Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

mie mi-a placut la Saturn la Hora, Balada sau Sirena.
singurul inconvenient e coada de la lift :)

Am stat si la Cupidon (e mai ieftin) dar nu a fost asa grozav.

Mancam la autoservire, erau mai multe, mancare buna si ieftina

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Noi am venit saptamana trecuta din Saturn. A fost mult mai bine decat ma asteptam. Am stat la casute intr-un camping, destul de aproape de mare. Super ingrijita locatia, a fost minunat pentru copii si pentru noi! Ash fi inebunit la hotel cu nazdravanii mei, dar asa: camera de 3 locuri (noi 2 adulti+ 3 copii), baie, veranda la casuta, loc de joaca in camping. Am mancat numai la autoservire: ieftin si curat. De plaja am fost foarte multumitzi: plaja larga si curatzica, intrarea in apa ok. Una peste alta am facut o alegere buna, cred ca la anul recidivam. Incomparabil mai bine decat in Cap Aurora (unde am fost acum 3 si 4 ani).
Statiunea cam neingrijita: aleile, spatiile verzi (cam pline de mizerii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Desi ai specificat ca nu Mamaia,eu iti recomand cu maxima incintare Hotel DelMar,deschis anul asta.
Iti pun si un link sa il vezi:
http://www.plaja.ro/hotel_del_mar_mamaia_romania/
Am fost saptamina trecuta si pot vorbi la superlativ.Conditii,curatenie,personal,masa,totul la superlativ.
Inconvenient:plaja am facut la iesirea spre Navodari din Mamaia.Dar daca mergeti cu masina,este ok.10 minute.De mincat seara am mincat 4 seri la Scoica Land de care ne-am indragostit.Este si loc de joaca.
http://www.lascoicaland.ro/
Initial am ezitat data fiind pozitia hotelului-vis-a-vis de Select-insa aleea este extrem de linistita si chiar a meritat.
Preturile nu sunt de 4 stele si ce e fain e ca au SPA gratuit,sala de sah,table,remmy la mezanin unde chiar e fain seara.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

cred ca ne sucim iar si tot la mamaia o sa ajungem pana la urma. as fi optat pt comandor sau savoy dar asa de in nord nu am stat niciodata si nu stiu cum este. nu stiu nici daca se pot gasi locuri bune pentru masa pt ca vrem sa luam doar mic dejun....mi-au ajuns chelnerii nesuferiti si "pufnaitori" care trateaza foarte urat clientii platitori de bonuri valorice.
lascoicaland arata foarte bine e cumva in zona acestor hoteluri?

iarasi ma gandeam la hotel central pentru ca am auzit lucruri bune despre el...stiti ceva ? exista restaurante in zona, eventual ceva gen "impinge tava"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Bee, este vorba de Camping-ul acela unde intrarea este din strada si el se intinde spre lac ? Nu stiam ca sant casutze acolo.
Ai vazut cumva daca primesc si animale de companie (asta este marea problema in Saturn, nu ma primesc cu cainele )

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

ad_rianna, la savoy am stat si noi - vezi impresii acum cateva postari.
Masa in zona: la Orfeu au bufet stil impinge-tava si la pranz si seara, am mancat fff bine si ieftin. La Comandor au mancare buna, preturi bune, dar portii infime. Noi de cele mai multe ori am luat masina si am mancat undeva mai in centru (la capatul din centru al telegondolei sunt o gramada de terase.).
Plaja de la Savoy-comandor e cea mai faina din mamaia, infinit mai buna decat cea de la Central. Acolo nu stiu ce s-a intamplat, a mancat-o mult marea in ultima vreme, de-abia a mai ramas loc de vreo 2 randuri de cearceafuri. Cu masa la Central nu stiu exact cum e, probabil la hoteluriel din zona sau in zona comercila de care spuneam mai sus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ad rianna eu am stat anul trecut la Central a fost ok, loc de joaca, inclusiv leganute pe plaja in zona,terasa, piscina si am mancat la restaurantul hotelului unde asteptam mult dupa mancare, dar era buna. autoserviri parca nu erau in zona. Era o terasa la 5 min de mers spre nord, dar cam scumpicica

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Adriana inca nu v-ati hotarat?
Noi plecam in 19 spre Mamaia,hotel Tomis.Sper sa fie ok.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

ramonelule dupa cum vezi nu ne-am hotarat si cu cat trece vremea parca sunt tot mai nehotarata acum oscilez intre hotelurile savoy si central...savoy mi se pare mai ok dar parca este foarte departe de zonele "de distractie" ca sa zic asa, parca nu prea am chef de plimbat cu masina seara. mai ales ca am citit pe "supereva" ca cineva a fost la savoy si le-au intrat lilieci in camera poti sa-ti dai seama cam cat de oripilata sunt. maria_alexia tu ziceai ca ati fost acolo, ati vazut lilieci din intamplare? central-ul mi-a placut de acum vreo 2 ani cand am fost la modern si era chiar langa el

noi am pleca dupa 20 august asa ca mai avem putin timp...locuri sa mai fie

ramonella va doresc un concediu frumos si fara probleme si poate vii si cu impresii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Adriana,tot se mai merge putin cu masina pina la Scoica.Dar merita.Noua ne era simplu.Seara ieseam la plaja la 17-18 si stateam pina tirziu..dupa care mergeam sa papam si reveneam la hotel.
Voiam sa va zic de programul asta de "Zile gratuite de vacanta".
Noi plecam de citiva ani numai cu Mareea.Vi-i recomand.Va pun un link cu hotelurile care au aderat la programul de care aminteam.Practic,la sejurul platit se mai ofera ceva gratuit.
http://www.mareea.ro/mareea-index-n-Zile_gratuite_de_vacanta-cPath-41_1_519.html

Vacanta placuta fetelor!Cu soare si vreme buna!

Nicoleta

Mergi la inceput