Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Sensibila ce dulcica e Gia si cum se balaceste ea in apa.




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira

Jeni - tare frumoase pozele!
Sarah are niste ochi maaaari si frumosi, iar tu ai aratat foarte bine!

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)


cand mai dam o tura de IOR?

http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/BotezSarahMariaByJeni_H#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa ella probabil ca depinde de piele sau organism dar pe mine dunga m.a tinut la ivan cam 2 ani
a si fost f accentuata fata de acum, dar oricum m.a tinut mult

sensibila vai deja ati probat marea tare frumusica s.a facut gia!

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Jeni frumos botez a avut iepurica ta.





Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...





a fost tare frumos! S-a ocupat aproape de tot nasii

pe tine si pe micutul Eric

http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/BotezSarahMariaByJeni_H#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
Jeni termina fata cu balena esuata.Esti numa'buna.Cat despre fetitzuca.....primesti cu colindul pe Geo?
Mamica de George-Theodor

7 Martie 2010

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici si nu numai...
Poveste fara sfarsit


primim, soacra mare Da, ai de grija ca fimea e tare fitoasa. Nu stiu cu cine seamana



http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/BotezSarahMariaByJeni_H#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Vladi, noi pt aparatul asta gasim capsule prin magazinul Domo, si ies la 1.25 lei/ expresso, si la 2.5 lei pt ciococino, latte machiatto sau capucino.. Cu comanda de pe net ieseam la 1,7 respectiv 3,4 lei

Dayanara stam bine cu raceala: Lucas mai tuseste inca, iar mie mi-a trecut gatul, in scgimb sunt un izvor nesfarsit..am facut rana la nas de atata sters. Codrin pare sa fie ok.

Jeni frumoase poze si personaje..pitica iti seamana taaaare bine!

Fetele cu soacre la distanta...sunteti comice! Daca si prin telefon ati ajunge sa va certati..ar fi vai de lumea asta!

Andira, te felicit pt relatia cu soaca!

Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

mai fetelor...eu nu am avut dunga si nu am...dar buricul meu s-a facut negru in sarcina si vad ca asa vrea sa ramana....a si poate nu am avut dunga ca eu aveam burta si cum zicea una dintre fete ...inca mai am...burta

ce-mi place de soacre...si a mea e aici in Italia (da stati linistite ca nu ne intalnim)...vad ca astea plecate...s-au dus si cu capul

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Babyangel....eu ma cert cu soacra si prin telefon...de fapt ea cu noi....ca noi doar o ascultam

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Afirmativ, si eu mai am dunga, plus cele mai misto vergeturi din lume!
Eu pe Petala o invelesc cu un finet la 30 de min dupa ce adoarme, altfel nu ar avea sens, ca il arunca. Ii place sa "mearga" prin pat, se impinge in calcaie si face cercuri de 360grd. Dimineata la 6 m-a trezit nu pt ca plangea de foame (desi nu mancase de la 21) ci pt ca arunca calcaiele in tablia patului si se auzea bong-bong.
Oana, super tare Eric la baita. Ii faci singura, sau te ajuta sotul? ca ma gandesc si eu cum sa o mai spal pe Petala ca se foieste tare de tot in apa.
Honey, m-ai intrebat de petele finutei, erau multe si mici si nu se uneau intre ele. La capitolul gatit eu fac ciorbe acrite cu bors la greu, in care bag dovlecei si diverse chestii proaspete, si de asemeni peste la cuptor ca se face repede.
Pupici

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://family.webshots.com/album/577899133ottSQi?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVAMIKA spune:

Revenim si noi dupa o absenta luuunga....dar motivata...probleme cu furnizorul de internet, cablu, telefon...scandal...schimbat furnizorul.Incerc sa citesc din urma dar e destul de greu ca vad ca aveti un spor....se vede ca -i cald afara si sta lumea in casa.
Noi in curand facem 3 luni si am fost deja la pediatru ...raportam 6.200kg, 63 cm. Eva are o culoare a pielii un pic mai inchisa ca si cum ar fi bronzata desi nu am expus-o la soare decat cate un pic....asta am observat si eu comparand-o cu alti bebei de varsta ei.Pediatra ei a zis ca e ok ca sunt eu paranoia....m-am dus cu ea apoi la Medlife unde doctora fara sa-i zic nimic m-a intrebat de ce e asa portocalie....singura explicatie e ca eu beau suc de morcovi si mere in fiecare zi cate o cana mare....am baut si in sarcina....stiam ca e bine.....se pare ca asta ar fi cauza....asa ca am interdictie la suc de morcov.Sper sa fie asta motivul si nu altul...peste 2 saptamani revin la control si dc Eva e tot carotenoida incepem investigatiile...ufff.Tot doctora de la Medlife mi-a recomandat sa-i fac ecografie de sold.....si chiar nu inteleg de ce ca am nascut prin cezariana....ha?...nu mi-a dat alte expplicatii....voi ati facut asa ceva ?
O alta problema este ca Eva nici pana in ziua de azi nu accepta suzi de nici un fel, nici biberon...nimic in afara de tzitzi...si uneori ii mai dau cu lingurita unele picaturi....deci eu nu-i pot da apa, ceai...nimik...nimik....nu tin neaparat dar mai sunt momente cand tb sa plec d-acasa si nun pot scoate tzitzi in public.
Acum hai sa o si laud...doarme noaptea 6-7 ore apoi tzitzi asa in somn si mai baga vreo 2-3 ore...deci nopatea n-am treaba.Ziua e mai cu cantec ptr ca e foarte ambitioasa si dc s-a suparat pe ceva sta juma de zi bosumflata....adik intr-o zi eram afara si i s-a facut foame si pana am ajuns in casa a mai durat cam 10 min....timp in care a avut grija sa devina isterica si a urlat apoi si nici n-a vrut sa pape...era asa nervoasa ca tremura cand o puneam la san dar nu reusea sa se calmeze.....eu le numesc "crize de personalitate".
In continuare caruselul e jucaria preferat asa ca i-am pus unul si la carut si asa am pacalit-o sa stea in carut cat e treaza.Pana de curand am carat-o in portbebe atat eu cat si sotul....fiecare cu portbebeul lui...mie mi se pare f comod....doar ca acum ne cam incingem in el

EVA IOANA 15 MARTIE2010

http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/EVAIOANA15MARTIE2010#5477530324843280738

Mergi la inceput