Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

mai stiti ceva locatii frumoase...sau nimic din 2010 pana acum.
Noi vrem sa mergem la mare in Ro cu doi copii la o pensiune/hotel pe plaja, conditii decente, loc de joaca etc.
Multumesc

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deennyy spune:

eu ma gandesc sa merg cu fiica-mea anul asta aici: http://www.cazaremamaiaomega.ro/
sper sa fie asa cum spun toate comentariile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Eu am fost anul acesta singura cu cei doi copii ai mei la mare.Am stat la hotelul Delta din Jupiter si am fost foarte multumita.Locuri de joaca pentru copii,masa si cazare gratuita pentru amandoi,plaja pentru copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Abia am venit de la Eforie, Vila Ioana,mai exact.Am luat informatiile de pe net,si cu o singura mare exceptie,a fost ca in prezentare.
Sa incep cu negativul.......desi in prezentarea de pe net spuneau ca fiecare camera are AC,noi nu am vazut asa ceva..........Camera foarte curata,intretinuta zilnic,curtea fara fir de praf sau frunze uscate.
Proprietarii foarte atenti cu proprietatea lor,indiferent daca asta inseamna sa atraga atentia copiilor sa nu se joace cu mingea de plaja,sau unui batran sa nu apese pe intrerupatorul cu senzori .
In rest,vazandu-i asa nu ne-am permis decat sa facem o cafea.........nici macar nu am indraznit sa cumparam macar un pepene,pe care sa-l mancam in pensiune.
Asa ca,fie iti ingrosi obrazul si treci peste bombaneli si iti pregatesti o cina sau un gratar,fie mananci doar in statiune.
Sa concluzionez....cine vrea cazare intr-o locatie extrem de curata si chiar frumoasa(pt cine tolereaza kitsch-ul)linistita,si ordonata,sa aleaga cu incredere vila Ioana din Eforie Nord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Sa completez impresiile despre Eforie.
masa..mancam la un impinge tava unde ciorba era 5.5 ron,un felul 2 costa 8.5 ron,o garnitura sau o salata 3 ron.Mancare proaspata,gustoase,portii generoase.
dimineata o placinta dobrogeana sau ceva de patiserie...cam 4 ron bucata,hamsiile 3-4 ron portia.
Apa si sucurile la preturi nesimtite(n-am gasit un pepsi la pet de 2.5 l fara 8 ron nici macar la alimentara.........ca in locurile de luat masa era 6 ron 1/2 l.
Produsele de plaja au preturi rezonabile daca ai rabdare sa cauti
o casca de plaja cam 7 ron,o veste de apa la fel,ochelari de apa 5-10 ron.Sezlongul costa 20 -25 ron pe zi,insa sunt destule locuri unde stai pe prosop destul de aproape de apa.
6 gogosi yamy costa 5 ron,un porumb 3 ron...........bucuria copilului nepretuita(sa parafrazez reclama).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Asa e la pensiuni cand bucataria e comuna si frigiderul pe hol

Noi inchiriem o garsoniera in Saturn - am mai scris eu aici - si putem manca cati pepeni vrem .
Cumparaturile toate la Lidl sau Penny, in Mangalia.... caci la "buticuri" e intr-adevar scump.

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Ni-na, cum sunt plaja si intrarea in apa in Eforie? Am de gand sa merg cu cei 2 copii si sotul meu zicea ca intrarea in apa e cam abrupta. Asa e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Foarte urat sa te cazezi undeva si sa te simti ca la inchisoare, sa auzi mereu "nu pune mana, nu...nu". Astia nici nu merita sa le faci reclama, ni-na. Lasa-i sa stea singuri in muzeul lor.

oana, cea mai buna plaja din Eforie Nord este la Belona, intrarea in apa este lina, fara pietre, iar apa curata.

Iar de mancat, iti recomand cu toata increderea, autoservirea Imperial. Se afla tot in zona Belona, langa rond, e o terasa cu scaune albastre, iar la etaj are gelaterie. Noi acolo mergem in fiecare an si niciodata nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Si in golfulet,langa yahturile lui copos e ok plaja,intrarea lina in apa si nu prea sunt pietre.Pe noi ne-a salvat lunea trecuta cand la Belona era furtuna si vantul starnise nori de nisip,iar acolo era ok.
Dar fiind spatiul mic pentru cearceafuri,e bine sa vii dimineata acolo,e destul de aglomerat dupa 8-9.
Subscriu in legatura cu mancarea,am fost 3 familii cu trei copii,fiecare manca ce-i poftea sufletelul,si nici unul nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna!
Ceva impresii despre Mamaia Nord? Eventual recomandari?

De fapt, caut ceva pe litoralul nostru de mers impreun cu si nu prea ma pot hotari... daca vad ceva ce-mi place citesc comentarii nasoale, daca iar imi place e prea departe, etc...

Nu am preferinte de statiuni, desi, la noi, am fost mai mult in Saturn si Eforie.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput