Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Ingrid...ce-mi facusi acu'? :)...tocmai cand sa vedem si noi luminita....mai, dar eu ma ambitionez si tot o sa gasesc locul cel mai bun de mers cu copiii la mare, acilishea la noi...ca o fi unul macar....

Mami de Ioana&Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditza_ditza spune:

buna,

noi tocmai am venit de la mare,am stat la h.paradiso din mangalia.
Au toate camerele vedere la mare,sunt lebede pe apa,piscina interioara incalzita cu apa de mare(contra cost!!!) dar vezi daca mai gasesti ceva oferte prin agentii.
Noi am platit direct pe net si am luat tzeapa,asta am vazut-o acolo.
Noi aveme un bebe de 1.9 luni si a fost ok mancarea din hotel,personal serviabil.
Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

pai ce spun, mergi in Saturn, e plaja aproape de hoteluri. Faleza lunga, te plimbi pana in Mangalia. Si nu sant hotelurile asa de scumpe ca in Venus de exemplu.
Parcuri de distractii pentru copii sant vreo 2-3, bani sa ai

Eu nu pot sa mai merg acolo pentru ca de anul trecut avem si cainele dupa noi si astia nu accepta

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

da, Paradiso mi-a placut intotdeauna, asa ca aspect, n-am stat niciodata acolo
Numai ca e plaja cam micuta in dreptul hotelului.

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, da, in Saturn e ff ok, are dreptate Ingrid!
de Paradiso nu stiu nimic.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudia_28 spune:

Dupa multe incercari, anul trecut am stat la hotelul Iris - Nalba din Jupiter. Hotelul este clasificat la 3 stele, dar este foarte frumos. Camerele sunt destul de mari, era curatenie. Hotelul nu este departe de mare, cred ca la vreo 100 de metri de plaja. Ce ne-a impresionat pe noi au fost gradinile, care erau superbe, totul era ca o oaza de verdeata. Personalul a fost foarte dragut, se facea curatenie aproape in fiecare zi. Singurul lucru oarecum neplacut era faptul ca nicio camera nu avea balcon, dar pentru noi nu a fost un dezavantaj major. Si inca ceva, plaja unde mergeam era extrem de aerisita (in sensul ca daca mergeam la 9 - 10 tot mai gaseam locuri), iar in zona respectiva din stabilopozi s-au facut niste mici golfulete unde apa este foarte mica si foarte potrivita pentru copilasi. Una peste alta anul acesta nu mai vrem sa experimentam cu alte hoteluri, asa incat vom alege sa mergem tot acolo.

Va doresc vacanta placuta, indiferent de ce hotel alegeti.

Claudia Alexandrei, 10.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Cum este plaja in Saturn? Intrarea in apa e lina sau abrupta, bolovanoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Cum este plaja in Saturn? Intrarea in apa e lina sau abrupta, bolovanoasa?


E lina,si sunt si golfulete,in care apa e foarte calda.

Noi anul asta mergem la Mamaia,la hotel Tomis,ca m-am saturat de saturn,Mangalia si Neptun.Asta dupa vreo 10 ani de mers continuu.



Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Multumesc! Eu n-am fost niciodata la Saturn, iar Mamaia am zis ca-i prea aglomerata si galagioasa pt. bb. Sau, cel putin, eu vreau ceva mai linistit de data aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

noi am mers ani de zile la mare cu copiii in RO (adica de 10 ani de cand am copil)

nu pot spune ca am avut conditii extra dar nu am facut nici enterocolita vreodata, indiferent ca am mancat la hotel sau aiurea.
in principal, am optat pt hotel cu toate mesele incluse, ca sa nu fim nevoiti sa alergam aiurea dupa un loc de luat masa.

totusi, daca e sa fac un bilant si sa spun unde ne-am simtit cel mai cel... a fost la ef. nord, la hotel adriano. ceea ce a facut diferenta a fost ca hotelul este fix pe plaja, ceea ce ne-a permis sa stam mai mult pe malul marii decat in orice alta ocazie...

hotelul are 3 stele, foarte curat si nou (cand am fost in 2007, era abia dat in folosinta) pretul nici prea prea nici foarte foarte, doar ca nu au restaurant propriu. pt masa insa am avut mare noroc si am gasit o terasa exact vis-a-vis de hotel, pe plaja. mancarea excelenta, tot felul de specialitati, scumpisor dar a meritat.
seara copiii se jucau in nisip sau innotau pana la 21-22, mancam si ne plimbam pe plaja, am stat mai mult ca oricand in buza marii... loc de joaca nu era dar nu ne-a lipsit (e oricum ceva mai departe); ai mei s-au jucat numai in apa si cu nisipul.

Mergi la inceput