Palatoschizis si formele sale (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaZ spune:

Buna, fetelor.
Imi pare rau, Camelia, ca mai este nevoie de o interventie. Eu raman alaturi de voi. Incep sa ma gandesc si eu cu groaza la ce ne asteapta. Cred ca ma conving din ce in ce mai mult sa o operam in Brasov. Daca este sa mearga rau, merge rau oriunde. Si cum am ajuns sa cred in coincidente... Poate asa a fost sa fie, sa se inece, ca sa ajung cu ea in spital, ca sa il intalnim pe dl. dr.
Inca o data, imi pare sincer rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Multumesc, Nicoleta.
Fetelor, toate sunteti de milioane ca ma sustineti, ma bucur mult ca sunteti aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Ewy, drum bun catre Ungaria! Sa ajungeti cu bine, sa dea Domnul sa fie bine la consult!
Sa va distrati acolo, dupa si sa ajungeti acasa la voi fara peripetii!

Camelia, am ramas cam asa cand am citit ce ati trait pe drum:

Simo, imi pare rau pt bietii oameni! Si pt sufletelul fara vina!
Din pacate, la ora asta, nu-mi vine nada in cap, nici o idee; lasa-ma pana maine, poate imi pica vreo fisa, ceva; dar dc cer externare ca sa vina la spital la Bucuresti? Nici asa nu vor "desteptii" aia? Eu as face scandal, pai acuma logic, or sa stea internati pana cand ce? Pana cand vreun "capabil" primeste o viziune si le da externarea? Sau pana le apare in vis Maica Domnului? Ce anume se asteapta? Ca poate copilul ala intre timp mai are si alte complicatii (Doamne fereste!) si se sta pe loc, in loc sa fie consultat si tratat!!!!!!
Atat pt spune, ca pana la data de 1 nici nu vei gasi pe dna dr, e in concediu si de-aia are telefonul inchis; chiar mi-a zis sa nu o sun, ca o sun degeaba, sa astept ca ne vedem incepand cu data de 1.
Hai sa incercam sa vorbim maine! Intre timp, dc ai cum, mergi si discuta cu parintii aia, sa-si revina macar cat sa faca nitel scandal, unul mic, sa poata pleca de acolo.

Merg la somn! Noapte linistita tuturor!

Editez pt Flori: mai, parerea mea e sa nu te simti vinovata pt ca ai indrumat pe Camelia acolo! Doar ca nu aveai de unde sa stii! Ai indrumat-o acolo cu tot sufletul, cu incredere; vorba Nicoletei, dc e sa mearga rau.........

Camelia, alaturi de matale1 Te-as strange tare in brate, dar locuiesti tare departe!

O palma nu inseamna educatie! Zero toleranta fata de lipsa de toleranta pentru copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaZ spune:

Ewy, unde mergeti in Ungaria? Eu am incercat sa aflu mai multe despre Szeged, unde este o clinica specializata. M-ar interesa niste preturi din Ungaria. Drum bun si vreme frumoasa va doresc.

Simona, si eu cred ca se poate observa ecografic daca este baietel sau fetita. Ar trebui sa se vada ovarele, daca ar fi fetita. Cred ca nici ei nu se grabesc prea tare sa afle ce si cum. Dar, intr-adevar, ar putea sa ceara externarea si sa incerce sa ajunga la o clinica in Bucuresti. Mult succes le doresc prietenilor tai.

Vad ca imi corespunde programul cu al vostru, Camelia si Cecilia. Credeam ca numai eu profit de somnul celei mici. In sfarsit, a adormit adanc. Astazi a fost mica terorista. Am fost in vizita cu ea la nasi si timp de 2 ore a scancit in continuu. Niciodata nu mi-a facut asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhaela_25 spune:


buna noaptea.
Camelia imi pare sincer rau ca este asa dar cine stie de ce a frut doamne doamne sa fie asa numai El poate stiisuntem alaturi de voi.
Emi ce sa zic drum bun ,bafta la control si sa va distrati tare
cecilia normal ca o sa stau sa vad ce spune dr.sa vad cum decurge dupa operatie oricum eu cu nadira ar trebui in iarna sa plecam si tati pleaca in august in anglia plecam si noi dar sa vedem la noi 2 totul depinde de ce spune doamna dr
claudia vorba ceciliei sa faca putin scandal prieteni tai ca altfel nu se poate la noi in romania si cred eu ca la ecogef s-ar vedea daca are uter sau nu.imi pare rau ca inca se mai nasc copii cu probleme
va pupicim pe toate si ma bag la nani ca imi pica ochii in gura de somn
aaaaaaa si iarasi nadira este putin racita ii curge la greu nasucul si iar tuseste nu am scapat binr ca o luam de la capat cred ca din cauza vremei
va pup am plecat la somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_claudia spune:

initial asa am zis si eu sa i se faca o eco sa vada daca are ovare dar cica e prea mic si la copiii nou nascuti nu le sunt formate inca aceste organe asa cum la baietei testicolul se dezvolta mai tarziu si coboara in scrot.
singura analiza care poate sa o faca este la intitutul de genetica sa vada daca are are cromozomi y sau x sa poata determina sexul copilului dar nu stiu ce asteapta medicii nostri?!
ar trebui sa trimita analiza de sange la acest institut sau in bucuresti pentru a se clarifica situatia ca saraca mamica vb ieri cu ea si a zis ca la un moment dat nu mai stia ce sa zica toata lumea o intreba ce este fata sau baiat si la unii zicea baiat la altii fata si s-a enervat ca o sunau toti si e era speriata si nu mai raspunde la tel.
alta problema ptr care nu ii externeaza e greutatea copilului are abia 1,5 kg.
am inteles din cate am gasit pe net ca este la cluj un medic dar costurile operatiei sunt imense si nu stiu daca vor putea dispune de astfel de sume.
de aia as fi vrut sa vb cu dr bratu poate face si ea interventii de genu ca eu stiu ca era parca werro in spital cu andrei si imi spusese ca era un copil cu ambele sexe si urma sa il opereze d-na doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_claudia spune:

este foarte greu cel putin eu una sunt foarte speriata si toata noaptea m-am foit si m-am gandit sa fac tot posibilul sa ii ajut ca si ei m-au ajutat cand am operat-o pe claudia ca aveam niste banuti datorie la ei si nu i-au mai primit spunandu-ne ca o sa avem nevoie de ei la spital .
sunt oameni mici ''de statura'' dar cu un suflet imens si as vrea din tot sufletul sa ii ajut si eu pe ei ma dau peste cap si tot nu ma las.
am uitat sa precizez mai are o problemuta la urechi are ca niste ''cercei'' din piele crescuti inj prelungirea lobului.
poate o fi un semn de la d-zeu ca e FETITA .
am stat si m-am gandit in fel si chip.
ma doare ca si cand ar fi copilul meu ca noi ne-am maturizat impreuna si la randul lor copiii nostrui vor creste impreuna si impreuna vom avea o durere in suflet ptr ca copiii nostri sufera si vor avea de suferit.
m-au invadat lacrimile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

claudia, cum se numeste medicul de la cluj, daca pot ajuta cu ceva, te rog spune-mi, poate de aici ma pot interesa mai usor ce si cum.
eu insist sa faci un topic separat pe forumul asta, o sa ramai uimita cate informatii o sa apara rapid, daca mai citesc si altii. asa la palatoschizis nu stiu in ce masura intra lumea sa ne citeasca daca nu e direct interesata de afectiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_tutza spune:

Simona imi pare tare rau pentru prietenii tai...cumplit...in loc sa te bucuri de mica minune iti faci planuri pentru operatii.Si doctorii astia chiar isi bat joc, este vorba de un copil nevinovat.Mor de ciuda cand ii vad ca nu-si fac meseria, ca nu-si respecta juramantul facut.Asa a murit o prietena draga, din vina doctorilor.A avut accident de masina, hemoragie interna si doctorii nici nu sau sichisit, in conditiile in care hemoglobina scadea.Si bani sau dat la greu...dar degeaba.Hai ca am luat-o pe aratura...Simo sper sa gasiti cat mai repede solutii pentru puiul mic.Stiu ca doamna doctor Bratu opereaza hipospadias deci tot la organele genitate, poate se rezolva la dansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

buna ziua fetelor ,ma bucur ca am reusit sa va gasesc aici dar in acelasi timp imi pare foarte rau de cele ce s-au intimplat pina acum ....am sa revin ..........sunt iuliana mami de cristina (minunea)

Mergi la inceput