Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Claudia_28

Dupa multe incercari, anul trecut am stat la hotelul Iris - Nalba din Jupiter. Hotelul este clasificat la 3 stele, dar este foarte frumos. Camerele sunt destul de mari, era curatenie. Hotelul nu este departe de mare, cred ca la vreo 100 de metri de plaja. Ce ne-a impresionat pe noi au fost gradinile, care erau superbe, totul era ca o oaza de verdeata. Personalul a fost foarte dragut, se facea curatenie aproape in fiecare zi. Singurul lucru oarecum neplacut era faptul ca nicio camera nu avea balcon, dar pentru noi nu a fost un dezavantaj major. Si inca ceva, plaja unde mergeam era extrem de aerisita (in sensul ca daca mergeam la 9 - 10 tot mai gaseam locuri), iar in zona respectiva din stabilopozi s-au facut niste mici golfulete unde apa este foarte mica si foarte potrivita pentru copilasi. Una peste alta anul acesta nu mai vrem sa experimentam cu alte hoteluri, asa incat vom alege sa mergem tot acolo.

Va doresc vacanta placuta, indiferent de ce hotel alegeti.

Claudia Alexandrei, 10.12.2003
Si noi aveam de ales intre Iris-Nalba-Mimoza si Rio si am ales cel din urma. Sper sa nu ne insele asteptarile, urmeaza sa mergem si cu fetita noastra de 1 an si 3 luni.

POVESTEA MIRUNEI
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165" target="_blank">POZICI MIRUNICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Nu am specificat ceva foarte important: Saturn-ul e mult mai ieftin decat celelalte statiuni (ma refer la mancare)

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudia_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudela

Citat:
citat din mesajul lui Claudia_28

Dupa multe incercari, anul trecut am stat la hotelul Iris - Nalba din Jupiter. Hotelul este clasificat la 3 stele, dar este foarte frumos. Camerele sunt destul de mari, era curatenie. Hotelul nu este departe de mare, cred ca la vreo 100 de metri de plaja. Ce ne-a impresionat pe noi au fost gradinile, care erau superbe, totul era ca o oaza de verdeata. Personalul a fost foarte dragut, se facea curatenie aproape in fiecare zi. Singurul lucru oarecum neplacut era faptul ca nicio camera nu avea balcon, dar pentru noi nu a fost un dezavantaj major. Si inca ceva, plaja unde mergeam era extrem de aerisita (in sensul ca daca mergeam la 9 - 10 tot mai gaseam locuri), iar in zona respectiva din stabilopozi s-au facut niste mici golfulete unde apa este foarte mica si foarte potrivita pentru copilasi. Una peste alta anul acesta nu mai vrem sa experimentam cu alte hoteluri, asa incat vom alege sa mergem tot acolo.

Va doresc vacanta placuta, indiferent de ce hotel alegeti.

Claudia Alexandrei, 10.12.2003
Si noi aveam de ales intre Iris-Nalba-Mimoza si Rio si am ales cel din urma. Sper sa nu ne insele asteptarile, urmeaza sa mergem si cu fetita noastra de 1 an si 3 luni.

POVESTEA MIRUNEI
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165" target="_blank">POZICI MIRUNICA


Va doresc sa va simtiti foarte bine. Noi suntem multumiti de statiunea Jupiter, mi se pare potrivita pentru cuplurile cu copilasi, tocmai pentru ca plaja nu este asa de aglomerata (cel putin in partea inspre Olimp), iar apa este foarte mica si potrivita pentru copii.

Claudia Alexandrei, 10.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Gata, ne-am hotarat. Hotel Cleopatra din Saturn. Nu sunt foarte entuziasmata, pentru ca am citit parerile unor care au fost acolo si majoritatea eru negative....Oricum, daca va fi teapa, probabil ca nu vom mai merge la mare in Ro...niciodata...
Dar, speram ca va fi bine!


Va multumesc tuturor pentru idei si raspunsuri!

Mami de Ioana&Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Daca majoritatea parerilor sunt negative, de ce te duci acolo?????????? Scuza-ma, dar nu te inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

he, he , eu am fost la Cleopatra pe vremea cand ave 2 stele si mergeam cu sindicatul (acu vreo 9 ani)

Nu era rau, de ce sa fie acum, cand l-au renovat si are 4 stele ?

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Claujro, nu cred ca mai mergem acolo, ne-am sucit pentru Modern din Mamaia (unde nu vroiam initial sa merg)..

Acum, cu parerile astea ale celor care posteaza pe diverse site-uri...unele mi se par exagerate (adica ne mai trezeam cu gandaci zburatori si la 5 stele in Albena). Ca sa nu mai spun ca unul zice ca a fost excelent, iar altul execrabil...om fi noi diferiti ca asteptari si standarde, dar chiar sa percepem atat de diferit? In fine...mai vedem :)

Mami de Ioana&Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

M-am saturat de parerile ipocrite cum ca in Mamaia nu este bine,plaja murdara,etc.Am mers 15 ani la rand,cunosc aproape fiecare hotel...depinde ce iti doresti...In ultimii 5 ani nu am mai mers,anul trecut,dupa 5 ani,am fost din nou la Mamaia.

Daca doriti sa mergeti cu copilul si departe de zona galagioasa alegeti complexul COMANDOR.Format din 3 hoteluri:Comandor,Amiral si Orfeu.Plaja este superba,mancare proaspata(pentru ca nu ramane de pe o zi pe alta ca la "all-inclusive",si in plus, fiind putini turisti,se gateste in fiecare zi).Este situat pe malul marii iar plaja este imensa(peste 100 de metri).

Daca intrati pe jurnalul.ro ,la camere web veti vedea o imagine din Mamaia chiar de pe hotelul Comandor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Noi mergem la Ef.Nord, Europa, anul acesta. Am fost si aucm 2 ani, si a fost super bine. Mancare excelenta, curatenie, spatiu in camera, personal zambitor, saritor. Singurul inconvenient este drumul spre plaja. In rest, totul ok!



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:


Citat:
citat din mesajul lui Ramoon

vai fetelor, ma ingroziti!
noi am ales pt anu asta ef. n - europa...tocmai pt k e plaja privata si ma gandeam k poate nu e asa tiganie, dar vad k din experientele voastre nu e asa..
si cu enterocilita...Doamne fereste-ne! k nu avem decat mic dejun la hotel, asa ca va trebui sa mancam prin alte parti...
daca mai aveti sfaturi pt hotel europa/pt mine...va rog sa-mi spuneti.
va pup!


In ce perioada mergeti?
Noua ne-a placut mult, sincer iti spun, ca am ramas surprinsa de serviciile lor. F bune! mancarea e super buna, personalul f atent, curtea e maricica, piscina, parcare, vedere spre mare toate camerele!

Hotelul e foarte frumos si curat, mincarea buna, nu e nimic rau in legatura cu hotelul. Problema e ca vara trecuta, desi avea sezlonguri pe plaja pentru clienti, plaja era extrem de aglomerata si pentru ca nu era considerata o plaja privata, erau mizeria si balamulcul de rigoare. Poate vara asta vor schimba ceva, cine stie...
Plaja este privata, in sensul ca ai sezlongul tau, umbrela ta. Dar pe plaja pe langa se mai aseaza lumea. Cand te duci laplaja, te intreaba nr camerei. La psicina la fel, de acolo iti iei prosoape, nu platetsi nimic



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput