Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

vroiam sa mai atrag atentia asupra unei probleme de sanatate publica ce tocmai a aparut: Encefalita si Meningita West Nile, virusul fiind transmis prin muscatura de tantar. au aparut cazuri pe litoralul bulgaresc, deci tantarii sunt aproape si de litoralul nostru. asa ca aveti grija sa nu va piste tantarii. cred ca e bine de folosit o crema de protectie anti-tantari (gen Autan sau Chico), ca dupa ce te musca degeaba mai dai cu spirt...etc...
http://www.ms.ro/?pag=62&id=8517&pg=1






----------------------------------------------
O mamica fericita!
(M.A. 21.06.2006)
----------------------------------------------

http://www.pediatrics.org/cgi/content/full/115/5/1360
http://www.fabresearch.org/view_item.aspx?item_id=103

http://www.omega3forchildren.co.uk/default/default.aspx
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=266
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=250

http://www.equazen.co.uk/default.aspx?pid=116


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,
ne-am intors si noi de prin vacante si m-am si prezentat pentru impresii
marea pentru noi a insemnat PHEONICIA HOLLIDAY RESORT la capatul statiunii Mamaia, inspre Navodari. Cele 4* nu chiar sunt (comparandu-le cu cele din strainatate) insa a fost super ok raspunzand perfect nevoilor noastre. Am rezervat un apartament cu 2 camere si am avut 80mp + vre-o 15-20 mp de terasa de alergat dupa micsunica mea (care acolo numai asa a vrut sa manance). Nestiind sigur care vor fi conditiile, am venit de acasa cu pachete cu mancare pentru masa de pranz pentru fiecare zi (le-am pregatit pe toate in dimineata primei zile, le-am transportat in lada frigorifica si acolo le-am congelat). Aici am fost inspirata nu pentru ca nu as fi avut ce sa aleg sa-i dat sa manance ci pentru ca datorita agitatie/aglomeratiei din restaurant nu a prea cooperat asa ca varianta de a-i da ei de mancare in camera si apoi de a lua noi masa a fost perfecta. La fel am adus de acasa si iaurtul nostru (ca mananca doar un singur fel care se gaseste la profi). Corpul nostru de cladire a fost anul acesta dat in folosinta, asa ca noi cred ca am fost a doua familie cazata in acel apartament. La restaurant - totul ok, multe feluri de mancare pentru toate gusturile, aveai de unde alege pentru toate varstele. Au un parc de joaca urias cu tot felul de leagane, topogane,casute, gonflabile, masinute - cam cat un teren de tenis mare. Deasemenea , muuulte piscine, cred ca vre-o 10.000 mp; o increngatura cu cascade, podete, foisoare, baruri, etc. Plaja - privata, curatata zilnic (nisipul prea fin pentru gustul balerinei noastre care protesta ca i se afunda piciorusul). Sezlongul se inchiria pentru 10 lei, umbreluta era gratuita. La minusuri mentionez ceva pe la finisaje si lipsa apei calde in intervalul 20-22 (curgea ca apa de vara, noi ne puteam spala, bebele nu) - aici am gasit solutia spaland bebele in piscinuta de plastic cu apa incalzita pe plita cu inductie (un model super nou de era sa-mi prind urechile la modul de folosire).Toate electrocasnicele de calitate, noi , nedespachetate complet inca.Ne-am putut respecta programul de masa si somn si a fost taaare bine pentru toti. Pachetul de 7 nopti cu demipensiune, ap. 2 camere a costat cca 2.500 lei. Aveau echipa de entertaiment atat pentru copii cat si pt adulti, in fiecare zi era alt program, alta tema. Nu am putut participa insa din zumzetul/entuziasmul auzit, totul parea la inaltime.
Pentru varsta noastra si modul de a manca/dormi/juca a fost alegerea cea mai buna.
Cam astea sunt impresiile. Daca va intereseaza ceva anume, va raspund cu drag.

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

gianina, ai luat bine ca pret sejurul, ai avut discount prin agentie? Am intrat pe site-ul lor si mie imi iese pretul de aproximativ 3500 de lei per apartament cu demipensiune si 10% reducere. Dar e f fain acolo, imi place!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

noi inca nu am ajuns la marea cea mare, insa tocmai ni s-au intors 2 prietene card au petrecut o saptamina la Vila/Hotelul (am scris asa ca apare pe unele site-uri hotel, pe altele vila ... ca la noi ... hihihi) Alesia din Eforie Nord... cea mica e foarte incintata iar mamica zice si ea ca a fost totul fooooarte ok, curat, raport calitata/pret foarte bun, doar ca era foarte cald si ea nu prea suporta caldura...
deci, se poate !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Guanina super fain,prima data am crezut ca e un resort din Turcia!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am facut rezervarea direct la ei, prin mail
am spus cam ce vreau, perioada si am primit ofertele din care am selectat ce am dorit
si chiar ca seamana cu un resort din turcia (mai putin la aspectul mancare unde totul a fost un pic peste ce ofera turcii)

in ultima zi am vrut sa pastram camera inca vre-o 4 ore (sa-i pot da pranzul linistita, apoi sa mergem si noi la masa si abia pe urma sa plecam acasa)- costa 30eur
insa am zambit frumos si a fost gratis

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, patru luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

fetelor ce stiti despre programul "litoralul pentru toti"?
am incercat sa iau si eu un bilet incepand cu 1 sep., la un hotel de 3 stele din mamaia si pur si simplu nu am reusit.
am sunat la 3 agentii care mi-au trimis oferta completa iar atunci cand am cerut clar rezervare pt un hotel ziceau ca nu sunt bilete.
cineva zicea ca agentiile ar trage de timmp ca sa-si vanda biletele lor la preturile mari.

a mai incercat cineva sa rezerve ?

daca aveti vreun sfat.....
multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

La ce agentii ai sunat?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

am rezolvat astazi. a stat sotul pe net toata ziua si a gasit la o agentie, a platit..gata, acum e sigur. sper sa avem si vreme buna, n-am mai fost niciodata in sept.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

gata, s-a terminat si concediul nostru
Am venit ieri din Saturn, unde am stat intr-o garsoniera (camera tripla, cu baie si bucatarie).
14 nopti, 15 zile... am avut vreme foarte buna.
Mancare ieftina la impinge-tava, plaja destul de aglomerata (sau nu mai sant eu obisnuita, ca in ultimii ani am fost in septembrie)
Am facut plaja si in 2 Mai, la nudisti
Am avut si cainele dupa noi, distractie maxima
Per total m-a costat tot acest sejur cca. 32 milioane lei vechi, sant multumita ca am iesit relativ ieftin.
Am facut o excursie de o zi la Balcik cu oprire in Laguna White (parca asa ii zice), plaja ca si inexistenta, drumuri nasoale... nu mi-a placut

Va pup

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput