Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Buna, eu i-am gasit pe internet

Nr. de telefon este 0722-530014 (d-na Monica sau sotul)

Este cam la max. 200 m de plaja

Concediu placut !

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

ad rianna,nu mai sta pe ganduri...Complexul Comandor(Amiral,Comandor,Orfeu)ti-l recomand cu caldura...Este curat si se mananca bine.Plaja este curata si foarte mare(peste 100 metri),cum cobori din hotel dai de piscina exterioara si apoi direct pe plaja...

La Savoy,nu am mers,dar arata bine si cred ca este si mai bine,(la anul ne gandeam sa mergem la Savoy).

Locuri de joaca,in afara de o piscina pentru copii nu gasesti(poate la Savoi),dar tinand cont de condittiile bune eu tot zona asta as alege-o.

Grabeste-te,trece vara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Am uitat...sezlongurile se platesc,15 roni pe zi de sezlong.In plus,nu este aglomerat....eu nu suport aglomeratia la mare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Fetelor se apropie concediul din 09 august si nu stiu unde sa merg la mare cu copii (un baiat de 11 ani si o fetita de 6 ani).Initial as fi optat pentru Bulgaria dar nu avem pasapoarte. Nici nu stiu cat ar dura sa le fac. Daca ar fi sa merg pe litoaralul ramanesc cam pe unde am vazut ca in Mamaia sunt niste preturi... As prefera un hotel cu piscina sa se balaceasca vitezomanii mei.
a.m.r. 3 saptamani pana la concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

mgabi, pasapoarte ai nevoie doar pentru cei mici, iar termenul este de doua saptamani, asa ca daca te intereseaza varianta asta, inca mai ai timp sa le faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MGABI noi peste o saptamana mergem aici:
http://www.eximtur.ro/CAP-AURORA/HOTEL-CALIFORNIA--0/0/62/44/15/0/1--1/5436.html
Am mai fost acum doi ani acolo si e super ok,daca nu te deranjeaza sa faci 5-10 minute o plimbare pe jos spre Venus sau Jupiter pentru a putea face baie ca lumea in mare,fiindca in dreptul hotelului sunt pietre mari in apa.Dar piscina e super ok si gratis ca si chez-longurile.In plus e alaturi locul de joaca cu gonflabile tot gratis pentru cei din hotel.Ca preturi e cam scump si aici,dar totusi mai ieftin decat in cele tot de 3 stele din Mamaia.Restaurantul e super - cu terasa langa piscina , cu vedere la mare,cu muzica live si cu mancare buna.Dar se poate opta doar pentru cazare si masa se poate servi si mai ieftin la alte restaurante/terase cu autoservire aflate in zona.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iahim

ad rianna,nu mai sta pe ganduri...Complexul Comandor(Amiral,Comandor,Orfeu)ti-l recomand cu caldura...Este curat si se mananca bine.Plaja este curata si foarte mare(peste 100 metri),cum cobori din hotel dai de piscina exterioara si apoi direct pe plaja...

La Savoy,nu am mers,dar arata bine si cred ca este si mai bine,(la anul ne gandeam sa mergem la Savoy).

Locuri de joaca,in afara de o piscina pentru copii nu gasesti(poate la Savoi),dar tinand cont de condittiile bune eu tot zona asta as alege-o.

Grabeste-te,trece vara!


apoi poa sa treaca vara ca eu doar dupa 20 august pot pleca in concediu ...sper sa mai fie ceva soare pe atunci
eu voiam sa aled amiral sau comandor tocmai pt ca scria ca au loc de joaca...tu zici ca nu au asa ceva? ...in asa ceata deasa ca anul asta nu am fost niciodata...nu-mi mai vine sa plec deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Incercati si la Golden Tulip, arata foarte bine, au si piscina, plus ca poti rezerva direct pe situl lor, au si o oferta speciala cu "platesti 3 nopti si stai 4". Eu am fost super multumita de hotel si de conditii

Amiralul nu are loc de joaca, sau cel putin poate m-am dilit eu si nu l-am vazut.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

Citat:
citat din mesajul lui iahim

ad rianna,nu mai sta pe ganduri...Complexul Comandor(Amiral,Comandor,Orfeu)ti-l recomand cu caldura...Este curat si se mananca bine.Plaja este curata si foarte mare(peste 100 metri),cum cobori din hotel dai de piscina exterioara si apoi direct pe plaja...

La Savoy,nu am mers,dar arata bine si cred ca este si mai bine,(la anul ne gandeam sa mergem la Savoy).

Locuri de joaca,in afara de o piscina pentru copii nu gasesti(poate la Savoi),dar tinand cont de condittiile bune eu tot zona asta as alege-o.

Grabeste-te,trece vara!


apoi poa sa treaca vara ca eu doar dupa 20 august pot pleca in concediu ...sper sa mai fie ceva soare pe atunci
eu voiam sa aled amiral sau comandor tocmai pt ca scria ca au loc de joaca...tu zici ca nu au asa ceva? ...in asa ceata deasa ca anul asta nu am fost niciodata...nu-mi mai vine sa plec deloc

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)



Io am un baiat de 6 ani,si zau,nu am avut timp la mare sa-l las in vreun loc de joaca!Nu inteleg ce atata tevatura pentru locul de joaca!La mare locul de joaca este apa marii si plimbarile lungi!!!!Dimineata a stat in apa tot timpul,la pranz cadea lat iar dupa-masa faceam o baie buna si apoi la plimbare!

Nu,complexul Comandor nu are loc de joaca,exceptand piscina pentru copii.Dar este atata spatiu,plaja este imensa,nisipul fin,poti juca volei,fotbal,fara sa deranjezi turistii...Al meu cand nu intra in apa,se juca cu un avion cu telecomanda pe plaja...

Gata,nu vreau sa te conving,am adus destule argumente!
Concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Noi am fost la Orfeu in 2006 si era in fata hotelului, chiar cum incepea plaja un loc de joaca cu tobogan, leagan si ceva de catarat din lemn parca. Nu mai este nimic acum?

Mergi la inceput