Palatoschizis si formele sale (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Scuze, dar sunt f fericita si voiam sa impart cu voi bucuria mea ...tocmai am primit aprobarea la credit pt casa! In sfarsit...dupa atata timp am reusit! Nu-mi vine sa cred!


Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Corina ma gandesc maine la voi! Abia astept sa vad ce-ti va spune profesorul! Banuiesc ca ziua de maine o sa va ajute sa va hotarati unde operati mai departe. Te pupic!

Iuliana bine ai venit!

Claudia imi pare rau pt puiul prietenei tale. Cu info nu as putea sa te ajut. Nu cunosc astfel de cazuri. Sper din suflet sa treaca cu bine peste tot ce va urma.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_tutza spune:

Felicitari Flori, acum alergati dupa apartament...vezi sa fie aproape de mama ta ca tare greu este fara ajutor...Si multumesc de incurajari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Buna seara!

Iuliana, bine ai venit printre noi! Iti multumesc pt gandurile frumoase pt Adelina! Stiu ca s-a stabilit si la voi pt luna iulie; cand vorbeai la telefon in dimineata aia cu dna dr, noi eram impreuna cu dansa; si mi-am dat seama ca voi ati putea fi; apoi mi-a zis dna dr ca voi sunteti; acuma........sper sa nu se amane prea mult la noi.
A, te rog sa-mi dai si mie datele (data nasterii minunii, diagnosticul, data operatiei, spitalul, medicul) pt prima pagina!

Corina, drum bun maine! Si sa ne aduci vesti mai bune! Ma gandesc la voi!

Flori, felicitari si bine ai venit in randul "proprietarilor", ca sa zic asa! Sa ne mai spui cum merg treburile!

Camelia, cum mai esti?

Daca nu mai intru in seara asta, va doresc de pe acum noapte linistita si vise placute!

O palma nu inseamna educatie! Zero toleranta fata de lipsa de toleranta pentru copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Corina poate ai dreptate, nu stiu.

Adevarul e ca nu stiu ce sa cred nici eu, in cazul nostru. Acum zic ca na, asta e, s-a desfacut ca a fost muschiul prea slab, acum zic ca poate nici nu a suturat deloc omusorul, cine stie, cum era intins acolo ca au tras de palat nu s-a vazut si au omis sa-l sutureze, acum ma gandesc ca poate n-a operat chiar prof Urtila ci doar a asistat si a lasat o mana mai putin experimentata sa lucreze efectiv, acum zic ca poate a facut interventia chiar dumnealui dar orice om mai are si scapari ca doar e om. Chiar nu stiu ce sa cred, daca e cazul sa ma revolt sau doar sa ma intristez ca asa e iesit. Ma gandesc ca poate am gresit ca am mers la Timisoara, pe de alta parte ma gandesc ca poate daca mergeam in alta parte iesea si mai rau, poate totusi am ales bine. Ma framant si ma tot gandesc.

Cert e ca noua ne-a spus ca operatia urmatoare, de corectare intra in costul achitat deja, deci cumva face parte din "garantie" sau cum sa ma exprim. De unde concluzia mea e ca dumnealui considera ca este o scapare din partea lor. Sau este doar dovada de bun simt si bune intentii? Acum si eu sunt sucita, ca daca ar fi spus ca nu intra in cost, as fi zis ca de ce nu intra. Daca intra, de ce intra. Nicicum nu e bine. Insa acest aspect ma intereseaza doar din punctul de vedere al motivului pentru care s-a desfacut acolo, ca durerea mea nu e banul ci faptul ca mai trebuie sa treaca fata printr-o interventie. Ma ia cu frisoane numai cand ma gandesc la asta, parca nici nu pot sa ma gandesc inca. Taica-sau de cate ori se uita la ea am senzatia ca e atat de trist ca imi vine si mie sa plang numai cand ii vad.

Sper sa reusim saptamana viitoare sa ajungem la un control in Cluj, macar sa ne linistim ca palatul e inchis complet. Macar atat, ca si aici avem dubii.

Corina sper sa veniti cu vesti bune, ma gandesc la voi. Stiu ca si pe voi va sperie gandul unei noi interventii, mai ales in lumina problemelor aparute la cea de-a doua interventie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_dor spune:

Buna fetelor

Fetita mea nascuta acum 8 zile a fost diagnosticata cu acest sindrom. Ma doare sufletul sa o vad gavata. Nu accepta nimic pe gurita, nici macar nu are refluxul de supt..orice i se picura in gurita nu stie sa inghita. Voi cum ati procedat pentru a-i invata sa ia in gurita si sa inghita?
Astazi chirurgul care a operat-o de omfalocel (o maflormatie abdominala) ne-a spus ca tinde sa creada ca aceasta problema cu inghititul este una neurologica...eu sper totusi ca nu:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Buna, Andreea!

Si bine ai venit printre noi!

Stiu ca la puiul tau e vorba de sindrom Pierre Robin; pe aici sunt cam 4 mamici (sper sa nu ma insel) ce au copilasi nascuti si cu acest sindrom; vin ele si vorbiti, ca stiu ca sunt mamici super si oameni sufletisti!
Simona, Raluca, Claudia! Haideti fetelor! Ca Ewy momentan e plecata...

Andreea, pt inceput, parerea mea este sa incerci sa te linistesti! Si eu am avut incredere oarba in medici si am zis ca ori innebunesc, ori fac stop-cardiac la ce vesti ni se dadeau; dc era dupa unii medici, "trebuia" ca fetita mea sa fie surdo-muta, sa nu mearga, etc; am inteles in ultimul an ca, din pacate, unii medici nu-si merita increderea pacientilor si nici macar titulatura; din pacate!

Curaj! Capul sus! Medicul care te-a bagat in sperieti nu e singurul medic ce poate pune un diagnostic!







O palma nu inseamna educatie! Zero toleranta fata de lipsa de toleranta pentru copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Camelia, poate se mai duc gandurile contradictorii! Mai, eu nu te condamn, cam asa-s si eu; rasucesc o idee in cap pe toate fetele posibile; din ce ar trebui sa ma linistesc, din aia ma framant!

Uuuufffffff, oare ce face Corina?

Raluca, cu voi/ tine ce este/ Esti mai bine? Ti-a trecut raceala aia? Ce face puiul?

O palma nu inseamna educatie! Zero toleranta fata de lipsa de toleranta pentru copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

buna ziua fetelor!....cecilia ,minunea mea se numeste GHEORGHE CRISTINA GEORGIANA sa nascut pe 07 iunie 2001 constanta si a fost operata la budimex in bucuresti de doctorita BRATU NICULINA in 2007 iunie 28.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

am uitat diagnosticul la nastere este palatoschizis

Mergi la inceput