Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

N-am vazut lilieci in zona Savoy-ului . Intr-adevar e cam departe de zonele de distractie, trebuie luata masina. Merita insa plaja, cum spuneam, pentru noi asta a contat cel mai mult. Daca tot te uiti la Central, arunca un ochi si la Palace, e tot pe-acolo.
Si noi tot cu mareea, super-agentie. Rezolvat pe net si prin curier totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Adriana multumesc mult!Sper sa fie ok.De abia astept.
Sper sa gasesti un hotel bun si sa aveti un concediu superb!!!


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

maria_alexia la savoy este sp[atiu de joaca pt copii?
pe mine de fapt asta m-ar interesa, un hotel cu ceva spatiu de joaca...impropriu spus pt ca la noi nu exista asa ceva...ceva unde ar putea sa "socializeze" cu alti copilasi

ufff greu mai este...nu-mi mai place nimik, am inceput sa ma uit din nou pe grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Azi noapte am visat ca eram la mare.
Oare pe langa hotel Tomis sunt ceva hinti,topogane pentru copii???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Gata, m-am decis rapid, de ieri pe azi... dupa ce de cateva saptamani tot zic ca plec la bulgari

Am gasit o garsoniera de inchiriat in Saturn (statiunea mea preferata), cu 1 mil pe noapte, cu un pat dublu si unul simplu, bucatarie, baie, aer conditionat.
Am rezervat din 15 august si ne primeste si cu catelul, ura

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Da, la Savoy au loc de joaca in interior, chiar dragutel si bine dotat. Si sala de fitness pentru adulti, internet wireless... Plus piscina hotelului. In zona mai sunt ceva leagane pe plaja, in dreptul hotelului Orfeu, dar din metal, model vechi, cu risc mare de accidentare.
Cam toate terasele din centru au loc de joaca pentru copii, ai mei le-au amortizat la greu.

Intrebarea serii era: vreti piza la hutza-hutza sau la tzup-tzup? Adica la terasa cu balansoare sau la cea cu gonflabila de tzopait

ad_rianna, si noi am fost la fel de nehotarati. Cu Savoy-ul nu risti, au conditii bune de tot. Dar concluzia noastra finala a fost ca se poate sta bine la mare si cu buget ceva mai redus .
La un buget comparabil, am vazut hotel Carmen din Venus - loc de joaca in exterior, in interior piscina si animatie zilnica, dimineata si seara, pentru copii.

ingridnen, super afacere! Sa aveti un concediu reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Azi noapte am visat ca eram la mare.
Oare pe langa hotel Tomis sunt ceva hinti,topogane pentru copii???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"



ramo eu stiu ca erau pe plaja chiar in fata hotelului un "ansamblu" de tobogane colorate asa cum vezi prin cartierele din cluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Ingrid, campingul e cumva foarte central si nu e spre lac. E foarte mic si e in apropierea altor vile, complexuri de garsoniere sau ce mai e prin statiunea aia. Si in perioada asta era 1,5 mil. De animale nu stiu daca primesc. M-am gandit si eu la garsoniera, dar sincer mie mi s-au parut mici in poze. SI multe chiar cumva la etaj. EU una am un fix cu scari, chestii, mai bine ma lipsesc si stau la nivelul solului cu copiii mei. Vacanta placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

Cam toate terasele din centru au loc de joaca pentru copii, ai mei le-au amortizat la greu.

Intrebarea serii era: vreti piza la hutza-hutza sau la tzup-tzup? Adica la terasa cu balansoare sau la cea cu gonflabila de tzopait

ingridnen, super afacere! Sa aveti un concediu reusit.


maria imi cer scuze ca te tot sacai dar imi prind bine mesajele tale...eu in centru in zona cazino stiu un restaurant cu hutza-hutza unde am mancat pizza dar altele cu loc de joaca sau saltea gonflabila nu stiu ma poti ajuta putin? despre ce "centru" vorbesti cu cazinoul? mi se pare cam mult sa merg acolo de fiecare data la masa

hai ca ma duc sa arunc un ochi la carmen in venus, vooi ati stat si acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ad_rianna

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Azi noapte am visat ca eram la mare.
Oare pe langa hotel Tomis sunt ceva hinti,topogane pentru copii???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"



ramo eu stiu ca erau pe plaja chiar in fata hotelului un "ansamblu" de tobogane colorate asa cum vezi prin cartierele din cluj

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)



Da?????Superrrr!!!Ce ma bucur!!!!!!!!!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput