Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

ziua buna si de la noi

CRISTIES, saru'mana de lista. eu iau si baneocin pudra/unguent si ophtamesona/otocalm pt ureki.


Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



Nici asta nu stiu ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Carmita felicitari pt faptul ca ati reusit sa comunicati. Desi nu am spus nimic cu privire la subiect, ma bucur nespus. Sunteti tineri si frumosi, poate ramaneti impreuna mult timp de acum inoclo.
fetelor pt felicitari!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Decenuela, super ca v-ati programat vacanta! (Intre noi fie vorba... mie Bulgaria nu mi se pare nicicum scumpa prin comparatie cu Romania. Intr-adevar dai banii inainte, mai ales pe AI, si par mai multi, dar daca aduni cat dai la noi pe cazare/masa la terase/gustari/distractie noaptea tot acolo ajungi, ba mai mult risti sa te intorci si cu depresii din cauza chelnerilor nesimtiti, a drumului de la autostrada pana in statiune, lipsa locurilor de parcare s.a.). Nu e mult 100 de ml de suc? Cate fructe inseamna?

Lucia, wb! Merci de sfatul cu aerul conditionat. Chiar e o tema dezbatuta. Dar in masina? Maica-mea zice sa mergem cu aerul dat rece cum baga masina, nu AC... Clima n-am...

Alexutzzza, felicitari pentru sucul de mar devorat! (Si mie imi plac merele bot de iepure, dar alea acrisoare).

Nik0le sa-ti fie de folos listuta! Acelasi sentiment il am si eu... ca nu mai termin treaba... acum am spalat, tre' sa intind rufele, ne-am jucat in dormitor si nu se mai poate trece de jucarii all over, as vrea sa fac si ceva de mancare si nu stiu ce... iar chef... ia-l de unde nu-i!



_
Povestea unei .
Cresc


Ma bag eu cat spala decenuela storcatorul 100 de ml cred ca e cam un mar mare, la mine 60 de ml au fost un pic mai mult de jumate din sucul obtinut de la un mar curatzat de coaja

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

carmita ms ma bucur ca s-a rezolvat si k e totul bine...sper sa fie si pe viitor
cristies...eu am clima si tin pe treapta a 2a la 22 grade ... aproximativ ms de lista si de capitol k nu am apucat

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Noi suntem la titi , s-a trezit plangand din cauza nasucului infundat.

Nikole si motata cand papa se trage de parut, ii mai raman firicele printre degetele, insa nu foarte multe, este ok. Bafta multa la dr. sa nu va sperie. Tinem pumnii si puiuta mea mica tine pumnisorii pentru Irina!

Decenuela super de super ca ati reusit sa va planifucati vacanta, cred ca nu e usor cu jiji mic. Si mie mi-ar prinde bine o vacanta, as schimba cu drag marea de aici cu betoanele din Bucuresti, da'nu pentru mult timp. Desi Valencia este foarte calduroasa de obicei, zilele astea fost chiar racoare 23-24gr ieri, azi nu stiu cate sunt, dar nu e prea cald.

de Lorena 03.03.2010

www.youtube.com/watch?v=c084hiyrgqs" target="_blank">In centrul de activitati
www.youtube.com/watch?v=Kw4qfVSVRJE" target="_blank"> In parc cu mami
www.youtube.com/watch?v=4ABn6JJ7oi8" target="_blank">Lorena vorbeste
www.youtube.com/watch?v=vMR8Vn-ctSk" target="_blank">Suzeta buclucasa

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

ziua buna si de la noi

CRISTIES, saru'mana de lista. eu iau si baneocin pudra/unguent si ophtamesona/otocalm pt ureki.


Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



Nici asta nu stiu ce face.

_
Povestea unei .
Cresc


nici eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

ziua buna si de la noi

CRISTIES, saru'mana de lista. eu iau si baneocin pudra/unguent si ophtamesona/otocalm pt ureki.


Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



Nici asta nu stiu ce face.

_
Povestea unei .
Cresc


nici eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa




nici eu

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

haircut – nu am avut timp sa-ti raspund aseara dar declar asta FAZA ZILEI. Adica se poate asa ceva? Din seria culmea forumului, vorbim de 1 an si nu ne-am dat seama ca stam in acelasi bloc, sa-mi fie rusine ca nu-mi cunosc vecinii .
Doamne cum am ajuns … Iti trimit PM acusica .


cris.d – da, in Cipru plecam

Ale3csa – sa va fie de bine botezul. Aveti flacau mare acum

Mariucasara – ce fetita frumoasa la mare , super amintiri, uite cum trece timpul ...

ayanna – Doamne ce postari frumoase ai, mai mare dragul sa te citesc

Nikole – success la neurolog! dar care e faza, de ce o duci?
ai spus si nu am citit eu din urma?

Carmita - ma bucur ca s-a rezolvat, eram sigura. sper sa va fie bine de acum inainte si sa nu mai aveti ganduri asa negre .


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Carmita, ma bucur ca mergeti in continuare pe acelasi drum. Bravo! Lasa betoanele din Bucuresti draga, ca sunt betoane si in Spania, si chiar mult mai frumoase (mai ales alea inaltate de Gaudi).

Alexutzzza (si Decenuela cand o termina de spalat storcatorul) am pus o intrebare stupida (si mai urmeaza imediat inca una).
Ce vroiam eu sa intreb e de fapt cand e stop suc si incepe pasta... ca eu stiam ca ii dai suc sa se obisnuiasca cu gustul si apoi fructul pasat sa se obisnuiasca cu textura si apoi fruct cu biscuite/cereale etc sa fie o masa... Oani (cred) ca zicea ca pentru ea o portie are 50 de ml. Eu ma gandesc ca dandu-i suc el poate sa bea cat ar bea in mod normal lapte, dar e ok?

Si cealalta intrebare stupida. Dupa ce ii dau apa din biberon sterilizez biberonul? Stiu ca sunt cu vaca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

haircut – nu am avut timp sa-ti raspund aseara dar declar asta FAZA ZILEI. Adica se poate asa ceva? Din seria culmea forumului, vorbim de 1 an si nu ne-am dat seama ca stam in acelasi bloc, sa-mi fie rusine ca nu-mi cunosc vecinii .
Doamne cum am ajuns … Iti trimit PM acusica .


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)


Eu zic ca asta e un mod foarte interesant de a-ti cunoaste vecinii .

Mergi la inceput