai ales tata, dada, si mai rar mama. Si a inceput sa arate cu degetul spre tot ce o intereseaza si sa fac iiiiiiihhhhh inspre obictul ce prezinta interes. De asemenea, tare ii place sa ne jucam cu mingea, sa dea cu piciorul in ea si sa studiem pozele cu animale. Are o carticica faina cu animale pe care de cate ori o vede mi-o da sa ma maimutaresc si sa ii arat cum face fiecare. Si se distreaza de mama focului cand ma aude.

Cam atat despre noi si sanatate multa tuturor copilasilor bolnaviori.

Sper sa ne auzim pe maine.

Noapte buna

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola gagici,

Nu ma bateti, dar nu am mai reusit sa intru din lipsa de timp si oboseala.

Maria a avut o perioada super proasta, cu stat treaza noaptea cu orele si ulrat si vrut in brate si lipsa de pofta de mancare ziua, etc. Am crezut ca ies dintii dar nu a aparut nimic la orizont si nici nu e umflata gingia. Azi noapte a dormit mai bine si de la 7 la 10,30 si-a continuat somnul langa mine in pat. Iar la amiaza a dormit 2 ore asa ca a avut doar 1 singur somn. Si acum doarme de la 9 ca era tare obosita. Sper sa aiba o noapte buna sa fiu fresh maine.

Dupa cum va spuneam Maria a facut primii pasi singura dar acum nu a mai avansat ci e tot acolo la 3-4 pasi de la canapea la noi. Oricum e tare bine si sunt multumita. De vorbit toata ziua o face. Zice mai ales tata, dada, si mai rar mama. Si a inceput sa arate cu degetul spre tot ce o intereseaza si sa fac iiiiiiihhhhh inspre obictul ce prezinta interes. De asemenea, tare ii place sa ne jucam cu mingea, sa dea cu piciorul in ea si sa studiem pozele cu animale. Are o carticica faina cu animale pe care de cate ori o vede mi-o da sa ma maimutaresc si sa ii arat cum face fiecare. Si se distreaza de mama focului cand ma aude.

Cam atat despre noi si sanatate multa tuturor copilasilor bolnaviori.

Sper sa ne auzim pe maine.

Noapte buna

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput