Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Bee, tocmai scriam mai sus ca am reusit sa gasesc o garsoniera in Saturn din 15 august.
Familia respectiva are 3 garsoniere la inchiriat si singura care mai era libera in perioada solicitata era la parter... spre norocul meu, nici eu nu prea suport scarile.

De abia astept sa plec ! Mai am de asteptat o luna

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ad_riana, cu placere .
Centrul Mamaiei il vedeam eu in zona tropicana, pe la hotel condor stiu ca parcam si ieseam iediat intr-o zona plina de magazine si terase, cu arteziana... Terasele cu loc de joaca copiii le-au descoperit, nu trebuie sa-ti faci griji ca le ochesc ei singuri . La "la mamma" aveau gonflabila. Mergeam intr-acolo o data pe zi, la pranz sau seara, in rest am mancat in zona hotelului, la Savoy, la Comandor, la Orfeu...

La Carmen in Venus au stat nasii nostri, le-am facut o vizita intr-o zi cu ploaie, am stat pe-acolo, mancat la restaurantul lor... Placut hotelul, statiunea nu arata prea grozav. Dar Jupiter, saturn, neptun sunt la o aruncatura de bat, la o adica.

Noi cautasem o camera dubla extinsa (pat matrimonial + canapea) sau o tripla, si asta a fost criteriu de selectie - nu multe hoteluri au asta. Cu 2 copii, ai infinit mai mult confort, e si camera mai mare, si loc mai mult de dormit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

mulutumesc maria. pt camera extinsa am ales si noi savoy-ul dar nu stiu daca merita sa facemn zilnic drumuri cu masina si apoi sa nu mai gasim locuri de parcare la hotel...noi anul trecut am stat la victoria si sincer nu am vazut nicio terasa cu loc de joaca pt copii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

salut

spunea aici cineva de scoica land...eu nu gasesc pe harti asta e in nord sau in sud-ul statiunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

salut

spunea aici cineva de scoica land...eu nu gasesc pe harti asta e in nord sau in sud-ul statiunii.

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)




e in nord, in Mamaia Sat, pe malul lacului Siutghiol, nu pe partea cu marea. intre Mamaia si Navodari.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

multumesc roxana. se spunea aici ca e vis-a-vis de select si numai nu-l gaseam...select e taman in sud

oare nu s-a intors nimeni din mamaia inca...sa vedem impresii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

mulutumesc maria. pt camera extinsa am ales si noi savoy-ul dar nu stiu daca merita sa facemn zilnic drumuri cu masina si apoi sa nu mai gasim locuri de parcare la hotel...noi anul trecut am stat la victoria si sincer nu am vazut nicio terasa cu loc de joaca pt copii



adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)



Stai linistita,gasesti sigur loc de parcare si daca pleci!Info proaspete,doar ce ne-am intors din Mamaia(am stat la Comandor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

multumesc roxana. se spunea aici ca e vis-a-vis de select si numai nu-l gaseam...select e taman in sud

oare nu s-a intors nimeni din mamaia inca...sa vedem impresii

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)



nuuu. de hotelul cel nou, Hotel del Mar, zicea maminuta ca e vis-a-vis de Select.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iahim




Info proaspete,doar ce ne-am intors din Mamaia(am stat la Comandor).


pai zi de comndor atunci : cum e spatiul de joaca, cum e plaja, ati mancat la hotel sau in alta parte? uffffff ce greu e, inca nu ne-am hotarat asa-mi trebuie daca nu am ascultat de altii sa merg in bulgaria ...bat-o vina de criza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delalex spune:

ingridnen imi dai si mie nr. de tel. al celor cu garsoniera din Saturn?? Ce tarife au?Ce distanta e pana la plaja?Bineinteles daca nu e secret
Vreau si eu sa merg sapt. viitoare cu fetele (de 4 si 2 ani)si Saturnul mi se pare ok pt. ca e mai liber.Vrem sa stam 4 nopti.

Sau, daca stie cineva vreo oferta de cazare la particulari, nu prea scump si aproape de plaja e binevenita
MULTUMESC!!

Mergi la inceput