Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Ingridnen de hotelul Diana din Saturn ai auzit/vazut? E aproape de paja? Fiind un hotel al MAI nu reusesc sa aflu de pe net nimic.


Bazar general DC


Criss de Alessia si Andrada
"Humor is mankind's greatest blessing" - Mark Twain (Umorul este cea mai mare binecuvantare a omenirii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hotel Diana din Saturn e in capatul spre Mangalia, nu prea este plaja in zona lui si nu are balcoane, daca imi amintesc bine. Plaja mare este in capatul statiunii spre Venus, daca vreti sa ajungeti in 2 timpi si 3 miscari la plaja mare alegeti unul din hotelurile Sirena, Hora, Balada, chiar si Cerna, Siret, Mures.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

crissandra, acum aflu ca hotelul Diana e al MAI.

Da, Diana, este in capatul dinspre Mangalia, si impreuna cu hotel Atena mi se par cele mai urate din statiune. Cred ca are vreo 12 etaje, nu are balcoane, e nerenovat. Si plaja este cam mica in zona respectiva.
Plaja mare este spre Venus, acolo ai hoteluri de 3 stele (Hora, Balada, Sirena, Cerna... si un pic mai ieftin Cupidon) si de 2 stele (Prahova, Siret) - la astea nu am stat, nu stiu cum sant.

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Scuze ca ma bag si eu, un pic pe langa subiect, vad ca parerile sunt impartite, am facut de multe ori plaja in Saturn, la plaja Diana, tocmai pentru faptul ca este mai mica, mai curata, are inclusiv wc-uri si dusuri, sunt umbrelute si chiar locuri de joaca pentru copii. Urcam de pe plaja direct pe o terasa f draguta, de fapt sunt 2 chiar 3, iar info sunt f proaspete, am fost de 1 Mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Multumesc pentru informatii.
Anul asta acolo vom merge ca ne costa mai putin si cum bugetul e redus .... o sa ne multumim cu mai putin.
Am inteles ca e curat, au piscina curata si plaja intretinuta.


Bazar general DC


Criss de Alessia si Andrada
"Humor is mankind's greatest blessing" - Mark Twain (Umorul este cea mai mare binecuvantare a omenirii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Maine suntem la Mamaia.O sa vin cu info proaspete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui iahim

M-am saturat de parerile ipocrite cum ca in Mamaia nu este bine,plaja murdara,etc.Am mers 15 ani la rand,cunosc aproape fiecare hotel...depinde ce iti doresti...In ultimii 5 ani nu am mai mers,anul trecut,dupa 5 ani,am fost din nou la Mamaia.

Daca doriti sa mergeti cu copilul si departe de zona galagioasa alegeti complexul COMANDOR.Format din 3 hoteluri:Comandor,Amiral si Orfeu.Plaja este superba,mancare proaspata(pentru ca nu ramane de pe o zi pe alta ca la "all-inclusive",si in plus, fiind putini turisti,se gateste in fiecare zi).Este situat pe malul marii iar plaja este imensa(peste 100 de metri).

Subscriu in totalitate. Tocmai ne-am intors de-acolo. La zona de nord a Mamaiei ma refer.
Plaja super - larga, curata, si cu umbrelute, si libera destula. Marea super-curata, niciodata n-am vazut marea neagra atat de limpede. Si vietati pana la mal, am vazut inclusiv bancuri de pestisori in jurul nostru.
Noi am fost cazati la Savoy - conditii excelente, mic-dejun super, liniste perfecta, curatenie... Cam scump, insa. Am mai prelungit seurul inca 2 zile la Lido - invechit hotelul, nu ne-a placut. Si am mai stat 2 zile la Neptun, hotel Dobrogea (complexul delta-sulina-dobrogea). Excelent, renovat in 2009, totul nou-noutz deci, mult mai ieftin ca mamaia si hotelul si mancarea. Vizionat si in Venus hotel Carmen - 4 stele, totul excelent, patronii si personalul se ocupa de cele mai mici detalii. Amanunt important in caz de vreme proasta (cum am mai prins si noi in prima parte): au piscina interioara si animatie pentru copii.
Am inteles ca a fost ceva stire prin presa si am vazut si noi la fata locului: in celelalte statiuni in afara de mamaia si vama, se incearca sa se tina preturile cat mai scazute, in cautare de turisti. Si noua mamaia ni s-a parut exagerat de scumpa pe alocuri.

Sa aveti o vacanta frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Suntem la mare,la Mamaia la hotel Comandor.Conditii excelente,plaja curata,apa curata,fara alge ,dimineata este frumos,dupa amiaza se inoreaza...La restaurant se mananca foarte bine,personal amabil...iar privelistea din camera este superba...este atat de liniste seara ca auzi marea din camera...Cine a spus ca in Rom nu te poti simti bine in conditii civilizate se innsala sau nu a mers in locul potrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Am fost 3 ani consecutiv in saturn cand fetitele erau f mici,si consider ca este statiunea ideala pentru copii,tarife rezonabile la hoteluri ,plaja f aproape la cele mai multe hoteluri ,sunt 2 autoserviri unde se mananca extrem de bine ,circ ,locul ideal pt familii cu copii,anul trecut am spus sa incercam altceva mare greseala.... am optat pentru hotel cristal cap aurora -jupiter ,hotelul de 2 stele dar era cu mult mai ok decat altele de 3 mobilier nou ,curatentie ,personal amabil , gasesti permanent loc de parcare ,foarte ok hotelul il recomand insa plaja din jupiter -cap aurora horror ,pietre .....nu bolovani ,cataroaie iti rupeai picioarele daca te aventurai sa intri in apa ,asta chiar si pe plaja frumos amenajata in jupiter dar exclus sa poti face baie .........si uite asa mergeam zilnic in venus la plaja cu masina undeva intre venus si saturn o portiune f putin aglomerata unde alearga copilul linistit printre 20 de sezlonguri si nu deranjeaza pe nimeni ,intrarea in apa lina super plaja ,fara poze cu maimuta,sau porumbi fierti ,nu vine nimeni sa deranjeze ,e un pic mai in camp fiind portiunea aceea dintre venus si saturn dar merita cu siguranta linistea si relaxarea de care te bucuri ulterior .
Am mers la hotel california dar diferenta de pret dintre cristal si acesta este semnificativa iar conditiile sunt mai bune la cristal chiar daca are doar 2 stele ,pretul aproape cu 50% mai mic, au amenajat pe plaja de la cap aurora tobogane,piscinute,casute pt copii un loc de joaca tare dragut unde se putea juca copilul seara frumos tot sa mai atraga turistii dar era imposibil dn cauza pietrelor din apa pt plaja.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

salutare
voaim anul acesta sa luam bilete la hotel delta in jupiter, tocmai pt ca am citit ca au amenajat spatii de joaca pt copii si plaja copiilr.
acum am citit ce ai scris flori ....si nu mai stiu ce sa fac

as fi mers si in saturn dar acolo nu am fost de cand eram eu mica si nu mai stiu nici cum e plaja si nici spre ce hotel sa ma indrept...sunt intr-o ceata foaaaarte deasa. noi am mers de vreo 3 ani incoace la mamaia si sincer m-am cam saturat, as fi incercat si alte statiuni.

ma puteti ajuta eventual cu referinte despre hotelurile si plaja din saturn

multumesc


Mergi la inceput